Wczytuję dane...

Pojemniki na papier toaletowy metalowy czy plastikowy

Tworzywo wykonania ręczników papierowych to najważniejsza cecha, na jaką należy zwrócić uwagę podczas ich zakupów. Wybór wysokiej jakości i wytrzymałego sprzętu pozwoli na zachowanie jego dobrej kondycji przez długie lata, bez potrzeby wymiany. To duża oszczędność, zwłaszcza jeśli urządzamy kilka toalet publicznych.

Warto zorientować się, jakie rodzaje pojemników są dostępne na rynku. Najbardziej popularną wersją są pojemniki metalowe lub stalowe, jednak wielu klientów decyduje się także na sprzęt wyprodukowany z plastiku, a także tworzywa ABS. Jakie zalety i wady posiada każde z wymienionych rozwiązań? Dowiedz się, gdzie sprawdzą się różne rodzaje pojemników na papier toaletowy i dlaczego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest pojemnik na papier toaletowy.

Pojemnik na papier toaletowy metalowy czy plastikowy

Czynnikiem, który najczęściej decyduje o zakupie danego pojemnika na papier toaletowy, jest przede wszystkim cena. Większość klientów decyduje się oczywiście na produkty najtańsze, często posiadające tworzywo wykonania wątpliwej jakości. Warto jednak pamiętać, że pojemnik na papier toaletowy to produkt używany niemalże nieustannie przez każdego użytkownika łazienki. Intensywna eksploatacja może doprowadzić do szybkiego zużycia i konieczności wymiany, która wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Najbardziej wytrzymałym rozwiązaniem są pojemniki metalowe i stalowe. W ich wypadku trudno o szybkie zniszczenia. Dodatkowo wyróżniają się doskonałą estetyką i sprawdzą się w przypadku eleganckich toalet. Metal oraz stal łatwo utrzymać w czystości. Można regularnie przemywać je silnymi środkami czyszczącymi, a po długim czasie stosowania z pewnością nie uszkodzą ich powierzchni.

Jeśli szukasz tańszego rozwiązania w postaci pojemnika plastikowego, zwracaj uwagę, by tworzywo było grubsze. Dzięki temu unikniesz pęknięć, które sprawią, że podajnik stanie się bezużyteczny. Możesz zdecydować się na alternatywę wysokiej jakości, czyli pojemnik na papier toaletowy wyprodukowany z wytrzymałego tworzywa sztucznego ABS. Zalety tego rozwiązania to przede wszystkim duża odporność na powstawanie uszkodzeń i zarysowań. Na zawsze pożegnasz nieestetyczne rysy, obicia i wgniecenia. Po wielu latach użytkowania wciąż możesz korzystać z pojemnika o tej samej kondycji.

Gdzie sprawdzą się różne rodzaje pojemników na papier toaletowy

Plastikowe pojemniki na papier toaletowy lub z ABS to rozwiązanie przeznaczone najlepiej do toalet publicznych, z których dziennie korzystają setki osób. Wybierając podajnik do miejsc o dużej uczęszczalności typu np. toaleta w klubie nocnym, siłowni lub galerii handlowej, postaw na tańsze modele, które jednocześnie pozostaną wytrzymałe. Właściciele tego typu toalet często nie chcą inwestować dużych sum w wyposażenie, zdając sobie sprawę z potencjalnych zniszczeń. Dlatego warto szukać dobrych alternatyw – tutaj z pomocą przychodzą pojemniki z ABS.

Toalety w biurach lub instytucjach, takich jak np. muzea posiadają najczęściej metalowe, bądź stalowe podajniki na papier. To miejsca, w których często zwraca się szczególną uwagę na wystrój. Dlatego korzysta się z pojemników metalowych, o niewidocznych zawiasach i wyszlifowanych bokach, które w żaden sposób nie zaburzą estetyki doskonale urządzonej łazienki.

Gdzie sprawdzą się różne rodzaje pojemników na papier toaletowy? To z pewnością nasza domowa toaleta. W tym miejscu wszystko zależy od upodobań właściciela łazienki. Mile widziane są tutaj zarówno wersje wykonane z plastiku, tworzywa ABS, czy także stali i metalu – oczywiście, należy zwracać uwagę na jakość każdego z materiałów.

Jeśli kompletujesz wyposażenie łazienki, swój podajnik wybierz spośród wersji wiszącej, jaką umieszcza się nad toaletą lub stojącej, której miejsce jest obok toalety. Modele stojące zawierają także specjalne miejsce na szczotkę do czyszczenia toalet – jest to więc produkt niezwykle praktyczny.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonany jest pojemnik na papier toaletowy

Jak wspominaliśmy, pojemnik wykonany z wysokiej jakości tworzywa można potraktować jako inwestycję. Wytrzymały produkt (przykładowo z metalu lub stali) przetrwa wiele lat bez uszczerbku, a także na jego powierzchni nie będą powstawać nieestetyczne zarysowania. Ale to nie wszystko!

Nie należy zapominać o czyszczeniu pojemnika na papier toaletowy, które w wielu przypadkach będzie zdecydowanie bardziej czasochłonne ze względu na materiał. Mowa tutaj o np. podajnikach z lustrzanym wykończeniem obudowy. Jeśli nie chcesz, by na Twoim pojemniku widoczne zostawały odbicia palców, wybierz model wyprodukowany przy pomocy stali szczotkowanej.

Podsumowując – jaki pojemnik na papier toaletowy wybrać?

Skompletuj wyposażenie łazienkowe skrojone do swoich potrzeb. Miej na uwadze, że nie każdy pojemnik na papier toaletowy o niskiej cenie i wątpliwej jakości materiale przetrwa próbę czasu. Rekomendowane modele to produkty wykonane ze stali, metalu, ABS. Nie warto jednak w zupełności przekreślać wersji plastikowej! Przed zakupem upewnij się jednak, że plastik jest grubszy i nie złamie się w trakcie pierwszego upadku.