Wczytuję dane...

Rodzaje dozowników do mydła

Wyposażenie łazienek musi być funkcjonalne ze względu na jej codzienne i wielkokrotne używanie. Różne miejsca wymagają różnych rozwiązań, dlatego nie każdy dozownik znajdzie swoje zastosowanie w miejscach takich jak przedszkola, miejsca medyczne, biura, mieszkania lub domy. Na rynku dostępny jest szeroki asortyment dozowników do mydła, dzięki czemu możemy wybrać ten, który sprosta naszym oczekiwaniom.

Dystrybutory mydła mogą być montowane naściennie lub w blacie. Są one wygodniejsze oraz pozwalają ograniczyć koszty i możliwe szkody. W domach lub mieszkaniach często spotyka się dozowniki naścienne lub wolno stojące. Takie rozwiązanie jest bardziej higieniczne i estetyczne. Jednak dozowniki do użytku prywatnego różnią się od tych wykorzystywanych w szpitalach, przychodniach, gabinetach lekarskich i innych miejscach w których higiena jest szczególnie ważna. Producenci dystrybutorów są świadomi ich różnego wykorzystywania, dlatego w swojej ofercie posiadają szeroki wybór dozowników.

1. Podział ze względu na sposób dozowania

Dozowniki automatyczne – charakteryzują się większą higieną dzięki bezdotykowemu dozowaniu. Dłoń umieszczamy w zasięgu działania czujnika i w ten sposób uwalnia się doza z odpowiednią ilością mydła lub płynu. Taki sposób dozowania pozwala uniknąć gromadzenia się bakterii. Dozowniki z automatycznym dozowaniem są polecane miejscom o podwyższonym poziomie higieny jak placówki medyczne, zakłady chemiczne i przemysłu spożywczego. Dozowniki łokciowe – takie dozowniki służą do dozowania płynów dezynfekujących. Najczęściej wykorzystuje się je w obiektach, gdzie ważną rolę odgrywa wysoki poziom higieny na przykład w szpitalach. Dozowanie płynu odbywa się przez naciśnięcie dźwigni łokciem. Dozowniki manualne – najprostszy i najszerzej rozpowszechniony model dozownika, który wykorzystujemy w łazienkach prywatnych oraz miejscach użytku publicznego. Zawartość dozownika uwalniana jest ręcznie, przez co ryzyko gromadzenia się bakterii jest większe.

2. Podział ze względu na rodzaj płynu/wkładu

Dozowniki na mydło w płynie są najpopularniejszym rozwiązaniem wykorzystywanym w domach oraz w miejscach publicznych. Dozowniki piankowe mogą być uzupełniane wyłącznie mydłem w pianie. Takie rozwiązanie jest ekonomiczne, ponieważ mniejsza ilość mydła, która trafia na nasze dłonie, wystarcza do umycia rąk.

3. Podział ze względu na rodzaj obudowy

Dozowniki metalowe – do ich głównych zalet należy wysoka odporność na uszkodzenia, rdzewienie oraz przebarwienia. Wybór takich dozowników doskonale sprawdzi się w nowoczesnych i prestiżowych wnętrzach. Dozowniki plastikowe – są wykonane z tworzyw o różnej wytrzymałości. Taki rodzaj dozownika to uniwersalny wybór dla większości toalet, ponieważ jest tani i występuje w różnych kolorach.

Jak można zauważyć, dozowniki do mydła różnią się od siebie głównie w kwestii sposobu dozowania. Różnorodność oferowanych dozowników, pozwala wybrać odpowiedni produkt dostosowany do naszych potrzeb. Dozowniki do mydła to ekonomiczne i higieniczne rozwiązanie, które pozwoli dopełnić aranżację każdej łazienki.