Wczytuję dane...

Jak wybrać suszarkę kieszeniową?

Suszarka kieszeniowa do rąk to szybki sposób na wysuszenie dłoni po myciu — jest od 2 do 3 razy szybsza niż tradycyjne suszarki elektryczne. Na jej korzyść przemawia także bardziej ekologiczne działanie, wysoki poziom higieny podczas suszenia oraz nowoczesny design. Dowiedz się więcej o nowoczesnych suszarkach kieszeniowych, które z powodzeniem coraz częściej zastępują wersję elektryczną. Sprawdź ich charakterystykę, cenę i rekomendowane modele. 

Suszarka kieszeniowa — charakterystyka

Czym jest suszarka kieszeniowa i co odróżnia ją od standardowej wersji suszarek? Suszarki kieszeniowe zostały zaprojektowane z myślą o najwyższym poziomie higieny, o który warto zadbać w każdej toalecie publicznej. Posiadają specjalne przegrody, nazywane także kieszeniami, w które wsuwa się dłonie w celu ich wysuszenia. Znajdują się w nich filtry antybakteryjne, pozbywające się drobnoustrojów, które mogłyby wciąż pozostać na dłoniach także po ich umyciu. 

Powietrze wydostające się ze wspomnianych przegród posiada prędkość około 700 km/h, dzięki czemu wilgoć w kilka sekund znika z powierzchni dłoni. Woda, które zostaje zebrana podczas suszenia, w dalszej kolejności jest sterylizowana i powraca do pomieszczenia pod postacią pary wodnej, nawilżając tym samym powietrze. 

Czy warto wybrać suszarkę kieszeniową?

Jakie zalety ma suszarka kieszeniowa? Opinie na temat tej metody suszenia dłoni jasno pokazują, że użytkownicy cenią sobie krótszy czas suszenia dłoni. Dla porównania tradycyjne suszarki suszą ręce w średnio 40 sekund, natomiast kieszeniowe w maksymalnie 15. Niemalże minuta suszenia to dla wielu zbyt długi czas, dlatego z większą chęcią dbamy o higienę dłoni, gdy w toalecie znajdują się szybkie suszarki kieszeniowe. 

Nowoczesne suszarki do rąk zawierają filtr HEPA, który zatrzymuje ponad 99% bakterii przenoszonych przez powietrze. Jest skuteczny również w przypadku innych szkodzących zdrowiu cząsteczek. 

Suszarki kieszeniowe działają bezdotykowo — wystarczy włożyć dłonie do ich przegród, bez naciskania jakiegokolwiek przycisku. Ten sposób działania zwiększa poziom higieny, ponieważ nie zabieramy ze sobą bakterii pozostawionych przez poprzednich użytkowników toalety. 

Suszarka kieszeniowa a wysokość montażu — urządzenia montowane są niżej niż modele elektryczne, co ułatwia dostęp do nich przez dzieci i osoby niepełnosprawne. 

Sanjo Kieszeniowa suszarka do rąk

W porównaniu z ręcznikami papierowymi, suszarki pozostawiają mały ślad węglowy, a ponadto do swojego działania mogą wykorzystać energię czerpaną ze źródeł odnawialnych. Wykorzystywane są przez wiele lat, często bez najmniejszej awarii. Z kolei ręczniki papierowe są produktami jednorazowymi, które po użyciu trafiają wprost do kosza, produkując dużo odpadów. Warto postawić na ekologiczne rozwiązania! 

Jaką suszarkę kieszeniową wybrać?

Wybierasz suszarkę kieszeniową? Zwróć uwagę na jej prędkość wydmuchiwanego powietrza oraz temperaturę. Najnowocześniejsze modele są w stanie regulować te wartości. Jeżeli zależy Ci na możliwie najcichszej pracy, weź pod uwagę także ilość wytwarzanych decybeli. Suszarki kieszeniowe o dużej mocy potrafią działać bardzo głośno, jednak nie zawsze oznacza to ich wadę, a przekłada się na większą wydajność. 

Istotne jest także tworzywo, z jakiego została wyprodukowana suszarka kieszeniowa. Dobrze sprawdzają się modele z ABS z dodatkiem antybateryjnym - przeznaczone w szczególności dla obiektów użyteczności publicznej i gastronomii. 

Ile kosztuje suszarka kieszeniowa?

Ile kosztuje wysokiej jakości i bezawaryjna suszarka do rąk kieszeniowa? Cena rozpoczyna się od średnio 1500 zł i sięga około 6000 zł. Koszt uzależniony jest od między innymi siły wydmuchiwanego powietrza, temperatury, tworzywa produkcji i wielu praktycznych udogodnień, jakie zapewnia dany model. 

Suszarka kieszeniowa cena uzależniona jest od obecności zabezpieczeń przed przegrzaniem oraz możliwości zmiany wysokości temperatury i prędkości wydmuchiwanego powietrza. Sprawdź nowoczesne suszarki kieszeniowe w korzystnych cenach, dostępne w ofercie Sanjo.pl. 

Przeczytaj także: