Wczytuję dane...

Kieszeniowe suszarki do rąk

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Elektryczne urządzenia do suszenia rąk spotkać można w wielu miejscach publicznych. W znajdujących się w nich toaletach stanowią doskonałą alternatywę dla papierowych i materiałowych ręczników. Z uwagi na sposób działania, możemy wyróżnić dwa rodzaje suszarek do rąk.

Suszarki kieszeniowe do rąk, a tradycyjne

Pierwszym z nich są tradycyjne urządzenia montowane na ścianie, mające metalową lub plastikowa obudowę. Do ich uruchomienia konieczne jest zbliżenie dłoni do mechanizmu aktywującego przepływ ciepłego powietrza.  Drugie to suszarki kieszeniowe do rąk, nazywane zamiennie strumieniowymi. Większe od modeli tradycyjnych, opatentowane zostały w pierwszej dekadzie XXI wieku przez firmę Dyson. W przeciwieństwie do klasycznych suszarek do rąk, które mocuje się na wysokości ramion, suszarki do rąk kieszeniowe znajdują się na wysokości pasa użytkownika.

W przypadku suszarek kieszeniowych dłonie umieszcza się w specjalnej kieszeni, której zawdzięczają swoją nazwę. To powoduje reakcję czujnika i uruchomienie przepływu powietrza. Dzięki temu, że powietrze wydmuchiwane jest przez wąskie szczeliny z dużą prędkością, osuszenie dłoni trwa zaledwie kilka sekund.

Marki i modele suszarek do rąk kieszeniowych

Wychodząc naprzeciw potrzebom klientów, w ofercie naszego sklepu zgromadziliśmy kieszeniowe suszarki do rąk wysokiej jakości. W bogatym asortymencie profesjonalnych urządzeń znaleźć można produkty takich wiodących marek, jak Dyson, Sanjo, Warmtec, Impeco czy Faneco. Wyselekcjonowane przez nas suszarki kieszeniowe, choć nieco droższe od tradycyjnych modeli, wyróżniają się wysoką mocą i wydajnością działania.

Krótki czas suszenia sprawia, że inwestycja w nie szybka zwraca się w miejscach często użytkowanych – w tym w restauracjach, galeriach handlowych, hotelach czy placówkach medycznych. Ciche suszarki kieszeniowe do rąk są jednak nie tylko energooszczędne, ale i estetyczne. Starannie zaprojektowane urządzenia dostępne są w trzech kolorach – białym srebrnym i czarnym, z błyszczącym i matowym wykończeniem.

Pozwala to na swobodne dopasowanie suszarki do wystroju publicznej toalety. Zaproponowane przez nas modele kieszeniowych suszarek do rąk zachwycają też funkcjonalnością. Innowacyjne urządzenia wykonano z trwałych, łatwych w czyszczeniu materiałów, a wnętrze ich kieszeni pokryto powłoką antybakteryjną. Zabezpieczenie przez przegrzaniem zapobiega z kolei poważnym uszkodzeniom silnika. Wybrane modele wyposażone zostały dodatkowo w filtr HEPA zasysanego powietrza. Średni czas osuszania dłoni wynosi 7-10 sekund.

Dlaczego osuszanie rąk jest ważne?

O tym, jak ważna jest właściwa higiena rąk, uczymy się już o dziecka. O ile mycie dłoni jest dla nas oczywistym obowiązkiem, tak często zapominamy o ich osuszaniu. Tymczasem jak dowodzą liczne badania, wilgotny naskórek stanowi świetną pożywkę dla różnych bakterii i drobnoustrojów. Choćby dlatego warto poświęcić kilka dodatkowych sekund na dokładne osuszenie dłoni.

W trakcie użytkowania kieszeniowej suszarki do rąk, zebrana na dłoniach woda, spływa na dolny poziom urządzenia, gdzie znajdują się specjalne filtry dezaktywujące drobnoustroje. Następnie, woda poddawana jest sterylizacji i wraca do pomieszczenia w postaci pary wodnej. W efekcie możemy cieszyć się idealnie suchymi dłońmi, wolnymi od siedlisk bakteryjnych.

