Wczytuję dane...

Automatyczne dozowniki mydła - gwarancja wysokiej higieny

Spis treści:

  1. Różnice pomiędzy automatycznym dozownikiem do mydła a ręcznym
  2. Automatyczne dozowniki do mydła - modele warte uwagi

 

 

Dostępne na rynku ręcznie obsługiwane dozowniki mydła nie stanowią najlepszego rozwiązania dla naszego zdrowia. Stosowanie ich w publicznych toaletach, szpitalach,

jak i różnego rodzaju punktach gastronomicznych, może narazić nas na różnego rodzaju zakażenia. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zakup automatycznych dozowników mydła.

Stanowią one doskonałą alternatywę dla zwykłych odpowiedników, zapewniając większy komfort użytkowania oraz wysoką higienę. Samo określenie “automatyczny” niesie ze sobą szereg udogodnień,

jakich doznamy korzystając z nowoczesnych urządzeń. Dlaczego warto zainwestować w automatyczne dozowniki mydła?

 

Różnice pomiędzy automatycznym dozownikiem do mydła a ręcznym

Dozowniki automatyczne sprawdzą się szczególnie w miejscach, gdzie zachowanie wysokiej higieny jest bardzo istotne. Od ręcznych odpowiedników odróżnia je nie tylko zdecydowanie większa funkcjonalność, ale też często unikatowy design.

Zasada działania ręcznych dozowników do mydła polega na tym, że po naciśnięciu specjalnego przycisku otrzymuje się dawkę płynu, z którego od razu można skorzystać. Mankamentem takich urządzeń jest często niewspółmierna wielkość dawki potrzebnego płynu. Niekiedy wychodzi jej za dużo, a czasem za mało. Kolejną negatywną cechą ręcznych dozowników jest konieczność bezpośredniego kontaktu z ich powierzchnią, która stanowi przecież prawdziwe siedlisko bakterii i innych drobnoustrojów.

Alternatywne rozwiązania w postaci automatycznych dozowników do mydła mają zniwelować wymienione powyżej problemy. Urządzenia te wyposażone są w podczerwień lub czujnik ruchu i pozwalają utrzymać wysoką higienę bez konieczności dotykania pojemnika. Dzięki zawartemu sensorowi ruchu, korzystanie z nich jest bardzo łatwe, szczególnie dla dzieci. Olbrzymim atutem automatycznych dozowników jest także dawka wydzielanego płynu, której ilość zostaje odpowiednio wymierzona za pośrednictwem czujników wykrywających ręce. Nie jest tym samym możliwe zużycie nadmiernej ilości, co stanowi rozwiązanie zdecydowanie bardziej ekologiczne. Wszystko to sprawia, że urządzenia te wykorzystywane są obecnie na szeroką skalę w toaletach publicznych, podnosząc ich standardy higieniczne, a dzięki unikalnemu i atrakcyjnemu wzornictwu można je wkomponować niemalże w dowolną przestrzeń.

 

Automatyczne dozowniki do mydła - modele warte uwagi

Automatyczne dystrybutory mydła w płynie są tworzone w różnorodnych wariantach wizualnych, dzięki czemu można je dostosować nie tylko do łazienki, ale także do kuchni, wedle własnych potrzeb.

Ciekawym modelem okaże się automatyczny dozownik mydła Sanjo AS300. Pozwala nie tylko zachować wysoki poziom higieny, ale za sprawą swojego unikalnego wyglądu, stanowić będzie idealny element wystroju kuchni czy toalety. Od strony wizualnej uwagę zwraca jego przezroczysty zbiornik, który prezentuje się niezwykle efektownie. Jego dodatkowe atuty to wykonany z silikonu aplikator, który zapobiega kapaniu mydła czy dioda informująca o pracy urządzenia, w tym między innymi o niskim poziomie baterii.

Z urządzeń o większej pojemności wyróżnić należy dozownik automatyczny Sanjo AS500. Można w nim umieścić aż 500 ml płynu, a jego waga to około 400 g. Pojemnik ten wyposażony został w specjalne gumowe stopki, które zapobiegną przesuwaniu się dozownika i nie porysują powierzchni blatu. Wartym uwagi elementem jest zawarta w urządzeniu 5-stopniowa regulacja ilości dozowanego mydła, dzięki czemu można dostosować dozownik wedle własnych potrzeb.

Kolejny wart uwagi dozownik mydła w płynie to model AK1 Bisk Masterline 05903. Oprócz możliwości stosowania go do żeli dezynfekujących, urządzenie to charakteryzuje zgrabny wygląd oraz sposób dozowania w postaci fotokomórki. Należy zwrócić uwagę na odległość w której się uruchamia - wynosi ona 50-150 mm. Dystrybutor ten można przywiesić na ścianie, przez co nie zajmuje on tak dużo miejsca.

Automatyczne dozowniki mydła to nowoczesne rozwiązania, które stosowane są przede wszystkim dla utrzymania jak największej higieny. Tworzone pod kątem ciekawego designu oraz z dbałością o najmniejsze detale, spełniają potrzebę użytkowania zarówno w przestrzeni publicznej, jak i w zaciszu domowym. Świenym rozwiązaniem będą również łokciowe dozowniki do mydła i dozowniki do mydła w pianie.