Wczytuję dane...

Suszarki kieszeniowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Elektryczne urządzenia do suszenia rąk spotkać można w wielu miejscach publicznych. W znajdujących się w nich toaletach stanowią doskonałą alternatywę dla papierowych i materiałowych ręczników. Z uwagi na sposób działania, możemy wyróżnić dwa rodzaje suszarek.

Suszarki kieszeniowe, a tradycyjne

Pierwszym z nich są tradycyjne urządzenia montowane na ścianie, mające metalową lub plastikowa obudowę. Do ich uruchomienia konieczne jest zbliżenie dłoni do mechanizmu aktywującego przepływ ciepłego powietrza.  Drugie to suszarki kieszeniowe, nazywane zamiennie strumieniowymi. Większe od modeli tradycyjnych, opatentowane zostały w pierwszej dekadzie XXI wieku przez firmę Dyson. W przeciwieństwie do klasycznych suszarek, które mocuje się na wysokości ramion, suszarki kieszeniowe znajdują się na wysokości pasa użytkownika.

W przypadku suszarek kieszeniowych dłonie umieszcza się w specjalnej kieszeni, której zawdzięczają swoją nazwę. To powoduje reakcję czujnika i uruchomienie przepływu powietrza. Dzięki temu, że powietrze wydmuchiwane jest przez wąskie szczeliny z dużą prędkością, osuszenie dłoni trwa zaledwie kilka sekund. 

Marki i modele suszarek kieszeniowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, w ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy kieszeniowe suszarki do rąk wysokiej jakości. W bogatym asortymencie profesjonalnych urządzeń znaleźć można produkty takich wiodących marek, jak Dyson, Sanjo, Warmtec, Impeco czy Faneco. Wyselekcjonowane przez nas suszarki kieszeniowe, choć nieco droższe od tradycyjnych modeli, wyróżniają się wysoką mocą i wydajnością działania. 

Krótki czas suszenia sprawia, że inwestycja w nie szybka zwraca się w miejscach często użytkowanych – w tym w restauracjach, galeriach handlowych, hotelach czy placówkach medycznych. Ciche suszarki kieszeniowe są jednak nie tylko energooszczędne, ale i estetyczne. Starannie zaprojektowane urządzenia dostępne są w trzech kolorach – białym srebrnym i czarnym, z błyszczącym i matowym wykończeniem.

Pozwala to na swobodne dopasowanie suszarki do wystroju publicznej toalety. Zaproponowane przez nas modele kieszeniowych suszarek do rąk zachwycają też funkcjonalnością. Innowacyjne urządzenia wykonano z trwałych, łatwych w czyszczeniu materiałów, a wnętrze ich kieszeni pokryto powłoką antybakteryjną. Zabezpieczenie przez przegrzaniem zapobiega z kolei poważnym uszkodzeniom silnika. Wybrane modele wyposażone zostały dodatkowo w filtr HEPA zasysanego powietrza. Średni czas osuszania dłoni wynosi 7-10 sekund.

Dlaczego osuszanie rąk jest ważne?

O tym, jak ważna jest właściwa higiena rąk, uczymy się już o dziecka. O ile mycie dłoni jest dla nas oczywistym obowiązkiem, tak często zapominamy o ich osuszaniu. Tymczasem jak dowodzą liczne badania, wilgotny naskórek stanowi świetną pożywkę dla różnych bakterii i drobnoustrojów. Choćby dlatego warto poświęcić kilka dodatkowych sekund na dokładne osuszenie dłoni.

W trakcie użytkowania kieszeniowej  suszarki do rąk, zebrana na dłoniach woda, spływa na dolny poziom urządzenia, gdzie znajdują się specjalne filtry dezaktywujące drobnoustroje. Następnie, woda poddawana jest sterylizacji i wraca do pomieszczenia w postaci pary wodnej. W efekcie możemy cieszyć się idealnie suchymi dłońmi, wolnymi od siedlisk bakteryjnych. 

Zobacz nasze suszarki basenowe