Wczytuję dane...

Automatyczne dozowniki do mydła - jak wybrać?

Polskie toalety publiczne z każdym rokiem ulegają ogromnym przemianom. Powoli rzadkością stają się zaniedbane pomieszczenia, gdzie nie uda się nam znaleźć ani mydła, ani nawet ręcznika papierowego do wysuszenia rąk. Coraz liczniej monitoruje się takie miejsca. Poddawane są krytyce, która generuje zmiany.

Trudno sobie wyobrazić brak mydła w toalecie przeznaczonej do użytku publicznego, mimo jednak że i tak się jeszcze czasem zdarza, w przeważającej większości przypadków mamy do czynienia z wysokiej jakości urządzeniami pomagającymi utrzymać czystość. Warto zwrócić uwagę na dozowniki do mydła, stanowiące niezbędny element każdej toalety.

Obsługa dozowników do mydła

Czasem dozowniki do mydła wydają się być trudne w obsłudze. Przycisk włączania jest mało widoczny lub wcale nie istnieje. Użytkownicy nerwowo szukają pomysłu na uruchomienie. Bywa, że taki stan rzeczy jest spowodowany przerostem formy nad treścią. Zbyt nowoczesny design zabiera praktyczny charakter urządzeniu, które w jednej chwili staje się bardziej dziełem sztuki, aniżeli zwyczajnym dozownikiem do mydła. Ich obsługa nie powinna więc sprawiać nikomu problemu.

Dużym udogodnieniem jest automatyczne włączania dozownika. Wystarczy tylko zbliżyć dłonie do dyszy, a mydło w płynie natychmiast znajdzie się na ich powierzchni. To bardzo pomysłowe rozwiązanie i zarazem oszczędne, ponieważ urządzenie samodzielnie dozuje odpowiednią ilość mydła. Zwykle jest to dawka zupełnie wystarczająca na jednorazowe, higieniczne umycie rąk. Ogromną zaletą takiego systemu jest bezdotykowa obsługa. Nie trzeba więc zanieczyszczonymi rękoma szukać włącznika. W ten sposób zostawialibyśmy bakterie na pojemniku, na którym z czasem zaczęłyby się gromadzić ich spore pokłady. Automatyczne dozowniki do mydła eliminują namnażanie się groźnych bakterii.

Szczelność dozowników do mydła

Wiele standardowych dozowników do mydła, jak wynika z badań przeprowadzonych przez niezależne instytucje, okazała się być nieszczelna. Być może dla przeciętnego użytkownika ten minus wydaje się być dość nieznaczący, ale warto sobie uświadomić, że do mydła nagromadzonego w nieszczelnym pojemniku trafia bardzo wiele groźnych bakterii. Prowadzone badania wykazały, że znaleziono tam liczne szczepy bakterii kałowych. Trudno sobie uświadomić, jak mogły się tam dostać, jednak to fakty.

Sterylna czystość 

Higieniczna toaleta nie musi dziś być już wyłącznie sferą marzeń, ponieważ nowoczesne technologie pomagają nam zachować niemal sterylną czystość. Ma to znaczenie głównie w przypadku szpitali, gdzie stanowi to niepodważalny priorytet, a wszystko odbywa się automatycznie i całkowicie bezdotykowo.

Automatyczne dozowniki do mydła są więc krokiem wprzód i potrafią znacznie wyeliminować groźne szczepy bakterii skutecznie zapobiegając ich namnażaniu. Dodatkowo przyczynią się do tego wysokiej jakości płyny dezynfekujące, mydła w piance gwarantujące oszczędność płynu. Kapiące mydło, pozostawiające ślady na umywalce to już przeszłość z nowoczesnymi, elektronicznymi dozownikami.  

Sprawdź naszą ofertę automatycznych dozowników

Dozownik mydła BISK Dozownik mydła BISK Dozownik mydła BISK
Dozownik mydła BISK Dozownik mydła Faneco

 Zobacz także: