Wczytuję dane...

Szczotki do WC – czym się kierować przy wyborze?

Utrzymanie toalety w czystości to jeden z najważniejszych aspektów podczas sprzątania domu lub toalety publicznej. Szczotka do WC powinna być nie tylko estetyczna, ale również funkcjonalna, ponieważ jej głównym zadaniem jest utrzymywanie ubikacji w czystości i niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się drobnoustrojów i bakterii. Jeżeli zastanawiasz się jaka szczotka do WC będzie najlepsza, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje szczotek do WC

Ze względu na rodzaj, szczotki do WC możemy podzielić na modele wiszące i stojące. Szczotka stojąca znajduje się w pojemniku, który umieszcza się na podłodze w pobliżu ubikacji. Zaletą tej konstrukcji jest mobilność – możemy dowolnie zmieniać jej położenie, w celu np. umycia podłogi. ze względu na popularność tego rozwiązania, na rynku możemy znaleźć różnego rodzaju szczotki do WC stojące. Jednym z najbardziej trwałych rozwiązań są szczotki do WC ceramiczne – będą one o wiele bardziej wytrzymałe niż modele wykonane z plastiku. Jeżeli zależy nam na wpasowaniu tego elementu do aranżacji łazienki, doskonałym wyborem będzie szczotka do WC czarna. Szczotka do WC wisząca, w odróżnieniu od modelu stojącego, ma mocowany na stałe do ściany pojemnik. Jest to wygodne rozwiązanie, które pozwala na zachowanie porządku w łazience. Podczas jego wyboru warto jednak zwrócić uwagę na możliwość demontażu pojemnika na szczotkę oraz odległość, w jakiej znajduje się on od toalety – w przypadku zbyt dużej odległości istnieje ryzyko zachlapania podłogi, co przysporzy nam dodatkowo pracy. Szczotki do WC możemy podzielić również ze względu na rodzaj włosia. Zazwyczaj stosuje się w nich włosie syntetyczne, ponieważ dobrze usuwa ono zabrudzenia i jednocześnie nie niszczy ubikacji. Niektóre rodzaje szczotek mogą być wyposażone w dwa rodzaje włosia, o różnej grubości i stopniu twardości. Zyskującym popularność rozwiązaniem jest jednak szczotka do WC silikonowa – pozwala ona na dokładne usunięcie zabrudzeń i jednocześnie jest łatwiejsza w utrzymaniu czystości. Dużą popularnością cieszy się także szczotka do WC z uchwytem na papier – połączenie tych dwóch elementów jest niezwykle funkcjonalne i wygodne.

Jak wybrać szczotkę do WC?

Podczas wyboru szczotki do WC powinniśmy zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Przede wszystkim, szczotka do WC wisząca lub stojąca powinna być funkcjonalna i wygodna w użytkowaniu. niezwykle ważnym aspektem jest łatwość czyszczenia szczotki i pojemnika. Drugą istotną kwestią jest estetyka i trwałość szczotki. Warto wybierać modele wykonane z materiałów takich jak ceramika lub stal nierdzewna. Posłużą one zdecydowanie dłużej niż modele wykonane z plastiku i dodatkowo będą prezentowały się o wiele atrakcyjniej. W celu dopasowania szczotki do wnętrza naszej łazienki, warto zdecydować się na modele wykonane z różnych kolorów. Szczotka do WC biała dzięki swojemu neutralnemu kolorowi pasuje do łazienek urządzonych w różnych stylach. Szczotka do WC czarna będzie z kolei doskonałym rozwiązaniem do łazienek w stylu industrialnym, retro i vintage, ponieważ wprowadza do wnętrza elegancję. Jeżeli natomiast mamy zamiłowanie do kolorów, odpowiednim wyborem będą szczotki z pojemnikiem we wzory lub w jednolitej, intensywnej barwie.

Jaką szczotkę do WC wybrać?

Szczotka do toalet jest jednym z akcesoriów, z których korzystamy niezwykle często. Nie zajmuje ona wyeksponowanego miejsca w łazience, jednak należy wybrać ją z rozwagą. Szczotka do WC, której konstrukcja nie została dobrze przemyślana lub taka, którą wykonano niedbale ze słabych jakościowo i nietrwałych materiałów nie ułatwi Ci oczyszczenia muszli sedesowej, ale wręcz utrudni zabiegi higieniczne. Dodatkowo takie szczotki do toalety WC mogą szybko ulec zniszczeniu, przyczyniać się do rozprzestrzeniania zarazków w otoczeniu toalety i przy okazji wyglądać nieestetycznie. Podczas jej wyboru warto zastanowić się, które aspekty są dla nas najistotniejsze – trwałość, łatwość w czyszczeniu, wygląd czy też cena. W przypadku wyboru szczotki do WC do domu, dobrym rozwiązaniem będzie wybór szczotki do WC o dużej trwałości i estetycznym wyglądzie.

Jaka szczotka do toalet publicznych będzie najlepsza?

Szczotka do toalet publicznych musi odznaczać się przede wszystkim dużą trwałością i łatwością w czyszczeniu – dzięki temu unikniemy problemów związanych ciągłą koniecznością wymiany szczotki oraz z utrzymaniem toalety w czystości. W przypadku toalet publicznych doskonałym rozwiązaniem będzie szczotka do WC wisząca – jej montaż na ścianie uniemożliwi kradzież lub jej uszkodzenie. Doskonale sprawdzą się także modele wykonane ze stali nierdzewnej – odznacza się ona dużą trwałością i z pewnością posłuży przez długi czas.