Szczotki WC

Szczotki do wc stojące oraz wiszące.

Szczotki WC to ważny i jednocześnie praktyczny element wyposażenia każdej łazienki zarówno prywatnej, jak i użyteczności publicznej. Szczotka WC ułatwia utrzymanie czystości w toalecie i sprawia, że misa WC pozostaje wolna od zanieczyszczeń. Odpowiednio dobrane szczotki toaletowe spełniają nie tylko praktyczne, ale także estetyczne funkcje. Obecnie dostępne na rynku szczotki do toalet wyróżniają się atrakcyjnym designem, dzięki czemu idealnie dopełniają aranżacje wnętrz.

Szczotka do WC, żartobliwie określana jako szczotka do kibla może być wykonana z wytrzymałego tworzywa sztucznego ABS lub stali nierdzewnej. Ciekawą propozycją są zestawy składające się ze stojaka na papier toaletowy i szczotki toaletowej. Dzięki nim wyposażenie łazienki w jednym stylu staje się jeszcze prostsze. W sklepie internetowym Sanjo.pl szczotki do toalet dostępne są w bogatej gamie zróżnicowanej pod względem materiału, kształtu, koloru i wykończenia. Proponujemy szczotki WC stojące, jak również zawieszane, metalowe oraz z tworzywa sztucznego: białe, kolorowe, srebrne. Na szczególną uwagę zasługują szczotki do WC z nakrywaną obudową, co niewątpliwie podnosi walory zarówno estetyczne, jak i higieniczne produktu.

Jak wybierać szczotki do toalet

Wybór szczotek toaletowych powinien być w dużej mierze uzależniony od gustu właściciela oraz stylu, w jakim łazienka jest utrzymana. Jeśli chodzi o materiał, z którego wykonana jest szczotka to warto wiedzieć, że modele ze stali nierdzewnej są droższe, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe niż ich plastikowe odpowiedniki. Poza tym, stal prezentuje się zawsze nienagannie i elegancko. Jeśli chodzi o kształt szczotki, to najbardziej popularny jest okrągły lub półokrągły. W przypadku nietypowych toalet o specyficznym kształcie, można wybrać szczotkę o profilowanej główce, która zapewni lepsze czyszczenie w trudno dostępnych miejscach.

Warto również zwrócić uwagę na trzonek szczotki. Do łazienek prywatnych z powodzeniem wystarczą szczotki z plastikowym trzonkiem. Do toalet publicznych poleca się szczotki WC z trzonkiem metalowym, który będzie odporny na częste użytkowanie. Jeśli chodzi o stojące i wiszące modele szczotek, to na pewno do łazienek prywatnych warto wybrać szczotkę stojącą, gdyż jest ona bardziej mobilna. Do toalet publicznych poleca się modele wiszące, na stałe mocowane do ściany, które minimalizują ryzyko kradzieży.