Wczytuję dane...

Suszarka do rąk - jaką wybrać? Poradnik

Sklep internetowy Sanjo.pl - Oferta Suszarek

Suszarki do rąk coraz śmielej wypierają tradycyjne pojemniki na ręczniki papierowe. Są nie tylko bardziej wydajne, ale również bardziej skuteczne i higieniczne. I mimo, że suszarka może na początku wydawać się droższa, bo faktycznie kosztuje więcej niż podajnik na ręczniki, to jednak późniejsza jej eksploatacja wypada o wiele lepiej i korzystniej. Odpowiednio dobrane suszarki do rąk, świetnie sprawdzą się w galerii handlowej, lokalach usługowych, firmie, na uniwersytecie, w przedszkolu, szkole i każdym innym miejscu użyteczności publicznej. Na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzeń suszących?

Na pewno jednym z ważniejszych kryterium jest moc suszenia. Dostępne moce suszarek do rąk mieszczą się w zakresie od 1000 W do 2400 W. Modele o większym poborze prądu pracują efektywniej. W ich przypadku czas suszenia jest krótszy. Zaletą urządzeń o mniejszej mocy jest natomiast niższe zużycie energii elektrycznej. Wielu czołowych producentów ma w swojej ofercie suszarki o dużej mocy suszenia i niewielkim poborze prądu. I w takie najbardziej opłaca się zainwestować. Wybór suszarki do rąk w dużej mierze zależy też od rodzaju pomieszczenia. Do małych łazienek, z których nie korzysta wiele osób, można wybrać tańsze, klasyczne, niewielkie suszarki. W obiektach o dużym przepływie ludzi, świetnie sprawdzą się elektryczne suszarki kieszeniowe, wyposażone w powłokę antybakteryjną. Wybierając suszarki do rąk, warto również zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wykonane. Plastik na pewno łatwiej utrzymać w nienagannej czystości, jednakże modele ze stali nierdzewnej charakteryzuje wysoka jakość i wyjątkowa odporność na uszkodzenia czy odkształcenia.  

W zależności od potrzeb..

Suszarki plastikowe do rąk

Suszarki do rąk to wbrew pozorom bogata gama urządzeń, zróżnicowanych nie tylko pod względem mocy i designu, ale także sposobu uruchamiania. I tak np. do użytku domowego można pokusić się o zakup suszarki z przyciskiem. Taka suszarka włącza się po naciśnięciu guzika i wyłącza po ustalonym czasie. Do toalet i łazienek o większym przepływie ludzi, poleca się urządzenia uruchamiane automatycznie.

Dzięki zamontowanemu czujnikowi ruchu, urządzenie zaczyna działać w momencie, kiedy zbliżymy do niego dłonie. Podstawową zaletą automatycznych suszarek do rąk jest większa higiena. Użytkownik nie musi dotykać obudowy urządzenia aby wysuszyć dłonie, dzięki czemu nie ma kontaktu z bakteriami zgromadzonymi na urządzeniu.

Chcąc zainwestować w nowoczesną suszarkę, warto skusić się na model wyposażony w specjalne filtry oczyszczające powietrze. Dzięki temu powietrze, które trafia na nasze dłonie jest niczym nieskażone, a suszenie staje się bardziej higieniczne. Takie suszarki szczególnie pożądane są w szpitalach, punktach gastronomicznych, gabinetach lekarskich.

A co z obudową? Mimo, że ma ona znaczenie przed wszystkim estetyczne, to jednak w dużej mierze potrafi wpływać też na trwałość urządzenia. Liczne opinie i rankingi pokazują, że obudowy metalowe są bardziej trwałe i odporne na akty wandalizmu. Z kolei obudowy z tworzywa sztucznego są mniej trwałe, ale za to łatwiejsze w czyszczeniu.

Są również dostępne w wielu wariantach kolorystycznych, co ma szczególne znaczenie w momencie, gdy chcemy wyposażyć w nie szkoły lub przedszkola. I na koniec - gwarancja producenta. Chociaż wydaje się być czymś oczywistym, to jednak warto zwrócić na nią uwagę. Standardowa gwarancja powinna obejmować okres 24 miesięcy.

