Wczytuję dane...

Charakterystyka baterii łazienkowych — przewodnik po ich rodzajach

Podczas urządzania łazienki kluczową kwestią jest wybór odpowiedniego wyposażenia. Jeżeli błędnie wybierzemy sprzęty i dodatki łazienkowe, które finalnie nie sprostają one naszym oczekiwaniom, korzystanie z łazienki stanie się uporczywe. Kompletując sprzęt łazienkowy, zwracamy uwagę przede wszystkim na design oraz jak najniższą cenę. W przypadku baterii do umywalek lub pryszniców warto poznać ich charakterystykę, aby móc dopasować ich rodzaj do swoich upodobań. Poznaj rodzaje baterii łazienkowych i dowiedz się, czym warto kierować się przy ich zakupie. To z pozoru nieistotny sprzęt łazienkowy, jednak jego dobry wybór znacząco umili Ci korzystanie z łazienki.

Rodzaje baterii łazienkowych

Ilość dostępnych rodzajów baterii łazienkowych stale rośnie – producenci reagują na potrzeby klientów, dostarczając praktyczne i nowoczesne rozwiązania. Osoby obecnie urządzające łazienkę mają do dyspozycji standardowe baterie łazienkowe uchwytowe, a także wersję z elektroniczną regulacją wody, czy także na fotokomórkę.

Dotychczas najczęściej wybieraną wersją jest umywalka dwuuchwytowa. Posiada znaną przez wszystkich, prostą budowę – dwa kurki z zimną i ciepłą wodą. Ustawienie korzystnej dla siebie temperatury bywa często czasochłonne, jednak nie da się zaprzeczyć, że bateria dwuuchwytowa prezentuje się bardzo dobrze i często wybierana jest jako wyposażenie łazienek osób ceniących stylowe wnętrza. Baterię dwuuchwytową można często spotkać w wersji vintage.Wyposażenie łazienek, łazienek publicznych

Umywalka przyciskowa, czasowa to z kolei jedno z najbezpieczniejszych rozwiązań – nie pozwala na poparzenie się. Baterię stanowi jeden, główny przycisk dozujący wodę zimną lub zmieszaną. Użytkownik nie ma kontroli nad dozowaniem wody gorącej, toteż może mieć pewność, że zbytnio gorąca woda nie wyleje się niespodziewanie.

Czas wspomnieć o praktycznym i wygodnym rozwiązaniu – bateria jednouchwytowa. Składa się z jednej dźwigni, pozwalającej na regulowanie mocy strumienia oraz temperatury wody. Sprzęt jest niezwykle wygodny w użytkowaniu oraz prezentuje się bardzo nowocześnie. Istnieje niskie ryzyko poparzenia się – użytkownik ma w tym przypadku dużą kontrolę nad strumieniem gorącej wody, a sama dźwignia porusza się sprawnie.

Baterie łazienkowe samozamykające skierowane są do osób chcących postawić na rozwiązania ekologiczne i ekonomiczne – sprzęt ogranicza marnowanie się wody i pomaga zachować niskie rachunki. W jaki sposób? Aby uruchomić wodę, wciskamy przycisk. Natomiast  strumień wyłącza się już samodzielnie.

Na rynku możemy także natrafić na baterie bez jakiegokolwiek manualnego włącznika – to baterie łazienkowe na fotokomórkę. W ich przypadku wystarczy zbliżyć dłonie do czujnika, a strumień wody uruchomi się. Najczęściej można spotkać je w toaletach publicznych, gdzie szczególnie istotne jest zachowanie doskonałych warunków sanitarnych. Użytkownicy łazienki nie dotykają baterii, dzięki czemu zarazki nie przedostają się na jej powierzchnię, a tym samym nie roznoszą ich.

Czym kierować się przy wyborze baterii łazienkowych

Znając rodzaje baterii łazienkowych, możesz w łatwy sposób wybrać model w pełni spełniający wszystkie Twoje oczekiwania. Szukasz klasycznego sprzętu, który elegancko prezentuje się w łazience? Wybierz baterie łazienkowe dwuuchwytowe lub jednouchwytowe. A może zależy Ci na nowoczesnych, ekologicznych rozwiązaniach? W tym przypadku wybór powinien paść na baterie z fotokomórką.

Czym kierować się przy wyborze baterii łazienkowych oprócz ich rodzaju? Przede wszystkim zwracaj uwagę na tworzywo ich wykonania. Jakościowe baterie przetrwają z Tobą znacznie dłuższy czas, bez potrzeby wymiany, która narazi Cię na dodatkowe koszty. Wysokiej jakości baterie są wykonane z materiałów między innymi takich jak mosiądz lub ceramika.Wyposażenie łazienek, łazienek publicznych

Zwróć uwagę na dodatkowe funkcje baterii. Wiele modelów zostało wyposażonych w zabezpieczenie przed zalaniem pomieszczenia. Dodatkowo modele np. z fotokomórką są chronione przed wandalizmem poprzez swoją budowę i materiał wykonania, co ma szczególne znaczenie w często uczęszczanych toaletach publicznych.

Charakterystyka baterii łazienkowych

Poszczególne baterie łazienkowe charakteryzują się różnym sposobem montażu. Dobierając je do swojej łazienki, sprawdź rodzaj posiadanej przez Ciebie instalacji. W przypadku, gdy rury znajdują się powyżej poziomu umywalki, należy zamontować baterię ścienną. Jeśli rury znajdują się nisko, zamontuj baterię stojącą.

Możesz także dokonać wyboru spośród dwóch opcji podłączenia wody. Wypróbuj baterie bez mieszacza lub z mieszaczem. W zależności od wybranego modelu możesz uzyskać jedynie wodę ciepłą lub zimną, bądź z dodatkiem wody zmieszanej.

Podsumowując – jak wybrać baterię łazienkową?

Kompletowanie wyposażenia łazienkowego to czas kiedy szukamy najlepszych rozwiązań w jak najniższej cenie. Warto poznać wiele wariantów baterii, by móc dobrać produkt dokładnie do swoich potrzeb. Wybierz także design swojego wyposażenia – klasyczne baterie posiadają obłe kształty, z kolei nowocześniejsze modele zostały wykonane przy użyciu ostrych zakończeń i geometrycznych form.