Wczytuję dane...

Jak i gdzie przechowywać papier toaletowy?

Kompletując wyposażenie łazienki, należy zadbać także o odpowiednie akcesoria do przechowywania papieru toaletowego. Pojemniki, wieszaki, kosze — jak przechowywać papier toaletowy i na które produkty warto zwrócić uwagę? Poznaj sposoby, dzięki którym Twój papier zostanie przechowywany w estetyczny sposób i pozostanie zawsze pod ręką. 

Papier toaletowy — czy posiada datę ważności?

Czy papier toaletowy może z czasem stracić na jakości? A może błędne przechowywanie papieru ma wpływ na jego przydatność do zużycia? Na każdym z opakowań papieru toaletowego widnieje oznaczenie o nieograniczonym czasie zużycia. Tworzywo jego wykonania nie ulega szybkiemu rozkładowi ani psuciu się — dlatego też rolki są możliwe do wykorzystania nawet po kilku latach. Oczywiście z czasem wygląd papieru może pogorszyć się lub powierzchnia zostanie naruszona, jednakże wciąż nie wiąże się to z żadnymi przykrymi konsekwencjami dla użytkowników. Im lepiej rolki zostaną zabezpieczone przed wilgocią, tym dłużej posłużą. 

Gdzie przechowywać papier toaletowy?

Rolki papieru toaletowego koniecznie muszą znajdować się w zasięgu ręki. Najlepiej umieścić je tuż przy toalecie w specjalnie przygotowanym pojemniku. Dzięki niemu zawsze pozostaną na widoku, a w łazience zachowasz większy porządek. Zadaniem pojemników jest także ochrona rolek papieru przed zachlapaniem woda lub środkami czystości. Sprawdź praktyczne sposoby na przechowywanie papieru toaletowego. Jak przechowywać papier toaletowy?

Najpopularniejszy sposób, który często stosowany jest w domach i toaletach publicznych to wieszaki na papier toaletowy. Są najtańszym rozwiązaniem, umożliwiają wygodną wymianę papieru i szybkie rozwijanie rolek. Istnieje wiele rodzajów wieszaków na papier — z osłoną, bez osłony, wykonane z metalu lub tworzywa sztucznego. Wielu klientów wybiera wieszaki w ciekawych kształtach, z matowym wykończeniem lub w niespotykanej wersji kolorystycznej. 

Pojemniki na papier toaletowy w rolkach lub listkach to rozwiązanie spotykane często w toaletach publicznych. Papier schowany jest w ich wnętrzu, przez co nie ma możliwości jego zabrudzenia, wyjęcia lub zniszczenia. Korzystając z pojemników z pełnym zamknięciem, zachowujemy pełną dyskrecję. Modele pojemników zamykane na klucz chronią przed kradzieżą papieru w toaletach publicznych. 

Jak przechowywać papier toaletowy w łazience?

Oprócz rolki papieru toaletowego, z której aktualnie korzystamy, w łazience należy przechować także zapas rolek — jak zrobić to najlepiej? 

Aby nigdy nie zabrakło papieru toaletowego, wykorzystaj kosze, które ustawisz w kacie łazienki. Są bardzo pojemne, dlatego umieścić można w nich wiele rolek. Ze względu na wilgoć panującą w łazience, warto wybierać kosze wykonane z tworzyw sztucznych. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu jak największego porządku, możesz wybrać kosze z przykryciem — wtedy papier nie będzie na widoku. 

Ciekawą propozycją są bambusowe pojemniki na papier, prezentujące się niezwykle estetycznie. W nich rolki układane są jedna na drugiej. Pojemnik może przybierać także ciekawe formy lub być wykonany z metalu bądź plastiku. 

pojemniki na papier

W czym przechowywać papier toaletowy?

W czym przechowywać papier toaletowy? Skorzystaj z pojemników zamykanych Sanjo, które sprawdzą się w przypadku papieru w rolkach lub listkach. Pojemniki ścienne wykonane zostały z trwałego tworzywa ABS, które łatwo utrzymać w czystości. Powierzchnia nie rysuje się oraz nie odbarwia. Pojemniki zostały wykonane przy zastosowaniu uniwersalnego wzornictwa, dzięki czemu z łatwością wpasujesz je w łazienki o różnym wystroju. 

Pojemniki dostępne są w różnych rozmiarach oraz wersjach kolorystycznych. Największą popularnością cieszą się modele białe oraz srebrne, jednak warto zwrócić uwagę także na modną wersję szarą lub czarną. 

Papier toaletowy przechowywanie może odbywać się w wandaloodpornych dozownikach z przejrzystą powierzchnią, która pozwala na stałe kontrolowanie ilości papieru. Brak ostrych kantów ułatwia pozbycie się nawet najmniejszych zabrudzeń.