Zobacz nasze suszarki basenowe

Skąd bierze się popularność suszarek do rąk?

Suszarki do rąk, zarówno te kieszeniowe, jak i tradycyjne, możemy spotkać w wielu różnych miejscach, takich jak galerie handlowe, kina, czy muzea. Suszarki stały się już standardem, ponieważ w nowych inwestycjach uwzględnia się je już na etapie projektu. Producenci suszarek z roku na rok wypuszczają lepsze modele, które wyróżniają się szybkością suszenia, a także zmniejszoną ilością generowanego hałasu. Warto także zauważyć, że na automatyczne suszarki do rąk decyduje się także coraz większa ilość osób prywatnych. Dzięki szerokiej dostępności takich suszarek oraz ich atrakcyjnej ceny, na taką wygodę może pozwolić sobie dzisiaj każdy z nas. Suszarki pozwalają na dokładne, ale przede wszystkim tanie utrzymanie łazienki w czystości, a szczególnie tych, które są publiczne. W takiej łazience nie może być zwykłego flanelowego ręcznika, ze względu na normy higieniczne, dlatego używa się ręczników papierowych, które po wytarciu rąk muszą być wrzucone do odpowiedniego kosza. Dzięki automatycznej suszarce do rąk eliminuje się zarówno kosz, jak i papierowe ręczniki, które generują nie tylko koszty, ale także i masę zarazków. Jedynym kosztem, jaki generuje suszarka do rąk, to opłata za energię elektryczną, oraz wymiana filtru HEPA w przypadku suszarek z takowym filtrem. Papierowe ręczniki, to koszt samych ręczników, wymiany worków i regularny wywóz śmieci, dlatego ekonomiczna przewaga automatycznych suszarek do rąk jest zdecydowanie widoczna jak na dłoni.

Automatyczna suszarka do rąk  to najwyższy poziom higieny

Używanie papierowych ręczników jest nie tylko nie ekonomiczne, ale także o wiele bardziej niehigieniczne, niż suszarki do rąk. Dziś, w dobie pandemii koronawirusa jest to szczególnie ważne i istotne, by ilość bakterii, zarazków, drobnoustrojów, patogenów i wirusów, była możliwie jak najmniejsza. Zwłaszcza dotyczy to wszystkich miejsc publicznych, w których łazienki używane są praktycznie 24 godziny na dobę. Suszarki automatyczne do rąk pozwalają na maksymalnie szybkie wysuszenie rąk, bez konieczności dotykania jakiejkolwiek powierzchni, ponieważ działają dzięki czujnikom. Używanie suszarki do rąk jest o wiele bardziej higieniczne, niż stosowanie ręczników papierowych, dlatego suszarki stały się ogólnie przyjętym standardem.

Suszarki do rąk to krok w stronę ekologii

Używanie suszarek tradycyjnych, czy kieszeniowych jest bardzo ekologiczne, co udowodniły liczne publikacje i badania. Wielkość „śladu węglowego” suszarek jest zdecydowanie mniejsza, niż tego, który pozostawia produkcja papierowych ręczników. Co więcej, dzisiejsze suszarki są energooszczędne i coraz częściej wykorzystują prąd powstały przy pomocy odnawialnych źródeł energii, a ręczniki papierowe mogą zostać użyte wyłącznie raz, po czym stają się odpadem, którego nie można już w żaden sposób przywrócić do użytku. 

Suszarki do rąk automatyczne, a także ich bardziej zaawansowane modele, jak suszarki kieszeniowe, to przyszłość, ponieważ montowane są w coraz większej ilości miejsc – zarówno tych publicznych, jak i prywatnych. W naszym sklepie dostępne są suszarki kieszeniowe wyróżniające się najlepszą jakością.

Zobacz też akcesoria łazienkowe i wyprzedaże dostępne na stronie. Zastanawiasz się czym się kierować przy wyborze wyposażenia? Zobacz artykuły dostępne na naszym blogu!

Sprawdź także: suszarki plastikowe, suszarki metalowe i suszarki basenowe