Wczytuję dane...

Niezbędne wyposażenie oraz akcesoria do Twojej łazienki

Spis treści:

  1. Do mycia i kąpieli
  2. Do suszenia
  3. Do przechowywania i porządkowania
  4. Higiena i czystość dla dzieci
  5. Gdzie kupować wyposażenie do łazienek?

 

 

Remontowanie czy wykańczanie łazienki to jedno z najtrudniejszych zadań. Łazienka spełnia funkcję pomieszczenia do czynności higienicznych, dlatego musi być funkcjonalna, ale także ma być estetyczna i łatwa w utrzymaniu czystości. Wszelkie urządzenia montowane w łazience na stałe lub ustawiane w pobliżu umywalki czy prysznica, muszą pomóc w codziennych kąpielach, zapewniać higienę i być niezawodne. Łazienki hotelowe wymagają profesjonalnego i niezawodnego wyposażenia, które musi być estetyczne, trwałe i dobrze znosić intensywne używanie. W sklepie z wyposażeniem do łazienek można zamówić wszystko, czego nie może w niej zabraknąć.

 

Wyposażenie łazienki do mycia i kąpieli

Zapewnienie wygodnego miejsca do mycie się i kąpieli to podstawowa funkcje łazienki. Produkty i urządzenia, które to ułatwiają, cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Od prostych dodatków, po skomplikowaną aparaturę - takie artykuły można dokupić do łazienki.
Żadna łazienka nie obejdzie się bez baterii. Bateria łazienkowa to urządzenie montowane przy umywalkach, pod prysznicem czy przy wannie. Każdy zna je ze swojego domu, jednak baterie do łazienek hotelowych mają dodatkowe funkcje, które zapewniają oszczędne korzystanie z wody. Są to modele uruchamiane za pomocą fotokomórki, przycisku, takie, które samodzielnie się wyłączają po odsunięciu rąk czy po określonym czasie. Produkty takie są nie tylko bardziej ekonomiczne w miejscach, w których z łazienek korzysta wiele osób, ale także ekologiczne, gdyż ograniczają używanie cennej wody.  
Coraz powszechniejsze są też dozowniki do mydła, które automatycznie po zbliżeniu rąk lub po naciśnięciu na guzik odmierzają porcję detergentu w płynie. Dozowniki pozwalają zaoszczędzić mydło, idealnie dobierając jego ilość. Mydła w płynie są niezwykle popularne i wypierają tradycyjne kostki. Są pachnące, przyjemne w dotyku, idealnie usuwają zabrudzenia, a dozownik zapobiega brudzeniu się umywalki i pozostawaniu na niej nieestetycznego osadu.
W łazienkach hotelowych przydają się także zasłonki prysznicowe, zwłaszcza tam, gdzie gościom proponuje się kąpiele w kabinach. Nowoczesne zasłony prysznicowe wykonane są z estetycznych tworzyw i tkanin, dlatego są niezwykle estetyczne i trwałe, łatwo je wyczyścić dla zachowania idealnej higieny.

 

Wyposażenie łazienki do suszenia rąk, włosów i ręczników

Suszarki do rąk to urządzenia, które zapewniają szybkie osuszenie mokrych dłoni za pomocą ciepłego nadmuchu powietrza. Uruchamiają się pod wpływem ruchu. Ich zaletą jest przede wszystkim higiena, ponieważ nie wymagają od użytkownika dotykania urządzenia. Są wydajne, łatwe w obsłudze i tanie w zakupie oraz użytkowaniu. Suszarki do rąk dostępne są w różnych obudowach, cenach, kolorach i wzorach, co pozwala na wybranie produktu optymalnego. Najczęściej używane są w toaletach publicznych i hotelowych, ale suszarka taka przydać się może też w domowej łazience, z której korzysta wiele osób.
Pojemniki na ręczniki to z kolei urządzenia, które są alternatywą dla suszarek i gwarantują lepszą higienę, niż ręczniki tekstylne. Wsad z ekologicznych ręczników papierowych pozwala na długie korzystanie z nich, a łatwa obsługa umożliwia szybkie uzupełnianie dozownika nowymi ręcznikami z papieru. Niewątpliwą zaletą pojemników na ręczniki papierowe jest to, że nie potrzebują do zasilania energii elektrycznej.
W hotelowej, ale także w basenowej czy prywatnej łazience, warto zamontować też suszarkę do włosów. Idealna po kąpieli, szybko, ale delikatnie wysuszy włosy. Zamocowana na ścianie nie zgubi się i zawsze jest pod ręką.

