Wczytuję dane...

Dozowniki łokciowe – czym są i co je wyróżnia? 

Dozowniki do mydła łokciowe umożliwiają skuteczną dezynfekcję rąk, bez przenoszenia szkodliwych zarazków. Ich sposób użycia polega na wykorzystaniu dźwigni, pod której naciskiem aplikowana jest dawka mydła lub płynu dezynfekującego – cały proces odbywa się bez użycia dłoni.

To praktyczne rozwiązanie najczęściej spotykane jest w szpitalach, gabinetach kosmetycznych i wielu innych punktach usługowych, w których szczególnie liczy się zachowanie doskonałych warunków higienicznych oraz prostota użycia. Dźwignia nie ma kontaktu z dłońmi, przez co na jej powierzchni nie znajdą się jakiekolwiek bakterie. Każde jej użycie dozuje niewielką ilość środka czyszczącego, odpowiednią do jednej aplikacji. Dzięki temu dozowniki na mydło łokciowe są ekologiczne i nie powodują marnowania produktu. 

Dozowniki do mydła łokciowe – sprawdź naszą ofertę

Oferujemy wysokiej jakości dozowniki łokciowe w wielu wariantach – sprawdź, co oferujemy i wybierz odpowiednią dla siebie pojemność, wygląd oraz materiał wykonania. Szeroki wybór z pewnością ułatwi to zadanie. 

Dozowniki zostały wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa sztucznego, umożliwiającego łatwe utrzymanie produktu w czystości oraz brak powstawania zarysowań. Dozownik z pewnością posłuży Państwu przez wiele lat w doskonałej kondycji. 

Przygotowaliśmy również dozowniki łokciowe z aluminium oraz stali nierdzewnej – to eleganckie modele, które świetnie wpasują się w wiele przestrzeni wymagających zachowania odpowiedniego wystroju. Najczęściej spotkasz je w toaletach publicznych znajdujących się w  restauracji, w biurowcach i wielu innych miejscach o oficjalnym charakterze. 

Każdy z dozowników ma klasyczny wygląd – wykonano je przy użyciu prostej kolorystyki i pozbawiono rzucających się w oczy wzorów. Zdobi je tylko niewielkie logo producenta, umieszczone na froncie. 

Łokciowe dozowniki do mydła – praktyczne użytkowanie

Proponowane przez nas dozowniki łokciowe posiadają prosty sposób montażu – samodzielnie umieścisz je w łazience w niezwykle krótkim czasie. Wystarczy, że po zakupie przykręcisz je do ściany w odpowiednim miejscu. Najlepiej, jeśli zostaną przymocowane kilka centymetrów nad umywalką, by bez trudu sięgnąć do nich mokrymi dłońmi, bez chlapania wodą na podłogę.

Prosty montaż to nie jedyna zaleta dozowników łokciowych, która umożliwia ich praktyczne użytkowanie. Warto zwrócić uwagę jak szybka jest także wymiana zawartego w nim mydła w płynie lub środka dezynfekującego. Oferowane przez nas modele umożliwiają szybkie wlanie go do środka – wystarczy, że uchylisz przednią część dozownika i od razu uzyskasz dostęp do zbiornika. W zależności od modelu istnieje także możliwość wymiany całych wkładów ze środkiem czyszczącym. 

Bezproblemowe uzupełnienie ilości mydła w płynie jest zaletą szczególnie w przypadku osób dbających o jego odpowiednią ilość w toaletach publicznych, gdzie wymagana jest ona przez przepisy BHP. Każdy z naszych dozowników został dodatkowo wyposażony w przezroczysty element umieszczony na froncie, który pokazuje, jak dużo płynu znajduje się wewnątrz. Można na bieżąco kontrolować stan zużycia i w odpowiednim czasie uzupełnić braki. 

Nowoczesne dozowniki łokciowe na mydło posiadają dźwignię, której kształt został odpowiednio wyprofilowany. Za jego pomocą nie trzeba wkładać dużej siły w nacisk – każdy użytkownik dozownika może łatwo i szybko z niego skorzystać, nawet w pośpiechu. 

Nasze modele dozowników różnią się między sobą, jednak bez znaczenia, który z nich dokładnie wybierzesz, możesz wykonać jego szybki montaż i użytkować w niezwykle prosty sposób.

 

Dozowniki na mydło łokciowe – zalety 

Dozowniki na mydło sprawdzają się w wielu miejscach, w których szczególnie należy zadbać o dobre warunki higieniczne. Zostały stworzone z myślą o codziennym użytkowaniu przez duże grono osób – dlatego korzystanie z nich jest szybkie i praktyczne. Dlaczego warto zdecydować się na dozownik łokciowy? 

  • Dzięki użytym materiałom, dozowniki są łatwe w utrzymaniu w czystości. Wystarczy, że przetrzesz je ścierką ze środkiem czyszczącym i w kilka chwil z ich powierzchni znikną wszystkie zabrudzenia i bakterie. 

  • Niska cena dozowników łokciowych idzie w parze z ich wysoką jakością. Niewielkim kosztem można wyposażyć się w wytrzymałe urządzenie, które z pewnością posłuży przez wiele następnych lat.

  • Oferują najwyższy stopień bezpieczeństwa – dozownik ma kontakt jedynie z łokciem, na którym nie znajdują się żadne bakterie mogące przenieść się na jego powierzchnię.

  • Dozowniki na mydło łokciowe to niewielkie urządzenia, które można umieścić na ścianie w niemal każdej przestrzeni. Nie zajmują dużo miejsca, a także nie są dominującym dodatkiem w wystroju danego pomieszczenia – stylistycznie dopasują się do reszty urządzeń oraz akcesoriów.

  • W wielu miejscach można spotkać się jeszcze z mydłami w kostce umieszczonymi w publicznych toaletach. To rozwiązanie niesie ze sobą ryzyko gromadzenia bakterii i przenoszenia się ich na kolejne osoby. Wykorzystując dozowniki łokciowe zachowujemy pełne bezpieczeństwo.