Wczytuję dane...

Recenzja suszarki do rąk JetFlow 1900

Recenzja suszarki do rąk JetFlow 1900

Informacje o suszarce JetFlow 1900

Suszarka do rąk JetFlow 1900 zaliczana jest do tzw. suszarek nowej generacji w których suszenie dłoni obywa się w specjalnej komorze. Samo suszenie odbywa się w bardzo podobny sposób jak w tradycyjnych modelach.

Zalety suszarki do rąk JetFlow 1900

Zaletą takiej suszarki do rąk o mocy 1900 W jest niewątpliwie jest bardzo duża efektywność suszenia, szacowany czas to niespełna 7 sekund. Taki efekt osiąganąć prędkość powietrza, która wynosi ok. 310 km/h, a także odpowiednia moc, która jest osiągana przez bez szczotkowy silnik. Zastowanie takiego silnika ma jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie pozwala na bardzo długą bezawaryjną pracę suszarki, dodatkowo nie wymaga wymiany szczotek. Producent szacuje, że suszarka do rąk JetFlow 1900 może pracować bezawaryjnie przez 14 lat pod warunkiem, że ilość cykli dziennie nie przekroczy liczby 500 suszeń.

Pozostałe zalety suszarki JetFlow 1900:

  • solidny metalowy stelaż na którym montowana jest suszarka na ścianie

  • komora suszenia pokryta powłoką antybakteryjną

  • silnik bez szczotkowy prądu stałego gwarantuje bezawaryjną pracę

  • wbudowany filtr powietrza zasysanego

Opis części składowych suszarki JetFlow 1900

Opis części suszarki JetFlow 1900

Korzystanie z suszarki do rąk JetFlow 1900 

W celu uruchomienia suszarki należy włożyć dłonie do kieszeni, a następnie poruszać dłońmi do przodu i do tyłu, tak aby silny strumień powietrza mógł ściągnąć wodę do komory poniżej. Po wyciągnięciu ich z kieszeni suszarka automatycznie się wyłączy. Istotnym elementem jest „ściąganie” wody z dłoni, co w znaczny sposób skraca czas suszenia. Woda okapuje do spodnią część kieszeni, a następnie do zbiornika na wodę znajdującego się na spodzie suszarki.

Instrukcja korzystania

Ważnym elementem obsługi suszarki do rąk JetFlow 1900 jest opróżnianie zbiornika z woda nie rzadziej niż raz w tygodniu, ale tak naprawdę częstotliwość takiej czynności uzależniona jest od ilości cykli suszenia.

Suszarka wyposażona jest w grzałkę PTC wraz z modułem sterującym co pozwala na ustawienie jednego z 3 trybów suszenia.

  • praca bez grzałki, czyli suszenie zimnym strumieniem powietrza – zużycie prądu 800W

  • praca z grzałką cały czas (all time) – grzałka uruchamia się przy każdym włączeniu

  • praca z grzałką w trybie automatycznym (auto) – grzałka wyłączy się w przypadku temp. otoczenia powyżej 23 st.C

Powyższe programy należy ustawić wg indywidualnych preferencji.

WAŻNE: Przy pierwszym uruchomieniu może zadziałać bezpiecznik nadmiarowy w instalacji zasilającej jest to spowodowane ładowanie się kondensatorów o dużej pojemności.

Zapraszamy również do naszego poradnika w których opisana jest krok po kroku instalacja suszarki podłączana bezpośrednio do instalacji elektrycznej.

Zobacz także: