Wczytuję dane...

Jaką suszarkę hotelową wybrać? Doradzamy

Spis treści:

  1. Rodzaje suszarek hotelowych
  2. Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki hotelowej?

 

 

Standardem już jest, że każda hotelowa łazienka musi zostać wyposażona w suszarkę hotelową do włosów. Śmiało można powiedzieć, że to podstawowy element wyposażenia. Może wydawać się, że wybór takiego urządzenia to bardzo prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Na rynku dostępne są różne rodzaje suszarek łazienkowych. Pojawia się zatem pytanie, jaka suszarka hotelowa sprawdzi się najlepiej? Podpowiadamy, czym kierować się podczas zakupów.

Rodzaje suszarek hotelowych

Na początku warto zaznaczyć, że suszarki hotelowe, jak sama nazwa mówi, najczęściej można znaleźć właśnie w hotelach, hostelach, czy pensjonatach. Tak naprawdę już niemal każde miejsce noclegowe, w którym jest łazienka, posiada m.in. suszarkę do włosów. Zasadniczo dzieli się je na dwa rodzaje: suszarki bez uchwytu oraz suszarki ze zintegrowanym uchwytem.

Pierwsze wspomniane urządzenia już bardzo rzadko stosuje się w hotelach. Takie suszarki swoim wyglądem bardzo przypominają te używane na co dzień w domu. Muszą mieć wpięcie do gniazdka, aby odpowiednio działały. Ze względu na problemy z ich przechowywaniem, praktycznie zaprzestano ich stosowania.

Najbardziej popularnym rodzajem rodzajem suszarek łazienkowych do hotelu są oczywiście suszarki na ścianę. Za pomocą specjalnych uchwytów w bardzo prosty sposób można zamontować je w dowolnym miejscu na ścianie. Obudowa i uchwyt tych suszarek zostały wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego ABS, które zapewnia ich trwałość i bezproblemowe utrzymanie w czystości. Co więcej wyposażone zostały w dwustopniową regulację mocy grzałki oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Do tego posiadają włącznik naciskowy powodujący, że suszarka pracuje tylko podczas trzymania jej w dłoni.

Producenci

Decydując się na zakup hotelowych suszarek do włosów należy wziąć pod uwagę, kto jest producentem takiego urządzenia. Należy wybrać takiego, który jest gwarantem produktu najwyższej jakości oraz produkuje je z trwałych i wytrzymałych materiałów.

Jaką firmę wybrać? Na pewno bez żadnych obaw można zdecydować się na wybór suszarek Warmtec. Na rynku dostępne są różne modele tych suszarek, które bez problemu można zamontować do ściany. Warto podkreślić, że ta firma produkuje suszarki do włosów w kolorze białym oraz czarnym. Moc tych urządzeń w zależności od modelu wynosi 1200W oraz 1800W.

Warto również zainwestować w suszarki Sanjo. Są równie trwałe i wytrzymałe jak te z Warmtec. Uruchamiane są ręcznie, co zabezpiecza jej przed zostawieniem włączonej suszarki. Ich ogromną zaletą jest to, że są łatwe w obsłudze i służą przez długie lata. W zależności od modelu, suszarki Sanjo są minimalnie tańsze, od wcześniej wspomnianych Warmtec.

Spośród innych producentów można zaufać również firmie Faneco Fen. W naszym sklepie dostępna jest suszarka w kolorze czarnym o mocy 1200W. Ma dwustopniową regulację mocy grzałki oraz podwójne zabezpieczenie przed przegrzaniem. Prędkość powietrza wynosi 13m/s. Dzięki temu można bardzo szybko wysuszyć włosy.

Kolory

Najczęściej spotkany kolor suszarek hotelowych do włosów to oczywiście biały. Producenci poszli jednak o krok dalej i ze względu na nowoczesne stylizacje i aranżacje hotelowych łazienek zaczęto produkować suszarki w kolorze czarnym. Świetnie wkomponowują się w wyposażenie łazienki i dodają im niepowtarzalnego charakteru przez tak drobny detal, jakim jest suszarka.

Na tych dwóch kolorach jednak nie kończy się wybór suszarek łazienkowych. Na rynku dostępne są także wspomniane tego typu urządzenia w kolorze czerwonym oraz srebrnym.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze suszarki hotelowej?

Decydując się na zakup suszarki hotelowej do włosów należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze wybrać konkretny model suszarki - albo bez uchwytu, albo z uchwytem. Nie ma co ukrywać, że najpopularniejsze są te drugie. Po drugie należy określić, jaki kolor będzie najbardziej odpowiedni do łazienki, w której będzie ona montowana. Po trzecie sprawdzić dokładnie z jakich materiałów została wyprodukowana dana suszarka do włosów. Gwarancją długoletniego użytkowania są tworzywa sztuczne ABS, które są bardzo odporne na zarysowania. Do tego posiadają one dobre właściwości izolacyjne. Co ciekawe, to jedno z nielicznych tworzyw, które można pokryć warstwami metalicznymi podczas obróbki galwanicznej. To właśnie z nich głównie produkowane są tego typu urządzenia. 

Kolejną ważną kwestią są zintegrowane uchwyty, które w bardzo prosty sposób da się zamontować do ściany w dowolnym miejscu. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o bezpieczeństwie użytkowania suszarek do włosów. Suszarki powinny posiadać wszystkie niezbędne certyfikaty i atesty. Ponadto warto zwrócić uwagę, jaką mają klasę wodoodporności.

Szeroki wybór suszarek do włosów znaleźć można na Sanjo.pl. Wszystkie produkty są najwyższej jakości i posiadają 2-letnią gwarancję. Zapewniają wysoki komfort użytkowania. Posiadają funkcje chroniące strukturę włosa. Do tego wyróżniają się nowoczesnym designem i są naprawdę lekkie, energooszczędne oraz niezawodne. A co najważniejsze odznaczają się bardzo konkurencyjnymi cenami.