Wybór suszarki

Suszarki łazienkowe

Suszarki łazienkowe to wbrew pozorom bogata gama urządzeń, zróżnicowanych nie tylko pod względem mocy i designu, ale także sposobu uruchamiania. Wyróżnia się suszarki w plastikowej lub metalowej obudowie, półautomatyczne lub całkowicie zautomatyzowane. I tak np. do użytku prywatnego lub niewielkiej łazienki w szkole czy przedszkolu można wybrać suszarkę z przyciskiem. Taka suszarka włącza się po naciśnięciu guzika i wyłącza po ustalonym czasie. Do łazienek o dużym natężeniu ruchu poleca się suszarki elektryczne uruchamiane automatycznie.

Suszarki do rąk automatyczne uruchamiają się tylko wtedy, kiedy zbliżymy do nich dłonie. Podstawową zaletą automatycznych suszarek do rąk jest większa higiena. Użytkownik nie musi dotykać obudowy urządzenia aby wysuszyć dłonie, dzięki czemu nie ma kontaktu z bakteriami. Inną zaletą modeli automatycznych jest mniejsze zużycie energii. Tego typu suszarki do rąk przestają działać zaraz po odsunięciu dłoni z obszaru działania fotokomórki. Warte uwagi są suszarki do rąk kieszeniowe. Wyróżnia je nie tylko nowoczesny design, ale także większa wydajność i efektywność suszenia rąk, co z kolei przekłada się na znaczną oszczędność energii.

Dlaczego warto kupić suszarkę elektryczną

Suszarki elektryczne niosą za sobą wiele zalet. Przede wszystkim są tańsze w eksploatacji niż ręczniki papierowe. Owszem, zakup suszarek nie jest niski, ale późniejsza ich eksploatacja zawsze wychodzi na plus. Porównanie kosztów suszarki do rąk i ręczników papierowych wyraźnie pokazuje, że suszarki łazienkowe są zdecydowanie tańsze. Zaletą suszarek automatycznych, w tym nowoczesnych suszarek kieszeniowych jest również higiena suszenia rąk. Suszarki elektryczne uruchamiane automatycznie niwelują ryzyko kontaktu z bakteriami, gdyż chcąc wysuszyć dłonie nie trzeba nawet dotykać urządzenia. Inną ważną zaletą suszarek elektrycznych jest gwarancja większego porządku w łazience. W przeciwieństwie do ręczników papierowych, suszarka nie generuje żadnych odpadów i tym samym nie zaśmieca łazienki. Suszarki łazienkowe pozwalają również oszczędzić czas. W ich przypadku nie trzeba pamiętać o częstym uzupełnianiu braków, co ma miejsce w przypadku pojemników na ręczniki papierowe.