Wczytuję dane...

Przewijak dla dziecka – czy jest potrzebny?

Kompletowanie wyprawki oraz urządzanie dziecięcego pokoju jest jednym z ważniejszych momentów przed pojawieniem się na świecie dziecka. Jedną z rzeczy, która często pojawia się na listach elementów wyprawki, jest przewijak. Jest to miejsce, w którym możemy wygodnie przewinąć naszego maluszka. Wielu rodziców zastanawia się jednak czy potrzebny jest przewijak dla dziecka. Jeśli nie na przewijaku, gdzie przewijać dziecko? Jeżeli zastanawiacie się nad zakupem przewijaka i szukacie odpowiedzi na pytanie: „przewijak – potrzebny czy nie?” – nasz wpis jest właśnie dla Was. Zapraszamy do lektury.

Na czym przewijać dziecko?

Wielu przyszłych rodziców zadaje sobie pytanie gdzie przewijać dziecko. Jest to istotna kwestia, ponieważ tę czynność będziemy wykonywać niezwykle często przez pierwszych kilkanaście miesięcy z naszym maluszkiem. Na rynku możemy znaleźć wiele różnych rozwiązań, które sprawią, że przewijanie będzie wygodne, zarówno dla rodziców, jak i dla ich pociechy. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze z nich.

  • Komoda z przewijakiem

Jest to najczęściej komoda lub regał, do którego jest domontowany przewijak. Na rynku często znajdziemy gotowe meble, jednak mamy także możliwość stworzenia takiego mebla samemu, poprzez domontowanie do komody modułu do przewijania. Komoda z przewijakiem jest wygodnym rozwiązaniem – stwarza dodatkowe miejsce do przechowywania rzeczy, takich jak ubrania i pieluszki. Dzięki osobnemu kącikowi do przewijania, mamy wszystkie rzeczy pod ręką, dzięki czemu przewijanie jest wygodne. Często jednak nie posiadamy miejsca na dodatkowy mebel – komoda z przewijakiem zajmuje dużo miejsca.

  • Wolnostojący przewijak

Drugą opcją jest wolnostojący przewijak. Zazwyczaj przybiera postać szafki z otwartymi półkami, na górze której położona jest mata do przewijania. Główną zaletą tego rozwiązania jest duża ilość miejsca do przechowywania na niższych półkach. Zazwyczaj są one stosunkowo tanie, dzięki czemu niewielkim kosztem możemy stworzyć osobny kącik do przewijania. Do głównych wad tego rozwiązania możemy jednak zaliczyć zajmowanie dużej ilości miejsca oraz brak zabudowanych szafek, przez co możemy mieć problemy z zaprowadzeniem porządku na półkach.

  • Nakładki oraz maty do przewijania

Jeśli nie posiadamy wystarczająco dużej przestrzeni, lub zależy nam na dużej mobilności, doskonałym rozwiązaniem będą nakładki do przewijania oraz specjalne składane maty. Nakładki możemy położyć na meble, które już posiadamy w pokoiku dziecięcym. Składane maty cieszą się dużą popularnością, ze względu na łatwość w utrzymaniu czystości oraz możliwość przewijania w każdym, dowolnym miejscu. Ich zaletą jest także niska cena.

Czy przewijak dla dziecka jest potrzebny?

Czy potrzebny jest przewijak dla dziecka? Niemowlę wymaga przewijania nawet kilkanaście razy na dobę – osobna przestrzeń do tej czynności jest niezwykle istotna i zwiększa komfort jej wykonywania, zarówno dla dziecka, jak i jego opiekunów. Jeśli próbujesz zatem odpowiedzieć na pytanie: „przewijak – czy jest potrzebny?” – podpowiadamy: Przewijak to gadżet, który przyda się rodzicom już w pierwszych dniach życia maleństwa.

Przewijak dla dziecka – do jakiego wieku?

Przewijak – do jakiego wieku go stosować? To pytanie, które dręczy wielu rodziców. Niestety, podobnie jak w przypadku wielu innych pytań dotyczących wychowania dzieci, także i tutaj trudno o jednoznaczną odpowiedź. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, jak szybko rozwija się nasz maluszek. Jedno jest pewne: kiedy nasza pociecha podejmuje pierwsze próby samodzielnego wstawania lub podczas leżenia zaczyna się mocno wiercić to znak, że pora zacząć zmieniać pieluchy na stojąco.

Gdzie przewijać dziecko?

Skoro odpowiedzieliśmy już na pytanie czy potrzebny jest przewijak dla dziecka, warto zastanowić się gdzie przewijać dziecko. Miejsce do przewijania maluszka powinno być przede wszystkim bezpieczne – maluchy lubią wiercić się w trakcie przewijania, dlatego podczas zmiany pieluchy nie wolno ich spuszczać z zasięgu wzroku choćby na chwilę. Wybór odpowiedniego miejsca będzie uzależniony od potrzeb rodziców i dziecka oraz przestrzeni – może być to rozłożona mata na łóżku lub specjalny przewijak w pokoju dziecięcym lub łazience.

Jeżeli szukasz idealnego przewijaka dla swojego maluszka, odwiedź naszą stronę internetową i zapoznaj się z naszą bogatą ofertą.