Wczytuję dane...

Sposoby na ładny zapach w domu

Ładny zapach jest pożądany w każdym pomieszczeniu — do jego utrzymania wykorzystuje się wiele sposobów, w tym odświeżacze, świeczki oraz kominki zapachowe, patyczki. Chętnie sięgamy po akcesoria do utrzymania pięknych woni — zapachy mają przecież niezwykłą właściwość kreowania przytulnej atmosfery. Jeżeli zapach dobrany jest do gustu osób przebywających w danym miejscu, będzie on pozytywnie wpływać na samopoczucie oraz zadziała relaksacyjnie. Wiele osób rezygnuje jednak ze standardowej metody na ładny zapach w domu, czyli wspomnianych już świeczek — głównie ze względu na obecność otwartego ognia oraz możliwość uzyskania zbyt intensywnej woni. Świetną alternatywą są odświeżacze powietrza automatyczneSprawdź jak utrzymać ładny zapach w domu i biurze oraz poznaj wszystkie sposoby, dzięki którym aromat zupełnie odmieni atmosferę w mieszkaniu. 

Jak utrzymać ładny zapach w mieszkaniu?

Aby utrzymać ładny zapach w mieszkaniu i domu, warto pamiętać o podstawach — dokładnie i regularnie sprzątaj swoje mieszkanie. Zaległy kurz, niedomyte naczynia oraz rzadko przecierane meble staną się źródłem nieprzyjemnej woni, z którą nie poradzi sobie nawet najlepszy odświeżacz oraz świeczka zapachowa. W przypadku sprzątania istotna jest duża dokładność — sprawdzaj wszystkie kąty i trudno dostępne miejsca, ponieważ to właśnie tam często gromadzą się nieczystości powodujące nieprzyjemny zapach. Pamiętaj o dezynfekcji wyposażenia łazienki, w której panuje wysoki poziom wilgoci. Brzydkie zapachy generowane są również przez opary pochodzące z przyrządzanych posiłków. Zadbaj o dobry okap, który pochłonie nieprzyjemną woń. Dzięki tym zasadom odświeżacz zda swój egzamin i piękna woń stanie się dużo bardziej wyczuwalna. 

Jeżeli usuniesz wszystkie źródła brzydkiego zapachu, wybierz następnie swoje akcesoria do uzyskania woni kwiatowych, owocowych lub drzewnych. 

Sposoby na utrzymanie ładnego zapachu w domu

Zastanawiasz się jak zrobić ładny zapach w domu, by woń utrzymywała się długo i pozostała intensywna? Najczęściej wybieraną metodą są świece zapachowe, dostępne w wielu rozmiarach i wersjach zapachowych. Szeroki wybór nut pozwala dobrać zapach do swoich upodobań, okazji oraz pór roku. Na co dzień często stosuje się zapachy lekkie, cytrusowe lub o delikatnej woni kwiatów. Natomiast w okresie świątecznym wymieniane są na ciepłe, korzenne z dodatkiem nut drzewnych, które dają wrażenie otulenia. 

W łazienkach umieszczane są patyczki zapachowe, które zapewniają łagodniejszy zapach. Szczególnie sprawdzą się, gdy z obawy o dzieci lub zwierzęta boimy się umieszczać świeczki z otwartym ogniem. Elegancko prezentują się w każdym pomieszczeniu, dzięki czemu często widywane są w miejscach takich jak biura, gabinety lub salony urody. Należy pamiętać, aby regularnie obracać patyczki, przez co na nowo zyskają silną woń. 

Świetnym rozwiązaniem jest także użycie perfum do pomieszczeń. Sposobem, by uzyskać dzięki nim najbardziej zadowalający efekt, jest spryskanie kanapy, krzeseł — perfumy osiągną na materiale, dzięki czemu nuty zapachowe będą mogły się z czasem rozwijać i utrzymają się znacznie dłużej. 

Sanjo automatyczny odświeżacz do zapachów LCD na wymienne wkłady AO301LCD

Akcesoria do utrzymywania ładnego zapachu w domu

Najlepszym sposobem na utrzymanie ładnego zapachu w łazience jest zakup dozowników do zapachów, które automatycznie rozpylą piękny zapach i usuną brzydką woń. Dozowniki dostępne są w wersji automatycznej, która zapobiega marnowaniu się wkładów zapachowych, a także LCD — informuje o stanie naładowania się baterii i zastosowanym trybie pracy. Umieść je na ścianie łazienki w swoim domu lub biurze — wkład uruchomi się, w momencie wejścia do łazienki i zakończy swoją pracę, gdy przestanie wykrywać ruch. 

Jaki zapach do odświeżaczy powietrza wybrać do mieszkania?

Umieszczając odświeżacz do pomieszczeń w łazience, warto zwrócić uwagę na zapachy orzeźwiające i kwiatowe, które najlepiej odświeżą tę przestrzeń. W ofercie sklepu Sanjo.pl znajdziesz między innymi zapach liliowy, ziół leśnych, lawendowy, różany, jagodowy i wiele innych. Fani świeżo parzonej kawy powinni zwrócić uwagę na wkład Cappucino — z pewnością pobudzi on o poranku.