Wczytuję dane...

Wyposażenie toalety publicznej - jakie akcesoria są niezbędne?

Prawdopodobnie każdemu z nas zdarzyło się korzystać kiedyś z toalety publicznej. Jeszcze kilkanaście lat temu, sama myśl o korzystaniu z toalety publicznej budziła niechęć, ze względu na wątpliwy stan sanitarny. Obecnie ten problem jest coraz mniej powszechny. Toaleta w biurze, urzędzie, restauracji, centrach handlowych, szpitalach i wielu innych publicznie dostępnych obiektach, powinna spełniać szereg wymagań, nie tylko odnośnie higieny, ale także bezpieczeństwa oraz komfortu użytkowania. W każdym budynku publicznym muszą znajdować się odpowiednio urządzone toalety publiczne – wyposażenie jasno określa polskie prawo. Powinna ona być urządzona w taki sposób, żeby jej użytkownicy cieszyli się pełnym komfortem, a także prywatnością. Dobrze zamknięte drzwi, fotokomórka, ciepła woda, mydła, ręczniki papierowe, suszarki do rąk, lustro nad umywalką – to standardowe wyposażenie toalet publicznych. Jeżeli zastanawiasz się jakie wymogi powinna spełniać toaleta w biurze lub w każdym innym budynku publicznym, ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!

Toaleta publiczna - jakie są wymogi?

Toalety w miejscach użyteczności publicznej muszą być projektowane zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi i normami sanitarno-higienicznymi. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury oraz przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy oraz obrony cywilnej toalety publiczne to pomieszczenie higienicznosanitarne, które różnią się od innych miejsc pod wieloma względami. Normy nakazują określoną wysokość oraz rozmiar jaki musi mieć toaleta publiczna – wymagania w tym zakresie dotyczą szerokości i długości co najmniej 1,5 m oraz wysokości co najmniej 2,5 m. W budynkach użyteczności publicznej, takich jak urzędy, galerie handlowe, obiekty sportowe i w zakładach pracy należy urządzić ustępy ogólnodostępne, w których na 20 osób powinna przypadać co najmniej jedna umywalka o wymiarach, które zapewnią komfort użytkowania. 

Co znajduje się w nowoczesnej toalecie publicznej?

suszrka do toalety publicznej

Nowoczesna toaleta w biurze lub innej przestrzeni publicznej powinna spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa i higieny. Poza tym, powinna zapewniać maksymalny komfort użytkowania. Jakie akcesoria do toalet publicznych powinny znajdować się w nowoczesnej toalecie? Poza niezbędnym wyposażeniem, takim jak dozowniki do mydła, suszarki do rąk, podajniki do ręczników papierowych, nowoczesna toaleta w biurze lub innej przestrzeni publicznej, powinna zawierać dodatkowe udogodnienia. Doskonałym pomysłem będą urządzenia działające bezkontaktowo – jest to bardzo higieniczne rozwiązanie, które pozwala na dostęp do mydła, środków dezynfekcji czy też wody bez konieczności dotykania urządzeń. Dodatek lustra a także dodatkowych elementów wyposażenia, takich jak automatyczne światło z pewnością może wzbogacić wygodę korzystania z toalety w miejscu publicznym. Warto także pamiętać o zaopatrzeniu nowoczesnej toalety publicznej w odpowiedni odświeżacz powietrza, który sprawi, że w łazience zawsze będzie unosił się przyjemny zapach. Doskonałym wyborem będą automatyczne odświeżacze powietrza, które dozują aerozol bez konieczności stałego monitorowania.

Jakie akcesoria do toalet publicznych są konieczne?

Obecnie w każdym miejscu publicznym musi znajdować się odosobniona toaleta, z dostępem do ciepłej wody, środków higienicznych oraz suszarki do rąk – te wymagania podyktowane są prawnie. Akcesoria do toalet publicznych,

 które są niezbędne to dozownik z mydłem, pojemnik z ręcznikami papierowymi, suszarka do rąk, kosz na śmieci oraz szczotki do WC. Nie wolno także zapomnieć o odpowiednich środkach dezynfekujących i czyszczących, odświeżaczach powietrza oraz przewijakach dla niemowląt. Niezwykle istotne jest także właściwe oznaczenie toalet publicznych. Oznaczenia te powinny zawierać wyraźne i czytelne komunikaty dotyczące przeznaczenia danej toalety – czy jest ona skierowana do kobiet, mężczyzn, osób z niepełnosprawnościami lub dzieci i kobiet karmiących. W przypadku większych budynków, powinny do nich kierować strzałki. Są to akcesoria, w które należy wyposażyć łazienki publiczne – wyposażenie to jest niezbędne do prawidłowego i komfortowego korzystania z toalet. Oczywiście łazienki mogą być wyposażone w dodatkowe akcesoria, które zwiększą funkcjonalność pomieszczenia.

Gdzie kupić akcesoria do łazienek publicznych?

Akcesoria do toalet publicznych dostępne są powszechnie na rynku. Różnorodni producenci oferują różnego rodzaju wyposażenie do toalet publicznych. Warto jednak wybierać produkty najwyższej jakości, pochodzące od sprawdzonych producentów. Już dziś zapoznaj się z bogatą ofertą na naszej stronie internetowej i wybierz akcesoria do toalet publicznych w atrakcyjnych cenach.