Polecane suszarki do rąk do szkoły

Suszarki metalowe do rąk

Standard łazienek szkolnych jest określony przez rozporządzenie Ministra Edukacji. Szkoła musi zapewnić swoim uczniom odpowiednie warunki, w tym wyposażenie niezbędne do zachowania higieny.

Coraz więcej szkół zamiast ręczników papierowych, decyduje się na montaż automatycznych suszarek do rąk. Przede wszystkim dlatego, że są one bardziej skuteczne, komfortowe i bardziej higieniczne. Czy każda suszarka sprawdzi się do łazienki szkolnej?   

Dla szkół najlepszym rozwiązaniem będą energooszczędne modele suszarek, które mają niższą moc i jednocześnie pobierają mniejszą ilość prądu niż modele o dużej mocy. Dobre opinie posiadają bardzo wydajne i energooszczędne suszarki kieszeniowe wyposażone w powłokę antybakteryjną. Tego typu urządzenia są ekonomiczne i zapewniają niższe koszty eksploatacji w porównaniu do innych suszarek czy użytkowania ręczników papierowych. Suszarki również narażone są na akty wandalizmu. Z tego też względu do szkół, w których uczą się starsze dzieci, warto wybrać suszarki wykonane z trwałej i odpornej na uszkodzenia stali nierdzewnej. Do łazienek dla młodszych dzieci można zdecydować się na urządzenia wykonane z kolorowego tworzywa sztucznego. Warto pamiętać, że wiek dzieci determinuje również wysokość montażu suszarek. Zalecana wysokość montażu suszarek w szkołach, gdzie przebywają młodsze dzieci to 95cm.

Polecane suszarki do rąk do hoteli

Suszarki kieszeniowe

Montaż suszarek do rąk w łazienkach hotelowych to dziś standard. Hotele coraz śmielej odchodzą od podajników na ręczniki papierowe na rzecz automatycznych urządzeń suszących. Powód jest prosty. Suszarki do rąk są nie tylko bardziej ekonomiczne, ale także bardziej przyjazne środowisku naturalnemu. Rankingi rekomendują stosowanie wysoko wydajnych modeli suszarek, które suszą silnym nawiewem chłodnego powietrza. Ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest znacznie mniejsze, a czas pracy suszarki krótszy podczas jednego cyklu suszenia. 

Nowoczesne hotele mogą zastosować w swoich łazienkach suszarki kieszeniowe, które mają dobre parametry i doskonale pasują do designerskiego wnętrza. Alternatywą dla nich są wysokiej jakości klasyczne suszarki do rąk wykonane z tworzywa sztucznego w różnych kolorach, które doskonale komponują się z każdym stylem wystroju łazienki. W nowoczesnych łazienkach warto zainwestować w rozwiązania najwyższej klasy traktując suszarkę do rąk jak jeszcze jeden element wyposażenia wnętrza. Poza obudową z tworzywa ABS, do łazienki hotelowej poleca się suszarki w obudowie ze stali szlachetnej w wykończeniu matowym lub błyszczącym. Dodatkowo, obudowy ze stali nierdzewnej uważane są za bardziej stylowe i eleganckie.

Suszarki do rąk do firm i galerii handlowych

Jeśli chodzi o łazienki znajdujące się w nowoczesnej firmie lub eleganckim centrum handlowym, to warto zainwestować tutaj w rozwiązania najwyższej klasy traktując suszarkę do rąk jak jeszcze jeden element wyposażenia wnętrza. Wiele modeli suszarek to nie tylko funkcjonalne urządzenie, ale także designerski element wystroju. Na pewno warte uwagi są suszarki w obudowie z tworzywa ABS w różnych wersjach kolorystycznych, a także w obudowie ze stali szlachetnej w wykończeniu matowym lub błyszczącym.

W firmach dobrze sprawdzą się suszarki kieszeniowe, które są szybkie, skuteczne i energooszczędne, a przy okazji bardzo dobrze się prezentują. Odpowiednio wybrane będą po prostu świetnie wyglądały i nadawały każdej toalecie tonu elegancji i stylu.

Suszarki basenowe

Równie istotna dla komfortu użytkowników jest głośność urządzenia. Gdy poziom hałasu jest istotny dla danej placówki i szum pracujących suszarek może być uciążliwy dla osób pracujących w bezpośrednim sąsiedztwie, godne polecenia są urządzenia, przy których emisja hałasu nie przekracza  85db. Zupełnie cichych suszarek do rąk nie ma, ale w urządzeniach najwyższej klasy parametr ten oscyluje nawet wokół 65-68db.

