Wczytuję dane...

Rękawiczki jednorazowe - jakie są rodzaje?

Rękawiczki jednorazowe ochronią dłonie przed podrażnieniami, które mogą powstać w trakcie różnego rodzaju prac, a także są jednym ze sposobów na zachowanie higieny. W wielu miejscach ich posiadanie jest regulowane przez przepisy BHP. Rękawiczki dostępne są w trzech rodzajach: nitrylowe, winylowe oraz lateksowe. Przygotowane zostały także specjalne modele, z których bez obaw mogą skorzystać alergicy. Dowiedz się więcej o rodzajach rękawiczek jednorazowych, sprawdź, do czego dokładnie służą oraz wybierz model rękawic dla siebie.

Rękawice jednorazowe - do czego służą?

Rękawice ochronne są zabezpieczeniem dla dłoni – chronią skórę przed działaniem silnych substancji i nie dopuszczają do powstania urazów na naskórku. Podczas sprzątania często mamy styczność z silnie żrącymi płynami oraz żelami, które w kilka chwil wywołają duże podrażnienia – rękawice staną się skuteczną barierą pomiędzy mocną substancją, a skóra pozostanie bezpieczna.

Rękawiczki jednorazowe służą także do zachowania sterylności. Wykorzystuje się je podczas przeprowadzania zabiegów przez lekarzy, a także w momencie pracy w gabinetach kosmetycznych. Doskonale sprawdzają się także podczas pracy z żywnością.

Wybierając rodzaje rękawiczek jednorazowych, zwróć uwagę nie tylko na materiał, z jakiego zostały wykonane, ale także odpowiednio dobrze wybierz ich rozmiar. Ma to szczególne znacznie ze względu na możliwość ich pęknięcia lub zsunięcia się z dłoni posiadacza.

Jakie są rodzaje rękawiczek jednorazowych?

Rodzaje rękawiczek ochronnych to: lateksowe, nitrylowe oraz winylowe. Każdy z nich sprawdzi się w przypadku innego rodzaju prac oraz będzie przeznaczony dla innej grupy klientów. Sprawdź, czym różnią się między sobą poszczególne rodzaje rękawiczek jednorazowych i jak najlepiej je wybrać.

Rękawiczki lateksowe to model wykonany z kauczuku, który przybiera dwie formy – grubsze rękawice lateksowe wykorzystuje się do sprzątania, natomiast cieńsze używane są w medycynie i w trakcie zabiegów kosmetycznych. Decydując się na gruszy model, można użyć go więcej niż jeden raz. Z kolei cienkie rękawiczki z lateksu są jednorazowe i ze względów higienicznych należy je wyrzucić od razu po zastosowaniu. Lateks jest tworzywem uczulającym, dlatego alergikom zaleca się wybór innych modeli.

Rękawiczki nitrylowe są niezwykle odporne na wycieranie i pęknięcia. To idealne rękawiczki do sprzątania dla alergików, ponieważ nie powodują podrażnień – wykonane zostały z bezpiecznej syntetycznej gumy nitrylowej. Idealne do pracy z tłustymi substancjami, a także możliwe do nabycia w wersji niepudrowanej.

Rękawiczki winylowe używane są podczas pracy z żywnością oraz wykonywania zabiegów kosmetycznych, w których nie korzysta się z rozpuszczalników. Ich zastosowanie zabronione jest w przypadku pracy np. zmywaczem do paznokci. Dostępne w wersji pudrowej i niepudrowanej. Zalecane osobom, którym zależy na rękawicach nieprzylegających ciasno do rąk.

Rękawiczki jednorazowe do sprzątania - jakie wybrać?

Wybierasz rękawice ochronne do sprzątania? Postaw na grube rękawice lateksowe, które nie przepuszczą żadnych silnych substancji żrących i ochronią Twoje dłonie. Są wodoszczelne i przystosowane do użycia przy kompleksowych zagrożeniach chemicznych. Kupując rękawice lateksowe, wybierasz najbardziej ekonomiczną opcję, ponieważ mogą posłużyć one więcej niż raz, wciąż świetnie się sprawdzając.

Jakie rękawiczki do sprzątania dla alergików?

Jeśli rękawiczki jednorazowe lateksowe są w Twoim przypadku przyczyną podrażnień i uczuleń, należy wybrać modele nitrylowe lub winylowe. Osoby szczególnie wrażliwe na różnego rodzaju substancje mogą wybrać wersję bez pudru.

Jakie rękawiczki do sprzątania, gdy zmagamy się z alergią? Mimo całkowitego wykluczenia rękawic lateksowych alergicy również posiadają szeroki wybór rękawiczek – jeśli tylko nie pracujemy z rozpuszczalnikami, można zdecydować się zarówno na modele nitrylowe, jak i winylowe. W Sanjo.pl rękawiczki ochronne dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych – wybierz model dla siebie.