Wczytuję dane...

Hotelowe suszarki do włosów - podstawowe wyposażenie hotelowe

Hotelowe suszarki do włosów jako niezbędny element wyposażenia pokoju hotelowego

Zadaniem właściciela hotelu jest zadbanie o wszelkiego rodzaju potrzeby swoich klientów. Urządzając wnętrza powinien on brać pod uwagę to, czego będzie chciał od niego jego gość. Musimy zawsze pamiętać o tym, że do hotelu ludzie wybierają się najczęściej na wakacje. Nie jest to więc normalny dzień pracy i chcą oni przede wszystkim poczuć się wyjątkowo. Zależy nam na jak najwyższym standardzie, przynajmniej przez te kilka dni – tym bardziej, jeżeli płacimy za to duże pieniądze.

Możemy więc na pewno spodziewać się, że klient nie będzie zbytnio zadowolony w momencie, gdy okaże się, że wyposażenie pokoju nie jest wcale takie, jakie miało być. A niestety to zdarza się właścicielom stosunkowo często - obiecują oni jedno, a potem na miejscu gość zastaje coś zupełnie innego. Owszem, niektórzy z nich być może nawet tego nie skomentują - ale część z nich może złożyć skargę i wystawić danemu miejscu negatywną opinię. Jeżeli zależy nam na prowadzeniu udanego biznesu przez lata - powinniśmy wiedzieć, jak się zachować i o co zadbać.

Musimy mieć świadomość tego, że odwiedzająca nas osoba chce przez te kilka dni mieć to, czego nie ma na co dzień w domu - wygodę bez konieczności pracy. Nie chce ona więc prać, gotować i sprzątać - za zapłacone pieniądze oczekuje, że wszystkie te rzeczy zostaną już zapewnione. Hotel musi więc spełniać pewne standardy, które są ogólnie przyjęte i absolutnie podstawowe.


Niezbędne elementy pokoju hotelowego

Oczywiste jest to, że bardzo wiele zależy od ceny, jaką faktycznie płacimy za wynajmowany pokój w hotelu. Im więcej płacimy - tym możemy więcej oczekiwać. Są jednak takie elementy, które po prostu muszą znaleźć się w każdym pokoju. Jeżeli ich nie będzie to nie będziemy w stanie spędzić tam nocy – a nawet najtańszy pokój ma służyć właśnie temu, aby ktoś mógł w spokoju i bezpieczeństwie spędzić tam noc – na wakacjach, w podróży służbowej lub tylko po to, aby nie jechać w nocy samochodem.

Co więc musi się tam znaleźć? Na pewno będzie to łóżko, szafka nocna, szafa na ubrania, toaleta, prysznic, umywalka. Do tego powinniśmy mieć jeszcze pościel, biurko, krzesło, lustro. To są właśnie te elementy, których możemy oczekiwać także w tanim pokoju - jeżeli ich nie będzie to raczej trafiliśmy do miejsca, do którego nie powinniśmy wybierać się ponownie.

Pozostałe elementy i ich obecność są już zależne od woli właścicieli hotelu - pamiętajmy jednak o tym, że im klient jest bardziej zadowolony – tym istnieje większe prawdopodobieństwo, że wróci do nas ponownie i poleci ten ośrodek innym osobom. Jeżeli więc jesteśmy gotowi wydać trochę więcej i możemy sobie na to pozwolić - warto zadbać także o drobiazgi i ich jakość.

Dlatego właśnie warto wyposażyć każdego gościa w czajnik, ręczniki, podstawowe kosmetyki, telewizor. Rzeczą, która często jest pomijana, jest hotelowa suszarka do włosów. A okazuje się, że to właśnie jej brak potrafi mocno zdenerwować klienta, który oczekiwał lepszego standardu. Właściciele dochodzą jednak często do wniosku, że przyjeżdżając do hotelu większość osób ma faktycznie ze sobą własną suszarkę do włosów - nie powinni oni jednak uznawać, że jest to obowiązek gościa.

Wyobraźmy sobie, że dana para przyjeżdża do hotelu na romantyczny wyjazd. Mają oni wiele planów i zabrali ładne ubrania, które planują założyć wieczorem na kolacje. Brak działającej suszarki w łazience może znacznie utrudnić ich realizacje – tym bardziej, jeżeli mamy okres zimowy i raczej nie jesteśmy w stanie zrezygnować z suszenia i po prostu wyjść na dwór.

Podobnie w przypadku osoby, która przyjeżdża do hotelu w celach służbowych. Pomimo iż oficjalnie nie znajduje się już przecież w biurze – w dalszym ciągu musi wyglądać profesjonalnie i schludnie. Jeżeli nie będzie w stanie wysuszyć włosów i nie weźmie ze sobą własnej suszarki - może przez to spóźnić się na spotkanie i nie dotrzymać terminów. W momencie, gdy oferta pokoju zawierała w sobie obietnicę suszarki do włosów - na pewno możemy tutaj spodziewać się skargi i negatywnej opinii ze strony klienta.

Jeżeli chcemy więc zaimponować swoim gościom to postarajmy się nabyć trochę lepszy produkt – nawet w momencie, gdy mamy w swojej ofercie raczej średniej klasy pokoje. A jeżeli jest to bardzo drogi hotel to praktycznie nie mamy wyboru. Klient będzie oczekiwał najwyższych standardów - na pewno nie zadowoli go więc niewielka suszarka z ledwo wyczuwalnym podmuchem powietrza.


Jaka powinna być hotelowa suszarka do włosów?

Jeżeli znajdziemy w pokoju suszarkę, która będzie ledwo co “chuchać” - próbując wysuszyć włosy tylko jeszcze bardziej się zdenerwujemy. Nie można więc oferować swoim klientom byle czego. Podczas oceniania konkretnego pokoju najczęściej narzekają oni właśnie na brak ręczników, słabe ciśnienie wody pod prysznicem i ledwo co działającą suszarkę do włosów.

Musimy pamiętać o tym, że do naszych pokoi będą przyjeżdżać bardzo różne osoby. Owszem, panowie najpewniej nie będą w ogóle zwracać uwagi na coś takiego i w większości przypadków nawet nie skorzystają z suszarki – dla kobiety jednak może być to naprawdę ważne. Tym bardziej, jeżeli ma ona bardzo długie włosy i spodziewała się, że hotel zapewni jej najlepszy sprzęt.

Brak możliwości wysuszenia włosów w okresie jesienno-zimowym będzie przyczyniał się do zwiększonego ryzyka przeziębienia, a na pewno nie chcemy, aby nasz klient wrócił z hotelu zakatarzony. Po takiej wizycie nie możemy się raczej spodziewać pozytywnych recenzji.

Hotelowa suszarka powinna być przede wszystkim odporna na uszkodzenia. Nie chcemy przecież wymieniać jej co kilka tygodni lub miesięcy - a klienci bywają niestety różni. Dobrze będzie więc zainwestować w coś, co posiada mocną obudowę.

Na pewno bardzo istotna będzie moc takiej hotelowej suszarki. Tak jak wspominaliśmy już wcześniej - klienci najczęściej narzekają na to, że suszenie trwa bardzo dużo czasu i nie są w stanie poradzić sobie przy tak ograniczonej sile urządzenia. Człowiek mający grube włosy będzie musiał spędzić w łazience przynajmniej godzinę, a jest to przecież nasz urlop – nikt nie chce marnować go w taki sposób.

Kolejną rzeczą jest rodzaj nawiewu. Jeżeli dana kobieta jest przyzwyczajona do tego, że suszy swoje włosy tylko i wyłącznie przy pomocy zimnego nawiewu – raczej nie będzie zadowolona w momencie, gdy hotelowa suszarka nie będzie posiadała takiej opcji. Może to wydawać się mało istotne, bo przebywamy tam przecież tylko przez kilka dni – ale jeżeli ktoś stara się dbać o włosy, to może mieć to już duże znaczenie.

