Wczytuję dane...

Stojaki na czyściwo przemysłowe i podajniki czyściwa

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Czyściwa przemysłowe są niezbędnym elementem wyposażenia zakładów przemysłowych i gastronomicznych, warsztatów, magazynów i placówek o charakterze sanitarnym. Aby móc z nich wygodnie korzystać, potrzebny jest jednak stojak na czyściwo albo podajnik. Stojak na czyściwo przemysłowe pozwala przechowywać czyściwo w przeznaczonym dla niego miejscu, dzięki czemu jest zawsze łatwo dostępne. Ponadto, umożliwia zachowanie higienicznych warunków. Czyściwa należy chronić przed zabrudzeniem, a podajnik albo stojak na czyściwo pozwala zabezpieczyć rolkę przed kontaktem z zanieczyszczonymi powierzchniami.

Rodzaje stojaków na czyściwo dostępnych w sklepie Sanjo.

W ofercie naszego sklepu znajdują się różne rodzaje stojaków produkowanych przez wyspecjalizowane w tej dziedzinie firmy, takie jak Faneco albo Linea Trade. Stojaki na czyściwa można podzielić na dwie główne kategorie:

  • wolnostojące stojaki na czyściwo,
  • ścienne stojaki na czyściwo.

Stojaki na czyściwo wolnostojące produkuje się najczęściej z rurek metalowych. Stojaki tego typu można łatwo przestawiać, a ponadto można je składać, co ułatwia schowanie ich w przeznaczonym do tego miejscu w sytuacji, gdy stojak nie jest nam potrzebny. Charakterystycznym elementem stojaka jest ząbkowana listwa, która ułatwia odrywanie listków czyściwa z rolki. Ścienny stojak na czyściwo przemysłowe można przymocować na stałe do ściany. Zaletą takiego urządzenia jest niewątpliwie to, że zajmuje znacznie mniej miejsca. W przeciwieństwie do stojaków wolnostojących ścienny podajnik do czyściwa może mieć różne kształty. W naszym sklepie znajdziecie Państwo zarówno podajniki skonstruowane z metalowych rurek, bardzo podobne do stojaków wolnostojących, jak i podajniki z tworzywa sztucznego, przypominające spotykane w łazienkach podajniki na papier toaletowy albo podajniki na ręczniki papierowe.

Jak dobrać stojak na czyściwo papierowe?

Wybór stojaka albo podajnika na czyściwo papierowe jest na ogół uzależniony od dwóch czynników. Pierwszym z nich jest dostępne miejsce. W ciasnych pomieszczeniach zazwyczaj wykorzystuje się podajniki ścienne. Wolnostojący stojak na czyściwo jest odpowiedni do zakładów, w których mamy do czynienia z dużą powierzchnią roboczą. Rozmiar stojaków determinuje rozmiar rolki czyściwa, którą możemy na nim umieścić, dlatego warto zawczasu zastanowić się, czy potrzebujemy stojaka na duże rolki, czy raczej na małe. To kryterium doboru pokrywa się do pewnego stopnia z kryterium dostępnego miejsca. Ostatnim czynnikiem, który warto uwzględnić przy zakupie, jest tworzywo. Sprzedajemy stojaki na czyściwo wykonane z metalu oraz z tworzywa sztucznego ABS. Stojaki i podajniki metalowe są niewątpliwie trwalsze, natomiast podajniki wykonane z tworzyw sztucznych są lżejsze.

Zobacz także plastikowe pojemniki na ręczniki oraz metalowe pojemniki na ręczniki