Wczytuję dane...

Poznaj dozowniki do mydła bezdotykowe – wybierz model dla siebie 

W obecnych czasach zachowanie najwyższych standardów higienicznych jest koniecznością. Dlatego producenci dozowników do mydeł proponują wiele nowoczesnych rozwiązań, mających na celu jak najlepszą ochronę przed przenoszeniem się szkodliwych bakterii. 

Bezdotykowe dozowniki do mydła to obecnie wyposażenie wielu toalet publicznych, szpitali, szkół, gabinetów lekarskich i lokali gastronomicznych. Są koniecznością – to jedyny sposób, by pobrać mydło bez kontaktu dłoni z powierzchnią dozownika. Dzięki nim dezynfekcja rąk staje się jeszcze prostsza, co przekłada się na częstotliwość korzystania z dozowników. 

Jakie automatyczne dozowniki do mydła oferujemy? 

Oferujemy automatyczne dozowniki do mydła w wielu pojemnościach, wykonane z tworzywa sztucznego oraz stali nierdzewnej. Dzięki nim zaopatrzysz w odpowiednie środki czystości do rąk toalety publiczne oraz łazienkę we własnym domu. 

Wybierz odpowiedni rozmiar – posiadamy dozowniki na mydło 1 litr oraz mniejsze, które są w stanie pomieścić 300 ml. Do Państwa wyboru zostawiliśmy także wersję z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. 

Jak działają bezdotykowe dozowniki do mydła? 

Za dozowanie mydła odpowiedzialny jest czujnik ruchu, który rozpozna dłoń znajdującą się pod urządzeniem. Automatycznie zostanie nałożona na nią niewielka ilość mydła. To rozwiązanie przynosi wiele korzyści, a bezdotykowe dozowniki do mydła są coraz częściej wykorzystywane w wielu miejscach publicznych, a także w domach. Co możemy dzięki nim zyskać?

  • Oszczędność – jedna pompka najczęściej wystarcza na pojedyncze użycie, dlatego też stosowanie automatycznego dozownika jest niezwykle ekonomiczne. 

  • Kontrola nad zużyciem mydła – za pomocą przezroczystego elementu umieszczonego na przodzie dozownika możesz łatwo kontrolować, czy ilość zawartego w nim mydła jest wystarczająca, czy też nie. Jest to szczególnie istotne w przypadku dozowników znajdujących się w miejscach publicznych, z których korzysta szerokie grono osób, obecność środków czyszczących jest regulowana przez zasady BHP. Biorąc pod uwagę, że za każdym razem ilość aplikowanego mydła jest identyczna, łatwo przewidzisz, kiedy go zabraknie. 

  • Łatwa wymiana mydła na nowe jest możliwa dzięki obudowie, którą możesz zdjąć w kilka chwil, zaledwie jednym ruchem. Następnym krokiem jest wlanie odpowiedniej ilości mydła w przeznaczone do tego miejsce i zamknięcie urządzenia. Cały proces jest niezwykle prosty i nie wymaga jakiegokolwiek odkręcania, czy też przesuwania elementów, które mogłyby stać się już śliskie i brudne od używanego mydła. 

Wiele z dostępnych dozowników zostało wyprodukowanych przy użyciu wkładów z mydłem. To najbardziej higieniczne rozwiązanie, ponieważ są one zamykane hermetycznie. Dzięki temu nie musimy obawiać się, że szkodliwe bakterie przedostaną się do wewnątrz lub rozlejemy produkt podczas wlewania. 

  • Szybkie czyszczenie zdecydowanie wyróżnia automatyczne dozowniki do mydła, od modeli manualnych. Posiadają prostą bryłę, bez trudno dostępnych elementów. Wystarczy, że jednym ruchem przetrzesz je płynem dezynfekującym i wszystkie znajdujące się na nich zanieczyszczenia zostaną usunięte. 

  • Duża pojemność – choć obecnie możliwe są do nabycia dozowniki w każdej pojemności, dozowniki do mydła w płynie bezdotykowe są często dostępne w wersji mieszczącej nawet 1 litr mydła. Duża ilość jest świetnym rozwiązaniem w przypadku miejsc publicznych, gdzie swoje dłonie dezynfekuje szerokie grono osób. Mydła nie trzeba co chwilę uzupełniać, co znacznie ułatwia pracę. 

Dozowniki do mydła w płynie – bezdotykowe urządzenia do czyszczenia rąk 

Dozowniki do mydła w płynie automatyczne wykorzystuje się nie tylko w miejscach publicznych, ale również na użytek domowy. Wybierane są szczególnie przez osoby, które szukają nowoczesnych rozwiązań i praktycznych udogodnień. Na co zwrócić uwagę podczas ich zakupu? 

Oprócz oczywistych względów praktycznych, bezdotykowe dozowniki do mydła mają nowoczesny wygląd i pasują do wystroju wielu łazienek. Produkuje się je z kilku różnych rodzajów materiałów – w zależności od tworzywa, dozownik posiada wyższą lub niższą jakość oraz przeznaczony jest do innego rodzaju przestrzeni. 

Najtańszym rozwiązaniem, które obecnie spotkać można w szpitalach, sklepach lub restauracjach są dozowniki do mydła bezdotykowe wykonane z tworzywa sztucznego. Sprawdzą się w miejscach, gdzie są użytkowane z dużą częstotliwością i istnieje wysokie ryzyko ich zniszczenia. 

Dozowniki do mydła w płynie ze stali nierdzewnej spotkasz przede wszystkim w toaletach publicznych w eleganckich lokalach oraz łazienkach znajdujących się w biurowcach. Prezentują się elegancko i są łatwe w utrzymaniu w całkowitej czystości. Bez trudu pozbędziesz się z nich większych zabrudzeń, a także odcisków palców. 

Na rynku można także odnaleźć modele z drewna, jednak są znacznie rzadziej spotykane niż te z tworzywa sztucznego i stali nierdzewnej. Są świetnym dodatkiem do łazienki, szczególnie w przypadku osób, którym zależy na dbałości o najmniejszy szczegół wystroju.