Wczytuję dane...

Poręcze łukowe dla niepełnosprawnych

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Łazienka, z której będą korzystać osoby niepełnosprawne powinna być zaopatrzona w odpowiednie udogodnienia. W Sanjo.pl znajdziesz różnorodne uchwyty łazienkowe, które sprawią, że komfort użytkowania prysznica czy wanny będzie znacznie większy. Do kabiny idealnie nadają się poręcze łukowe, dostępne w wielu rodzajach.

Dzięki swojemu ergonomicznemu kształtowi poręcz łukowa jest bezpieczna nawet dla osób o dużym stopniu niepełnosprawności, nie ślizga się i jest mocno przytwierdzona do podłoża. Z pomocą takiego uchwytu można też doskonale przystosować WC dla niepełnosprawnych, montując poręcz w pobliżu muszli klozetowej.

Rodzaje poręczy łukowych dla niepełnosprawnych

W zależności od pomieszczenia, w którym mają być zamontowane, inne poręcze dla niepełnosprawnych będą odpowiednie. Jeżeli dysponujemy większą ilością miejsca w łazience możemy wykorzystać poręcz montowaną do podłogi, będzie szczególnie praktyczna w pobliżu muszli klozetowej.

Poręcze dzielimy też na stałe oraz ruchome. Te drugie dają użytkownikowi większe pole manewru, dlatego zalecane są w przypadku łazienek przeznaczonych dla osób poruszających się na wózku. Poręcze stałe przeważnie są wybierane przez osoby starsze, idealnie sprawdzą się zamontowane przy wannie czy w kabinie prysznicowej.

Poręcz stała łukowa dla niepełnosprawnych

Każda, przyjazna łazienka dla niepełnosprawnych, powinna być zaopatrzona w odpowiednie akcesoria. Poręcz stała łukowa należy do grupy podstawowych uchwytów, które mają praktycznie uniwersalne zastosowanie. Taka poręcz może być zamontowana przy desce sedesowej, wannie, a także w kabinie prysznicowej.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wytrzymałych i praktycznych poręczy stałych w wersji łukowej. Podstawowy model UR6s dostępny jest za niecałej 50 złotych, wykonany jest z solidnej stali węglowej, pokrytej estetyczną emalią w kolorze białym. Oferujemy poręcze o różnej długości, m.in. 60, 70 i 80 centymetrowe.

Poręcz stała łukowa mocowana do podłogi

W pomieszczeniach o większym metrażu można bez problemu wykorzystywać pochwyty dla niepełnosprawnych mocowane do podłogi. Dzięki mocnej, stalowej konstrukcji taka poręcz może wytrzymać bardzo duże obciążenie, sięgające nawet 120 kilogramów. Do montażu wykorzystywane są kołki rozporowe, gwarantujące stabilność.

W sklepie sanjo.pl poręcz stała montowana do podłogi dostępna jest w rozmiarze 60 cm długości. W wersji ruchomej oferujemy również poręcze tego typu o większej długości – 70 centymetrów. Wszystkie dostępne poręcze wykonane są ze stali węglowej, niektóre modele dodatkowo pokryte są emalią w kolorze białym.

Poręcz przysedesowa

Wybierając uchwyty dla niepełnosprawnych do swojej łazienki należy pamiętać również o poręczy przysedesowej. Taki przedmiot skutecznie poprawi komfort użytkowania, dostępny jest w wielu wariantach, dlatego na pewno znajdziesz właściwy model. W przypadku osób poruszających się na wózku najlepiej wybrać model ruchomy.

W Sanjo.pl dostępny jest też w wersji z dodatkowym bolcem na papier toaletowy. Akcesoria łazienkowe dla niepełnosprawnych w lżejszym stopniu, mogą być w wersji stałej, również do kupienia w naszym sklepie. Każda poręcz wykonana jest z wytrzymałej stali węglowej i montowana na solidne kołki rozporowe.

Umywalkowa poręcz łukowa

Jeżeli chcesz, aby Twoje wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnych było kompletne, zalecamy też instalację poręczy umywalkowej. Produkt w Sanjo.pl dostępny jest w wersji prawej oraz lewej, dzięki czemu łatwiej dostosować optymalne ustawienie. Do produkcji każdej poręczy wykorzystano wysokiej jakości stal.

Zobacz także nasze siedziska pod prysznice, poręcze proste dla niepełnosprawnych i poręcze kątowe