loadingimg

Wczytuję dane...
Produktów: 0 szt.
na kwotę 0.00 PLN
 • Szukaj
szt. na kwotę 0.00 PLN
Producenci
Wyświetl produkty wybranego producenta:

Dozowniki do mydła

Dozownik do mydła jest dziś jednym z podstawowych akcesoriów higienicznych. To nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki w obiekcie użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do zwykłego mydła w kostce, dozownik mydła zapewnia dużą higienę oraz wysoki komfort użytkowania. Dodatkowo zmniejsza ryzyko rozwoju drobnoustrojów i bakterii. Współczesny dozownik na mydło może być wykonany ze stali nierdzewnej, plastiku lub wytrzymałego tworzywa ABS.

Dozownik na mydło występuje dziś w wielu rodzajach. Można spotkać zarówno tradycyjny dozownik do mydła w płynie, jak również dozowniki płynów dezynfekujących przeznaczone m.in. dla służby zdrowia. Bardzo popularne w ostatnim czasie stały się automatyczne dozowniki na mydło oraz dozowniki łokciowe. Tego typu urządzenia są bardzo higieniczne i stanowią nowoczesne podejście do utrzymania higieny w bardzo uczęszczanych toaletach. Coraz bardziej popularny staje się również dozownik mydła w pianie. Uważa się bowiem, że mydło w pianie jest efektywniejsze niż tradycyjne środki myjące. Dodatkowo jest też o wiele bardziej oszczędne.

Dozowniki do mydła w płynie

Wśród wszystkich dozowników, największą popularnością cieszy się dozownik do mydła w płynie. Tak jak pozostałe dozowniki, może być on produkowany z rozmaitych tworzyw oraz w różnych wersjach kolorystycznych. Popularne są modele wykonane z tworzywa ABS - niezwykle odporne na odkształcanie i zarysowania oraz modele metalowe, które są szalenie solidne, trwałe, a jednocześnie bardzo eleganckie.

Dozownik do mydła w płynie świetnie sprawdza się w szkołach, szpitalach, placówkach medycznych, centrach handlowych. Uniwersalna kolorystyka łatwo dopasowuje się do każdego wnętrza i subtelnie dopełnia jego wyposażenie. W przypadku toalet o dużym natężeniu ruchu proponuje się dozownik płynu o większej pojemności tak, aby nie trzeba było cały czas go uzupełniać. Do galerii handlowych, obiektów sportowych czy kin dobrze jest wybrać dozownik o pojemności 0,75 l lub 1 l.

Jaki dozownik mydła wybrać

Jak wybrać dozownik? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Jeśli chcemy, aby dozowniki do mydła służyły przez wiele lat, a przy okazji nie ucierpiały na swej atrakcyjności, powinniśmy postawić na modele ze stali nierdzewnej lub tworzywa ABS. Jeśli nie chcemy wydawać na dozowniki zbyt wiele pieniędzy, wówczas możemy postawić na modele plastikowe. Oczywiście wiele też zależy od miejsca, w jakim dany dozownik ma zostać zamontowany. W szkołach, placówkach medycznych czy szpitalach można zamontować dozowniki do mydła z tworzywa ABS, które są przystępne cenowo, a jednocześnie odporne na zniszczenia. Dozownik do mydła dla hoteli czy dozownik mydła do biura może być już wykonany z eleganckiej stali nierdzewnej, która uatrakcyjni aranżację wnętrza. A jak wybrać dozownik w zależności od rodzaju? W przestrzeniach publicznych o dużym natężeniu ruchu dobrze sprawdzą się dozowniki automatyczne, które pozwalają na umycie rąk bez konieczności bezpośredniego kontaktu z powierzchnią pojemnika, co znacznie minimalizuje kontakt z bakteriami. Po zbliżeniu dłoni do dozownika, ten automatycznie aplikuje odpowiednią dawkę mydła, dzięki czemu nie tylko zapewnia odpowiednią higienę, ale także gwarantuje oszczędność. W obiektach służby zdrowia czy obiektach gastronomicznych najlepszym wyborem będą dozowniki do mydła z przyciskiem łokciowym. Najnowocześniejszym wyborem będą z kolei dozowniki do mydła w pianie. Mydło w pianie jest używane w mniejszych ilościach niż zwykłe mydło antybakteryjne i nie wymaga zużycia dużych ilości wody, dzięki czemu jest bardzo ekonomiczne i ekologiczne.

 • Dozowniki mydła plastikowe

  Dozowniki mydła plastikowe

 • Dozowniki mydła metalowe

  Dozowniki mydła metalowe

 • Dozowniki mydła łokciowe

  Dozowniki mydła łokciowe

 • Dozowniki mydła automatyczne

  Dozowniki mydła automatyczne

 • Dozowniki mydła w pianie

  Dozowniki mydła w pianie