Do łazienek w galeriach handlowych poleca się bezdotykowe suszarki do rąk, które działają na podczerwień lub czujnik ruchu. Tego typu urządzenia chronią przed zarazkami i bakteriami, tym samym zwiększając poziom higieny. Warte uwagi są również modele, które nie posiadają grzałek i osuszają dłonie powietrzem o temperaturze pokojowej. Najczęściej wyposażone są one w filtr HEPA, który oczyszcza zasysane powietrze z 99,97% zanieczyszczeń, w tym z różnego rodzaju drobnoustrojów (bakterii, grzybów, pierwotniaków, wirusów).

Producent - jak wybrać i na co zwrócić uwagę

Na rynku dostępnych jest wiele modeli suszarek do rąk w różnych cenach, rozmiarach, kolorach i parametrach technicznych. Jak wybrać najlepszą? Na którego producenta się zdecydować? Na pewno warto zwrócić uwagę na producenta, który projektując swoje urządzenia, bierze pod uwagę wygodę i zadowolenie konsumentów. Warto wybrać suszarkę do rąk, która użytkownikom (gościom hotelu, klientom restauracji) zapewni duży komfort użytkowania, a nam bezproblemową obsługę i niskie koszty eksploatacji.

Dobra suszarka to suszarka efektywna. I to właśnie na ten parametr warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Jest to szczególnie ważne w toaletach o dużym natężeniu ruchu, a więc w łazienkach w centrach handlowych, restauracjach, szkołach, przychodniach, itp. 

Efektywne suszarki mają znaczący wpływ na komfort użytkowania i koszty eksploatacyjne. Urządzenia renomowanych producentów z operacją suszenia radzą sobie w 10-15 sekund. Ważną kwestią jest też budowa. Większość producentów proponuje modele z tworzywa ABS lub stali szlachetnej. Te drugie są bardziej eleganckie i bardziej odporne na trudy użytkowania. Warto zwrócić uwagę na producenta, który w swojej ofercie posiada w miarę ciche suszarki.

Nie ma suszarek zupełnie bezszelestnych, ale niektórzy producenci oferują modele suszarek, których emisja hałasu nie przekracza 70-80db. Warto przyjrzeć się bliżej urządzeniom wyposażonym w filtry zasysanego powietrza. Dlaczego? Bo dzięki nim redukowana jest ilość zarazków i bakterii w zasysanym powietrzu aż o 90%. Warto wybrać producenta, który ma dużą sieć specjalistów. Dzięki temu w razie awarii można szybko naprawić uszkodzony sprzęt.

Sklep Sanjo.pl - Bezpośredni producent i sprzedaż hurtowa

Sklep Sanjo oferuje najwyższej klasy urządzenia w najlepszych na rynku cenach. Dodatkowo, zapewniamy atrakcyjne promocje w zamówieniach hurtowych. Sanjo to bezpośredni producent suszarek do rąk, który cieszy się dobrymi opiniami wśród klientów. Suszarki Sanjo swoje zastosowanie znajdują w rozmaitych obiektach użyteczności publicznej. Można je znaleźć w szkołach, szpitalach, przychodniach, stacjach benzynowych, urzędach, biurach, hotelach i restauracjach.

Największą zaletą suszarek Sanjo jest wysoka kultura pracy, niski poziom hałasu i wysoka skuteczność, a jednocześnie trwałość i łatwe utrzymanie w czystości. Suszarki Sanjo to także nowoczesna stylistyka oraz prosty montaż. Na specjalną uwagę zasługują kieszeniowe suszarki do rąk Sanjo. Są to nowoczesne i solidne urządzenia wyposażone w inteligentne systemy ogrzewania, które doskonale sprawdzają się w obiektach z dużym natężeniem ruchu, jak galerie handlowe, obiekty sportowe, itp. Sanjo oferuje suszarki z estetycznego i łatwego w czyszczeniu tworzywa ABS oraz eleganckiej i trwałej stali nierdzewnej. Modele ze stali idealnie sprawdzą się w toaletach o podwyższonym standardzie.