 

Wyposażenie łazienki do przechowywania i porządkowania

Łazienka funkcjonalna to taka, w której można ustawić kosmetyki, zawiesić ręczniki czy szlafroki. Półki łazienkowe oraz wieszaki właśnie to umożliwiają. Zdecydowanie najlepiej sprawdzają się półki szklane, które są przejrzyste, nie pomniejszają optycznie przestrzeni i bardzo łatwo zachować je w czystości. Są odporne na działanie wilgoci, zmienne temperatury oraz detergenty używane do mycia powierzchni w łazience. Wszelkie uchwyty i wieszaki montowane na ścianach albo w kabinach prysznicowych to niewielki wydatek, a jednak spore udogodnienie dla korzystających z pomieszczenia gości.
Każda łazienka hotelowa powinna być uporządkowana i nieskazitelnie czysta. Ładowi przestrzennemu sprzyjają uchwyty, pojemniki i wszelkie dodatki, które motywują do odkładania przedmiotów na miejsce. Estetyczne szczotki do WC w higienicznych stalowych pojemnikach, kosze na śmieci czy brudne pranie to niewielkie dodatki, ale niezbędne. Dzięki nim każda osoba korzystająca z łazienki będzie wrzucać odpadki, sortować je i dbać o pozostawienie po sobie porządku. Co ważne, nawet tak drobne elementy wyposażenia łazienki świetnie skomponują się z jej wystrojem, bo dostępne są w różnych kolorach, rozmiarach i wykonane są z różnego rodzaju tworzyw.

 

Higiena i czystość dla dzieci

Rodziny z dziećmi to chętnie widziani goście w hotelach. Mają one jednak wiele potrzeb, a jedną z ważniejszych jest miejsce do przewijania malucha. W hotelowych łazienkach nie może więc zabraknąć wygodnego i co bardzo ważne, bezpiecznego miejsca do przewijania dziecka. Planując układ łazienek w pokojach albo w lobby, na basenie czy w hotelowym SPA warto rozważyć montaż przewijaka składanego, który zapewni rodzicom i dzieciom komfort. Profesjonalne przewijaki są też łatwe w czyszczeniu.
Ciekawym, nowoczesnym rozwiązaniem, które także będzie sprzyjać zadowoleniu i zdrowiu mieszkańców hotelu są oczyszczacze powietrza. W czasach, kiedy przez większą część roku towarzyszy nam smog nawet w miejscowościach uznawanych za kurorty, klienci będą czuli się pewniej w pomieszczeniach oczyszczonych z kurzu i szkodliwych pyłów. I chociaż oczyszczacze są produktami jeszcze mało znanymi, to jednak warto rozważyć ich umieszczenie w najbardziej uczęszczanych wnętrzach, zwłaszcza sypialniach i łazienkach.

 

Gdzie kupować wyposażenie do łazienek?

Czy urządzanie idealnych łazienek w hotelu, pensjonacie czy w domu wczasowym wymaga poświęcenia wielu godzin na dobieranie asortymentu w sklepie? Po powyższej długiej liście produktów niezbędnych w łazience mogłoby się wydawać, że tak. Na szczęście wszystkie znajdziemy w jednym sklepie, w którym zadbano o to, by urządzenia i dodatki łazienkowe były najwyższej jakości i spełniały wymogi nawet najbardziej bezkompromisowych klientów.