Wczytuję dane...

Suszarka do rąk do szkoły i przedszkola — jaką wybrać?

Suszarka rąk w przedszkolu i szkole jest szybkim sposobem na osuszenie rąk po umyciu, a także ogranicza tworzenie się bałaganu poprzez porozrzucane ręczniki papierowe. Toaleta szkolna niewątpliwie jest miejscem, z którego dziennie korzystają setki osób, dlatego warto jak najlepiej usprawnić korzystanie z niej. 

Suszenie rąk za pomocą suszarki przyśpiesza użytkowanie łazienki, a w dłuższej perspektywie czasu staje się korzystnym finansowo rozwiązaniem. Sprawdź, która suszarka do rąk dla dzieci sprawdzi się najlepiej i na co zwracać uwagę przy jej wyborze. 

Suszarka do rąk dla dzieci do toalety — na co zwrócić uwagę?

  • Wysoka moc suszarki sprawi, że suszenie dłoni stanie się znacznie krótsze. Suszarka w toalecie publicznej powinna cechować się nie tylko dużą mocą, ale także wysoką siłą nadmuchu powietrza. Warto pamiętać, że mocne powietrze może wysuszyć dłonie, jednak w toalecie szkolnej nie powinno być to przeszkodą. 
  • Filtr HEPA usuwa bakterie, które osiadają na wyposażeniu łazienkowym, po rozdmuchaniu przez suszarkę. 
  • Rodzaj tworzywa, z którego wyprodukowana jest suszarka przedłuża jego żywotność - w toaletach szkolnych i w przedszkolach lepiej zamontować suszarkę metalową. 
  • Dźwięk podczas suszenia o dużym natężeniu może stać się po dłuższym czasie niekomfortowy. Nie powinien on zakłócać pracy dzieci uczących się klasach sąsiadujących z łazienką. Najcichsze suszarki pracują na poziomie 60 dB. 

Suszarka do rąk Bisk Masterline SR-S1 (00195) 1650W, automatyczna, stal nierdzewna

Czy suszarki do rąk są bezpieczne dla dzieci?

Suszaki do rąk są bezpieczne dla dzieci — można bez obaw stosować je w toaletach szkolnych oraz przedszkolnych. Należy mieć na uwadze, że suszarka może rozdmuchiwać drobnoustroje na sprzęty łazienkowe, czyli kran, zlew, podajnik na ręcznik papierowy. Istnieje jednak kilka sposobów na maksymalnie zwiększenie poziomu higieny. 

Suszarka do rąk w przedszkolu z filtrem HEPA wychwytuje mikroskopijne cząsteczki zanieczyszczeń, jego skuteczność wynosi aż 99.995%. Obecność filtra nie doprowadza do roznoszenia się szkodliwych drobinek, ponieważ powietrze przedostające się do suszarki zostaje w pierwszej kolejności oczyszczone, a dopiero wtedy wypuszczane jest na zewnątrz. 

Gdy wyszukamy już suszarki do rąk z filtrem HEPA, warto przyjrzeć się, w jaki sposób zostają one uruchamiane. Wybierz urządzenia, które uruchomią strumień ciepłego powietrza automatycznie. 

Za pomocą tych dwóch sposobów: filtr HEPA i automatyczne włączanie, suszarka do rąk do szkoły stanie się dla dzieci o wiele bardziej higieniczna.  

Jaka suszarka do rąk do przedszkola?

Jaka suszarka do rąk do przedszkola sprawdzi się najlepiej? Modelem świetnie sprawdzającym się w przypadku dzieci jest suszarka kieszeniowa. Montowana jest znacznie niżej niż standardowe wersje suszarek, dlatego maluchy o niższym wzroście z łatwością do niej sięgną. Dodatkowo wszystkie modele kieszeniowe uruchamiane są bezdotykowo, co ułatwi najmłodszym samodzielne korzystanie z toalety. 

Suszarka do rąk w przedszkolu o niskim poziomie hałasu nie zakłóci spokojnej zabawy maluchów i nie stanie się rozpraszająca. Szukaj jak najcichszych modeli suszarek, których dźwięk oscyluje w granicach 60 decybeli. Donośny dźwięk suszarki nie wystraszy najmłodszych. 

Prędkość nawiewu również powinna zostać dobrana do maluchów, które mogłyby wystraszyć się mocnego strumienia powietrza. Sprawdź, czy w wybranym modelu suszarki jest możliwość jego regulacji. 

Jaka suszarka do rąk do szkoły?

Suszarka do rąk do szkoły powinna być wykonana z metalu, co zapobiegnie jej zniszczeniu. Przed zakupem dokładnie sprawdź lub zasięgnij informacji u sprzedawcy, czy istnieje możliwość rozbiórki poszczególnych elementów suszarki — wybierz tę, w przypadku której będzie to niemożliwe. Brak dostępu do wnętrza urządzenia przekłada się na większe bezpieczeństwo dzieci. 

Podsumowując — suszarka do rąk w przedszkolu jest w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. Należy pamiętać, aby sięgać po modele suszarek zawierające filtr HEPA usuwający nawet 99% drobnoustrojów oraz cichy tryb pracy. Dużą zaletą jest także bezkontaktowe, automatyczne uruchamianie się.