Wczytuję dane...

Mop podłogowy – jaki sprawdzi się w łazience?

Podłoga w łazience każdego dnia podlega zachlapaniu i zabrudzeniu – krople wody, kosmetyki i różnego rodzaju detergenty mogą powodować powstawanie nieestetycznych plam na płytkach łazienkowych, dlatego też podczas dbania o higienę i czystość w łazience nie można pominąć mycia podłogi. Jak zadbać o czystość w łazience? Z pomocą przychodzą duże lub małe mopy do łazienki, które pozwalają na szybkie i komfortowe umycie podłogi w tym pomieszczeniu. Jaki mop do płytek wybrać? Który mop lepszy – płaski czy czy okrągły? Jeżeli szukasz odpowiedzi na te i inne pytanie o małe mopy do łazienki, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Mop do łazienki – na co zwrócić uwagę?

Mop to jedno z podstawowych narzędzi do sprzątania, które pomaga w utrzymaniu czystości bez wysiłku. Na rynku można znaleźć wiele rodzajów mopów, przez co wybór odpowiedniego modelu może okazać się wyzwaniem. Podczas wyboru idealnego modelu, który będzie funkcjonalny i wygodny, warto zwrócić uwagę na kilka czynników. Pierwszym z nich jest rozmiar mopa. Do dużych przestrzeni konieczny będzie zakup mopa w większym rozmiarze, natomiast małe mopy do łazienki mogą okazać się idealnym rozwiązaniem do czyszczenia niewielkich, trudno dostępnych powierzchni. Istotny jest również materiał wykonania mopa – powinien on być dostosowany do rodzaju powierzchni, którą będziemy nim czyścić. Mop do kafelek będzie różnił się od mopa, którym umyjemy drewniane panele. Warto zwrócić uwagę także na jakość wykonania mopa – będzie ona wpływała na wygodę korzystania z mopa i jego trwałość.

Rodzaje mopów podłogowych do łazienek

Często zastanawiamy się, który mop lepszy – płaski czy okrągły? Jaki mop do płytek wybrać? Na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju małe mopy do łazienki. Pierwszym, najbardziej popularnym rozwiązaniem, jest mop sznurkowy. Jest to tanie rozwiązanie, które sprawdzi się przy czyszczeniu różnego rodzaju podłóg. Sznurki docierają w każde zagłębienia, dlatego taki rodzaj mopa dobrze sprawdzi się w szczególności przy myciu powierzchni o nieregularnych kształtach. Drugim popularnym wyborem jest mop paskowy – jest on bardzo podobny do mopa sznurkowego pod względem konstrukcji, jednak z większą skutecznością usuwa zabrudzenia. Tak jak mopy sznurkowe, mopy paskowe mogą być wykonane z bawełny, mikrofibry lub włókien syntetycznych. Oprócz mopów sznurkowych i paskowych, na rynku znajdziemy także mopy płaskie do podłóg w różnych wariantach. Płaskie mopy bardzo dobrze zbierają kurz i nie pozostawiają smug, dlatego dobrze sprawdzą się w przypadku każdego rodzaju podłóg. Końcówkę tego mopa o wiele łatwiej jest utrzymać w czystości, w porównaniu do mopów sznurkowych i paskowych. Mop płaski może posiadać także wyciskarkę lub spryskiwacz. Te drobne dodatki zwiększają funkcjonalność mopa i pozwalają na dokładniejsze i szybsze sprzątanie. Wyciskacz umożliwi odciskanie końcówki z nadmiaru wody bez zdejmowania nakładki i użycia wiadra, natomiast spryskiwacz, który pozwala na dopasowanie ilości wody z detergentem do naszych potrzeb. Odpowiednim wyborem będzie także mop obrotowy, który doskonale poradzi sobie nawet z dużymi zabrudzeniami, ponieważ posiada większy zakres ruchów.

Jaki rodzaj mopa sprawdzi się do kafelek?

Podczas zakupu sprzętu do sprzątania zastanawiamy się jaki mop do kafelek będzie najlepszy. Uniwersalne mopy sznurkowe i paskowe dobrze sprawdzą się w przypadku każdej podłogi, jednak ich końcówki dość szybko ulegają zniszczeniu i mogą pozostawiać smugi. Jeżeli zależy nam na myciu bez smug, warto wybrać małe mopy do łazienki płaskie – dzięki nim będziemy w stanie szybko umyć podłogę bez smug. Jeśli zależy nam na precyzji sprzątania i dobrym zbieraniu zabrudzeń, odpowiednim wyborem będzie mop obrotowy. Zarówno mopy obrotowe jak i mopy płaskie można prać w pralce automatycznej, dzięki czemu ich końcówki posłużą nam przez długi czas.

Gdzie kupić mop podłogowy?

Niezbędnym wyposażeniem każdego domu jest mop – gdzie kupić dobrego mopa, który sprawdzi się do różnego rodzaju pomieszczeń? Odpowiedź znajdziesz na naszej stronie internetowej. Zapoznaj się z bogatą ofertą produktów i wybierz mop do kafelek w atrakcyjnej cenie.