Wczytuję dane...

Przewijaki dla niemowląt w toaletach publicznych

Prawidłowo zaprojektowane miejsce na  toaletę  publiczną powinno zapewniać odpowiedni poziom czystości, ale i też różne potrzeby wiekowe przebywających tam osób. Mężczyźni, kobiety, dzieci czy osoby niepełnosprawne wykazują odrębne potrzeby i to właśnie ten czynnik determinuje wyposażenie toalet.

 

Miejsce do załatwiania potrzeb fizjologicznych oraz umywalka to nie wszystko. Toaleta musi przede wszystkim gwarantować pełen komfort, prywatność osób dorosłych i dzieci, a także tych najmniejszych czyli niemowląt.  Obecnie w toaletach w miejscach użyteczności publicznej takich jak: centra handlowe, instytucje publiczne, przychodnie, szpitale, lokale gastronomiczne, a nawet parki i place zabaw, nie powinno zabraknąć przewijaka dla niemowląt i dzieci.

Miejsce  dla matki i dziecka

Przewijak dla niemowląt to popularny element wyposażenia toalet publicznych w krajach zachodnich. Coraz częściej  spotykany jest również w Polsce. Wynika to z pogłębiającej się świadomości właścicieli i administracji obiektów publicznych, a także  z nacisku rodziców, zrzeszających się w takich kampaniach społecznych jak „Tankujesz – przewijasz”, „Zdrowa pupa”, czy "Mama na uczelni".

W wielu nowopowstających ośrodkach użyteczności publicznej, szczególnie w centrach handlowych, spotykamy się  już z odrębnymi pomieszczeniami dla matki i dziecka. W pokoju tym znajduje się umywalka, przewijak oraz kosz na brudne pieluchy. W takim miejscu mama małego berbecia w spokojnych i komfortowych warunkach może zmienić maluchowi pieluszkę bez świadków. Innym rozwiązaniem jest zamontowany przewijaka ściennego w damskiej toalecie  w odrębnym miejscu. Urządzenie to nie zajmuje dużo powierzchni. Produkt ma charakter kompaktowy ( można go złożyć i rozłożyć) i wisi na ścianie. Dzięki czemu nie trzeba rezerwować na te akcesorium zbyt dużo przestrzeni. 

Przewijaki ścienne dla dzieci, oferowane m.in. przez firmę sanjo,  w toaletach publicznych to wytrzymałe, solidne oraz bezpieczne i proste w użytkowaniu elementy wyposażenia. Łatwe w montażu i utrzymaniu czystości. Wyróżnia je nowoczesne wzornictwo oraz przemyślana ergonomia użytkowania, wyrażająca się między innymi wkomponowanymi zasobnikami, przydatnymi podczas przewijania czy bocznymi uchwytami na torbę. O wysokim poziomie higieniczności tego typu przewijaków decyduje, odporny na bakterie, polietylen wysokiej gęstości, z którego są one wykonane. Mechanizm składania urządzeń oparty jest na teleskopach, umożliwiających kontrolowane i bezpieczne otwieranie i zamykanie. 

Z uwagi na fakt, że te produkty  dedykowane są  małym dzieciom, niezwykle ważnym elementem stanowiącym podstawę jego wyboru jest bezpieczeństwo konstrukcji, a co za tym idzie użytkowania. Przewijaki polecane przez firmę sanjo  przeszły szereg testów w akredytowanym laboratorium badawczym, spełniając surowe normy europejskie pod względem odporności i trwałości struktury oraz wytrzymałości. Badania wykazały również zgodność z normami, dotyczącymi artykułów użytku i pielęgnacji dziecka oraz zgodności z właściwościami materiałów użytych do jego produkcji. W celu zapewnienia bezpieczeństwa malucha przewijaki wyposażone są w pas z klamrą oraz etykiety, apelujące o uwagę opiekuna podczas przewijania dziecka. Na rynku możemy spotkać dwa typy przewijaków (poziomy i pionowy) przeznaczone do większych i mniejszych pomieszczeń. 

Modele poziome  montowany na ścianach, w  którym część służąca przewinięciu dziecka składa się poziomo. Natomiast modele pionowe znajdują głównie zastosowanie w pomieszczeniach mniejszych, gdzie dla oszczędności przestrzeni cześć ruchoma przewijaka składa się pionowo.

Zobacz także: Jak prawidłowo i skutecznie myć ręce?