Wczytuję dane...

Suszarki hotelowe – jak wybrać najlepszy model

Suszarka hotelowaObecnie każdy klient hotelu czy pensjonatu, przebywający na urlopie lub w podróży służbowej, oczekuje wysokiego standardu usług. Wybierając odpowiednie miejsce na nocleg poza domem chcemy mieć pewność, że będziemy mieli do dyspozycji między innymi własną łazienkę, wyposażoną we wszystkie niezbędne akcesoria.

 

Ręczniki, mydło, szampon czy papier toaletowy to obecnie  niezbędny asortyment produktów, które powinny być na wyposażeniu każdego pokoju hotelowego czy w pensjonacie. Ze względu na dużą konkurencję na rynku usług hotelarskich, właściciele starają się zapewnić jak najlepszy komfort swoim rezydentom. Dlatego w pokojach możemy również już spotkać suszarki hotelowe do włosów, które są swego rodzaju wyznacznikiem jakości usług świadczonych w danym miejscu. Producenci tego sprzętu prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej funkcjonalnych rozwiązań tych produktów. Więc przed właścicielami hoteli czy pensjonatów staje nie lada wyzwanie- na jaki produkt się ostatecznie zdecydować. Wybierając właściwy model suszarki hotelowej należy wziąć pod uwagę  kilka najważniejszych jej cech.  


1. Rodzaje nawiewu                                                  

Produkt ten powinien być wyposażony przynajmniej w dwa typy nawiewu: zimny i ciepły. Ciepły nawiew wykorzystywany jest w początkowym etapie suszenia. Natomiast na końcu stosuje się opcję zimnego nawiewu, który służy do nadania blasku i objętości włosom. Brak funkcji z zimnym nawiewem może przyczynić się do negatywnej opinii klientów, którzy np. używają wyłącznie do suszenia zimnego nawiewu powietrza. Najlepiej, aby odpowiednio wybrany produkt posiadał dwie funkcje ciepłego nawiewu plus opcję zimnego.

2. Moc suszarki hotelowej 

Moc suszarki decyduje o prędkości nagrzewania powietrza oraz jego sile wyrzutu. Siła wyrzutu powietrza jest szczególnie ważna w procesie suszenia włosów. Ma wpływ na tempo ich suszenia. Im mniejsza moc tym czas suszenia się wydłuża, czego zazwyczaj nie lubią goście hotelowi. Dlatego warto zaopatrzyć się w suszarki hotelowe o dużej mocy.


3. Kanał nadmuchu 

Właściwie zaprojektowany kanał nadmuchu zapewnia szybkie i efektywne suszenie włosów. Suszarki hotelowe z wyższej półki posiadają obudowy w kształcie stożka, zwężające się ku wylotowi. Takie rozwiązanie techniczne tego urządzenia jest najbardziej skuteczne ponieważ strumień powietrza wylatuje pod większym ciśnieniem, przez co zwiększa moc suszenia.


4. Jony ujemne 

Obecnie w profesjonalnych suszarkach występują jony turmalinów i srebra. Pozostawiają one na włosach ujemny ładunek elektryczny, który wprowadza równowagę. Dzięki czemu włosy nie ulegają przesuszeniu i nie elektryzują się.


5. Zwiększone obroty silnika 

Obecnie popularna jest tzw. funkcja turbo. Turbo powoduje, że od samego początku silnik zostaje wprawiony w najwyższe obroty. Suszarka zdecydowanie szybciej się nagrzewa, a także uzyskuje większą prędkość wylatującego powietrza. Proces suszenia trwa w krótszym czasie. Biorąc pod uwagę to, iż wszystkie czynności chcemy wykonywać szybko, opcja turbo w suszarce hotelowej stanowi poważny argument przy wyborze tego urządzenia.


6. Zestaw nakładek

Wiele tego typu nowoczesnych urządzeń wyposażonych jest w dodatkową nakładkę na suszarkę zwaną dyfuzorem. Dzięki tej opcji włosy nabierają naturalnych skrętów. Często tą nakładkę wykorzystują klienci posiadający kręcone włosy. Drugą taką nakładką jest koncentrator, czyli wąskie zakończenie suszarki. Im węższe tym lepsze. Ma on wpływ na modelowanie fryzury podczas procesu suszenia.


7. Komfort suszenia

Suszarka hotelowa do włosów powinna posiadać obrotowy i odpowiednio długi przewód. Ma to wpływ na sam komfort suszenia. Przewód nam się nie wije i nie skręca, a odpowiednio długi kabel umożliwia łatwe manipulowanie urządzeniem.

Automatyczny wyłącznik zapewni wysoki poziom użytkowania suszarki. Urządzenia załącza się po zdjęciu go z uchwytu, a wyłącza się po ponownym jego zawieszeniu na uchwycie. Tego typu rozwiązanie w suszarkach hotelowych usprawnia jego korzystanie, a także wpływa na oszczędność poboru prądu.

Nie bez znaczenia jest również sam uchwyt suszarki. Urządzenia te powinny być ergonomiczne i odpowiednio dopasowywać się w dłoni.

Kiedy zdecydujemy się na zakup suszarek do pokoi gościnnych naszego hotelu lub pensjonatu, to na pewno nie będzie to ilość kilku sztuk, ale wręcz kilkudziesięciu lub kilkuset. Polecam więc skorzystać z oferty doradczej profesjonalnej firmy w branży wyposażenia sanitarnego takiej jak sanjo, zajmującej się dystrybucją tych urządzeń. Suszarki hotelowe mają służyć przede wszystkim gościom. A dystrybutorzy tych urządzeń mają najlepsze rozeznanie w oczekiwaniach i potrzebach klientów hotelowych.

Zobacz także: