Wczytuję dane...

Wyposażenie, wymiary toalet publicznych - przepisy

Spis treści:

  1. Normy i przepisy - czyli jakie są regulacje prawne dotyczące toalet publicznych
  2. Co powinna zawierać toaleta w budynkach użyteczności publicznej
  3. Dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych
  4. Materiały - czyli na co zwrócić uwagę!
  5. Profesjonalne środki czyszczące - bakterie i zarazki!
  6. Doświadczenie i wsparcie w przygotowaniu oferty - Sklep Sanjo.pl

 

 

Toaleta publiczna to nie tylko szalet miejski, ale wszystkie miejsca sanitarne w budynkach o przeznaczeniu publicznym, jak biurowce, urzędy, punkty gastronomiczne, obiekty sportowe czy punkty rozrywkowe. Ich funkcjonalność oraz wyposażenie określają odpowiednie normy dotyczące powierzchni, regularności sprzątania oraz wyposażenia.

Toalety publiczne oraz wszelkie tego typu publiczne miejsca sanitarne muszą spełniać określone wymogi wyposażenia, czystości i bezpieczeństwa. W związku z wymogami ich wystrój nie może być w pełni dowolny, a wyposażenie, architektura oraz wymiary muszą ściśle odpowiadać na potrzeby odwiedzających, w tym niepełnosprawnych.

Wyposażenie toalety

Toalety - znak

 

Normy i przepisy - czyli jakie są regulacje prawne dotyczące toalet publicznych

Normy i przepisy regulujące toalety publiczne obejmują szczegółowe parametry toalet, w tym ich architekturę i wymiary pomieszczeń, wyposażenie toalet dla niepełnosprawnych, ilość armatury, umywalek, sprzęt dodatkowy jak przewijak dla niemowląt czy suszarki automatyczne. Dzięki temu zapewnimy łatwy dostęp i komfort osobom w każdym wieku i sprawności.

Aby toaleta publiczna spełniała wymagane normy i przepisy, konieczne jest wyposażenie jej w produkty i sprzęty na tyle trwałe, aby przetrwały wieloletnie użytkowanie, a przede wszystkim silne natężenie ruchu w obiekcie. Taka inwestycja może być również sfinansowana ze środków publicznych, jednak tylko w przypadku, gdy spełnione są wszystkie wymogi.

 

Co powinna zawierać toaleta w budynkach użyteczności publicznej

Toalety w budynkach użyteczności publicznej powinny być określonych wymiarów, odpowiednio wentylowane oraz wyposażone. Podłogi oraz ściany należy wykonać z określonych materiałów, aby uniknąć zawilgoceń i powierzchni zagrażającej bezpieczeństwu korzystających. Ilość umywalek, toalet i wyposażenia jest ściśle określona według szacowanej liczby użytkowników.

Normom i przepisom podlegają również pomieszczenia przeznaczone dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Oczywiście toaleta publiczna nie zapewni bezpieczeństwa oraz możliwości poruszania osobom o każdym stopniu niepełnosprawności, jednak powinna posiadać standardowe wyposażenie, takie jak uchwyty do podtrzymywania czy sprzęt zawieszony na odpowiedniej wysokości.

Wnętrze toalety publicznej

 

Dostosowanie toalety publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych

Nasze produkty spełniają jakościowe oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników. Z tego względu przygotowaliśmy również ofertę dla klientów, którzy wyposażają pomieszczenia łazienkowe w produkty dostosowanie do potrzeb niepełnosprawnych. Dzięki temu łazienki są nie tylko efektowne, ale przede wszystkim bardzo bezpieczne dla wszystkich.

Wyposażenie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych to przede wszystkim armatura łazienkowa o odpowiedniej wysokości oraz specjalne uchwyty, zapewniające bezpieczeństwo podczas korzystania z toalety czy wanny i prysznica. Dzięki temu klient może dostosować ofertę dla większego grona odbiorców.

 

Materiały - czyli na co zwrócić uwagę!

Kiedy wybieramy sprzęty do pomieszczeń łazienkowych, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich jakość, wytrzymałość i trwałość, która zapewni właścicielom oszczędność od napraw i zakupu nowych sprzętów. Wysokogatunkowe materiały to jednorazowa inwestycja, która zwraca się w ich bezawaryjności i funkcjonalności.

W naszym sklepie otrzymają Państwo wyłącznie produkty najlepszych producentów, wyselekcjonowane pod kątem jakości i wykonania. Stawiamy na jakość, ponadczasowość i trwałość produktów, co zagwarantuje naszym klientom zakupy na długie lata użytkowania, co szczególnie istotne przy dużej intensywności eksploatacji produktów w miejscach publicznych.

 

Profesjonalne środki czyszczące do toalet publicznych - bakterie i zarazki!

Profesjonalne czyszczenie miejsc często uczęszczanych, takich jak toalety publiczne, wymaga profesjonalnych środków chemicznych, które całkowicie usuną zanieczyszczenia, bakterie i pozostawiają sanitaria w idealnym stanie. Zwykłe środki nie dadzą takiego efektu, konieczny jest zakup profesjonalnej chemii gospodarczej.

W ofercie sklepu Sanjo.pl znajdą Państwo wszelkie sprzęty oraz profesjonalne środki czyszczące, niezbędne do kompleksowego czyszczenia toalet publicznych. Są to środki o dużo wyższym stężeniu substancji czyszczących, przeznaczone do profesjonalnej higienizacji miejsc przeznaczenia publicznego, co gwarantuje utrzymanie najwyższych standardów.

Doświadczenie i wsparcie w przygotowaniu oferty - Sklep Sanjo.pl

Jesteśmy gotowi do pomocy w wyborze i projekcie, na każdym etapie prac nad wyposażeniem Państwa pomieszczenia. Do Państwa dyspozycji pozostają nasi konsultanci, którzy chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego produktu, materiału i stylu. Klientom, którzy potrzebują zaopatrzenia hurtowego, udzielamy atrakcyjnych rabatów.

Zobacz także: Jak przygotować łazienkę do potrzeb niepełnosprawnych?