Wczytuję dane...

Czy warto kupić oczyszczacz powietrza z nawilżaczem?

Czy warto kupić  oczyszczacz  powietrza z  nawilżaczem?

Czy oczyszczacz powietrza z nawilżaczem to dobre rozwiązanie?

Nasze mieszkanie jest dla nas bezpiecznym miejscem, w którym możemy odpocząć od wszelkich problemów i nie martwić się zagrożeniami, które czyhają na nas na zewnątrz.

Dlatego też staramy się urządzić je zgodnie ze swoimi upodobaniami i zaopatrzyć się w takie sprzęty, które umożliwią nam wygodne funkcjonowanie w codziennym życiu.

Na samym początku będą to oczywiście najbardziej potrzebne nam urządzenia typu odkurzacz, pralka, suszarka do ubrań. Dopiero potem możemy zacząć zastanawiać się poprzez jakie sprzęty możemy jeszcze bardziej poprawić

jakość swojego życia.

Wtedy właśnie w naszej głowie często pojawia się pomysł zakupu oczyszczacza powietrza z nawilżaczem.

Nie jest to najbardziej popularny ze sprzętów domowych więc powinniśmy najpierw zaopatrzyć się we wszelkie niezbędne nam informacje dotyczącego pożądanych parametrów i funkcji.

Pamiętajmy, że zakup taniego sprzętu z niesprawdzonego źródła może okazać się błędem - a my stracimy tylko swój czas i pieniądze.

Czym jest oczyszczacz powietrza?


Duża ilość kupujących w pierwszej kolejności decyduje się na zakup wersji podstawowej – czyli po prostu zwykłego oczyszczacza powietrza.

Sprzęt ten zasysa powietrze wewnątrz naszego mieszkania, a następnie przefiltrowuje je i oddaje ponownie na zewnątrz.

Różnica polega na tym, że oddawane powietrze zostało pozbawione wszelkich szkodliwych zanieczyszczeń i substancji, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie i układ oddechowy.

Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich dolegliwości zdrowotne mogą wynikać właśnie z tego, że zarówno alergeny, jak i smog oraz bakterię z zewnątrz nie pozostają tylko tam

  • one udają się razem z nami do wnętrz naszych mieszkań i powodują, że nieustannie czujemy się źle. Osoby walczące z alergią mogą myśleć, że w swoim domu są bezpieczni
  • tym bardziej, jeżeli uczula ich np. trawa bądź inne pyłki roślin rosnących na zewnątrz - a wcale tak nie jest. 

Podobnie w przypadku smogu - mieszkańcom dużych miast wydaje się, że jeżeli nie wyjdą z domu w dniu, w którym powietrze jest wyjątkowo zanieczyszczone, to unikną konsekwencji wdychania tej szkodliwej substancji.

Sytuacja wygląda jednak tak samo – brak oczyszczacza powietrza w mieszkaniu sprawi, że będziemy odczuwać negatywne konsekwencje przez cały czas.

A jakie one będą? Może to być ból głowy, wysypka, problemy z oddychaniem i typowe objawy alergiczne. Tych konsekwencji jest o wiele więcej i będą one różne w zależności od jednostki i chorób, z którymi zmaga się ona na co

dzień.

A po co do tego nawilżacz?


Jeżeli decydujemy się już na zakup oczyszczacza powietrza to znaczy, że faktycznie zależy nam na zadbaniu o jakość powietrza w naszym mieszkaniu.

Chcemy mieć 100% pewność, że od momentu, w którym znajdujemy się wewnątrz - nic nam nie zagraża.

Wybranie idealnego urządzenia, które spełni nasze oczekiwania i nie zrujnuje nas pod względem finansowym nie jest jednak wcale takie łatwe.

W tym momencie zwykle zwracamy także uwagę na to, że na rynku dostępny jest jeszcze bardziej zaawansowany sprzęt - oczyszczacz powietrza z nawilżaczem.

Uświadamiamy sobie, że możemy jeszcze lepiej zatroszczyć się o swoje zdrowie i zdrowie osób najbliższych.

Stworzenie jednego urządzenia, które posiada obie te funkcje jest jak najbardziej logiczne - jeżeli chcemy oddychać zdrowym powietrzem to czemu nie zadbać od razu także o jego nawilżenie?

W okresie grzewczym możemy bardzo łatwo zauważyć różnice w jakości powietrza wewnątrz naszego mieszkania. Staje się one suche, a my możemy zaobserwować problemy skórne oraz częstszy ból głowy.

Często pojawiają się także problemy z koncentracją, które będą szczególnie uciążliwe w sytuacji, gdy w domu mieszkają uczące się dzieci. Objawy są tutaj podobne do tych, które występują przy zanieczyszczonym powietrzu.

Jeżeli więc zaopatrzymy się tylko w sam oczyszczacz to w dalszym ciągu niektóre problemy mogą wciąż nam doskwierać. Zakup dwóch oddzielnych urządzeń jest oczywiście możliwy, ale jest to raczej zbędny wydatek oraz

niepotrzebne zajmowanie wolnej przestrzeni.

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem SanjoOp-012

1. Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem Sanjo OP-012 - sprawdź cenę

Oczyszczacz powietrza z nawilżaczem nie jest wcale o wiele droższy od wersji standardowej, a może zaoferować nam o wiele więcej.

A jak w ogóle działa sam nawilżacz? Wiele osób próbuje samodzielnie nawilżyć powietrze w swoim mieszkaniu, ale zwykle nie jest to wystarczające.