Jedną z najważniejszych cech jest również oczywiście bezpieczeństwo stosowania. Nie możemy dać klientowi starej suszarki z przerwanym kablem, która w każdej chwili może porazić go prądem. W ten sposób narażamy naszego gościa i na pewno nie zapewniamy mu odpowiednich standardów. Trzeba zawsze upewniać się, że kupowany sprzęt posiada wszelkie atesty i na pewno nie niesie ze sobą żadnego ryzyka. Jeżeli cokolwiek stanie się naszemu klientowi z naszej winy to możemy raczej zapomnieć o prowadzeniu udanego biznesu. Taka suszarka nie może się również za mocno nagrzewać, bo pojawi się wtedy zagrożenie poparzeń skóry głowy.

Warto zainwestować w suszarkę, która będzie posiadała też bardziej innowacyjne rozwiązania - tym bardziej, jeżeli nasz hotel jest luksusowy i chcemy rozpieszczać swoich gości. Dostępne są takie urządzenia, które posiadają specjalną budowę umożlwiającą skupienie nadmuchu w jednym miejscu - dzięki temu włosy suszą się szybciej i lepiej wyglądają.


Więcej cech takiej suszarki do włosów

Nie możemy zapominać o tym, że nasz hotel będą odwiedzały także osoby z kręconymi włosami - a one podczas suszenia mogą chcieć skorzystać z dyfuzora. Musimy więc upewnić się, że nasza szczotka faktycznie posiada taką opcje. Czym jest dyfuzor? Jest to specjalna końcówka szczotki, która umożliwia sprawniejsze suszenie włosów kręconych - loki wyglądają naturalniej i nie puszą się. Jeżeli każemy osobie z kręconymi włosami używać zwykłej szczotki – raczej nie będzie ona zadowolona z efektu końcowego.

Warto pamiętać też o opcji jonizacji, bo mało kto używa już suszarek do włosów, które tego nie zapewniają. Jonizator pozwala przede wszystkim utrzymać włosy w dobrym stanie - obecność ujemnych jonów powoduje, że o wiele mniej się one przesuszają i po prostu dobrze się prezentują. Na pewno będzie to bardzo ważne dla kobiet, które poświęcają dużo czasu na pielęgnacji swoich włosów.

Oprócz tego pozostają oczywiście sprawy bardziej techniczne – czyli chociażby długość kabla takiej suszarki. Jeżeli będzie on bardzo krótki - nie damy rady w ogóle korzystać z tego urządzenia. Kobiety często trzymają w drugiej ręce także szczotkę do stylizacji i potrzebują odpowiedniego pola manewru. Kabel nie może być jednak jednocześnie za długi - pojawia się tutaj ryzyko potknięcia się.

Szczotka musi być też zwyczajnie wygodna – a do tego potrzebny jest dobry uchwyt. Choć mogłoby się wydawać, że wszyscy producenci na pewno o to dbają - w istocie wcale tak nie jest. A wysuszenie włosów urządzeniem, którego nie jesteśmy w stanie zbyt długo trzymać w ręce - na pewno nie jest niczym przyjemnym.

A jeżeli planujemy zakupić także suszarki do włosów, które będą stosowane w hotelowych szatniach na siłowni lub basenie - pamiętajmy o tym, że tutaj ważny jest sposób włączania takiego sprzętu. W tym przypadku chcemy, aby włączał się on sam – w momencie, w którym bierzemy taką suszarkę do ręki. Nie zależy nam na zbyt wielu rzeczach – chcemy po prostu wysuszyć włosy szybko i skutecznie. Po wyjściu z basenu nikt nie zamierza raczej stylizować fryzury w szatni. Ponownie jednak brak możliwości wysuszenia włosów na pewno będzie tutaj powodem do złożenia skargi ze strony klienta.


Dlaczego jest to tak ważne?

Prowadząc jakikolwiek biznes zobowiązujemy się do tego, że jak najlepiej zadbamy o swojego klienta. Jeżeli nie do końca wiemy, co powinno znaleźć się we wnętrzu hotelowego pokoju - możemy zawsze wybrać się do kilku takich miejsc i porównać ich wyposażenie. W ten sposób szybko przekonamy się, że nawet kilka dodatkowych gadżetów sprawia, że człowiek faktycznie chce powrócić do danego miejsca – zawsze będzie ono kojarzyło mu się z przyjemnie spędzonym czasem. Nikt nie chce przecież wracać do hotelu, do którego udał się w środku zimy i w którym rozchorował się z powodu braku suszarki do włosów.