Sprzęt ten jest w stanie zadbać o odpowiednie nawilżenie i jednocześnie nie spowodować, że stanie się ono zbyt wysokie, a my zaczniemy zauważać na ścianach grzyba.

Istnieją różne nawilżacze, a ich ogólne działanie polega na emitowaniu na zewnątrz pary wodnej bądź charakterystycznej mgiełki.

A w przypadku urządzeń ewaporacyjnych nie będzie tego widać w ogóle - jedynym efektem będzie odczuwalne nawilżenie powietrze w naszym mieszkaniu.

Zalety obu urządzeń


Oczyszczanie powietrza okazuje się wyjątkowo przydatne w sytuacji, gdy mamy w domu dzieci lub jesteśmy fanami zwierząt. Każda taka osoba ma świadomość tego, że przeróżne zapachy - także te mniej przyjemne - są w

mieszkaniu codziennością.

Choć jesteśmy w stanie się do tego przyzwyczaić to na pewno z radością przyjmiemy do wiadomości fakt, że możemy się tego pozbyć bez wielkiego problemu.

W przypadku zwierząt oczyszczacz usunie z powietrza również pochodzące od nich alergeny, które bywają powodem do rezygnacji z posiadania psa czy kota.

Odpowiednie nawilżenie powietrza może zapewnić mieszkańcom danego domu o wiele lepszy sen.

Wszyscy wiemy, że trudności w zasypianiu przyczyniają się do jakości całego naszego późniejszego dnia, a rozwieszanie prania bądź umieszczanie wody w specjalnych misach – niestety nie zda rezultatu.

Zbyt suche powietrze to również kaszel i ból gardła, który będziemy bezskutecznie leczyć przy pomocy znanych nam specyfików - a będzie to nie tylko niepotrzebne obciążenie dla portfela, ale także dla zdrowia.

Oczyszczacze oraz nawilżacze powietrza to zwykle urządzenia estetyczne - twórcy mają świadomość tego, że klient będzie musiał postawić swój nowy sprzęt w widocznym miejscu i na pewno zależy mu na tym, aby wpasował się on

do każdego wnętrza.

Dlatego właśnie produkty te tworzone są w neutralnych kolorach i raczej nie wyróżniają się na tle wystroju mieszkania. Bardzo istotny jest także wydzielany przez nie dźwięk. Bez względu na to czy będzie to połączony oczyszczacz z

nawilżaczem czy dwa oddzielne urządzenia - zbyt głośna praca zdyskwalifikuje ten sprzęt od samego początku użytkowania. Produkty te tworzone są w taki sposób, aby samodzielnie monitorowały stan powietrza w pomieszczeniu i

wtedy dopiero rozpoczynały swoją pracę. Może więc okazać się, że czasami taka sytuacja wydarzy się w środku nocy – dlatego właśnie żaden klient nie zaopatrzy się w oczyszczacz z nawilżaczem, który działa zbyt głośno. Tym

bardziej, że często umieszczamy takie produkty w pokojach naszych dzieci.

Dlaczego warto zdecydować się na zakup takiego sprzętu?


Jeżeli jesteśmy osobami, które chcą dbać o swoje zdrowie to nie możemy zapominać o tak ważnej kwestii jak jakość powietrza, którym oddychamy.

Zdrowa dieta, ćwiczenia fizyczne, suplementy – wszystko to nie będzie w stanie faktycznie przynieść poprawy naszego samopoczucia.

Nawet jeżeli faktycznie zaczniemy ją zauważać to bardzo szybko zostanie przyćmiona przez ból głowy, ciągłe rozdrażnienie i rozkojarzenie.

Oczywiste jest, że każdy z nas wolałby przeznaczyć swoje pieniądze na coś innego – nowy telefon, markowe ubranie bądź buty.

Prawdą jest jednak to, że inwestycja ta nam się zwraca. Oszczędzamy pieniądze wydawane na lekarzy oraz lekarstwa, które miałyby pomóc nam w walce z męczącymi objawami suchego i zanieczyszczonego powietrza.

Oszczędzamy również wiele nerwów, gdyż widok naszych dzieci bądź partnerów, którzy męczą się z alergią bądź nie mogą w żaden sposób skupić się na pracy – na pewno nie należy do najprzyjemniejszych.

Na ten zakup z całą pewnością powinni zdecydować się właśnie rodzice, którzy są odpowiedzialni za bezpieczeństwo swoich dzieci i jest ono także przecież ich największym priorytetem.

Młodej osobie ciężko jest wytłumaczyć, dlaczego ciągle boli ją głowa i ma mniejsze chęci do zabawy. Korzystanie z oczyszczacza powietrza z nawilżaczem zapewni twojej rodzinie możliwość rozwijania się w odpowiednich do tego

warunkach.

Każda osoba, która mieszka w dużym mieście wie również doskonale, że smog stanowi ogromny problem i jest obecny na naszych ulicach każdego dnia.

Dlaczego więc miałby znajdować się także we wnętrzu, w którym przebywamy? Tym bardziej, że jesteśmy w stanie temu zapobiec.

Mieszkając w bloku możemy być również narażeni na przeróżne zapachy pochodzące z innych domów - w tym także dym tytoniowy.

Dla niektórych z nas jest to nie do zniesienia i mamy pełne prawo nie chcieć wdychać tej trującej substancji. Zdarza się jednak, że sąsiedzi nie przejmują się naszymi prośbami - wtedy właśnie idealnie sprawdzi się oczyszczacz

powietrza.

Podjęcie decyzji o nabyciu własnego oczyszczacza z nawilżaczem może zmienić w naszym życiu naprawdę dużo, a na pewno w żaden sposób nie zaszkodzi.