Wczytuję dane...
Jak wybrać pojemniki na ręczniki

Jak wybierać pojemniki na ręczniki ?I. Materiał wykonaniaPrzed zakupem pojemników na ręczniki stajemy przed wyborem z jakiego materiału powinien on być wykonany. Na rynku dostępne są w zasadzie trzy rodzaje materiałów z jakich mogą być wykoanne podajniki i są to:

  • plastik
  • tworzywo ABS
  • stal nierdzewna
Podajniki plastikowe charakteryzują się niską ceną są to najtańsze egzemplarze dostępne na rynku, ich zasadniczą wadą jest fakt, że w przypadku podpalenia łatwo poddają się płomieniom. Dlatego najczęściej można spotkać podajniki papieru z tworzywa ABS, które jest twardsze, odporne na zarysowania, a przede wszystkim niepalne (ulegają stopieniu). Oczywiście i ona posiadają pewne wady, a mianowicie nie mogą być narażone na promienie słońca, co jednak nie jest dużym probleme, gdyż montowane są one głównie w łazienkach lub kuchniach.
Zarówno pojemniki na ręczniki z plastiku jak i ABS występują w różnych wersjach kolorystycznych, a najpopularniejsze kolory to:
  • biały
  • satnynowy lub srebrny
można również spotkać podajniki dwukolorowe lub czarne.
Ostatnią grupą pojemników są pojemniki ze stali nierdzewnej, które są najdroższe w zestawieniu, jednakże oferują nam solidną i trwałą obudowę. Tutaj liczba kolorów jest w zasadzie ograniczona do wykończenia powierzchni, gdyż mają one kolor stali, ale wykończenie może być matowe inaczej szczotkowane lub błyszczące(chromowane). Biorąc pod uwagę aspekt czysto wizualny ładniej prezentują się podajniki ręczników błyszczące, ale łatwo ulegają "palcowaniu" przez co ciężej utrzymać je w należytej czystości.II. Pojemność pojemników na ręczniki i rodzaj stosowanych ręczników papierowychPo wybraniu materiału możemy dokonać wyboru samego rodzaju podajnika od którego zależy jakich ręczników w przyszłości będziemy używać. Na rynku najpopularniejsze są:
W przypadku zastosowań w toaletach logicznym i jednynym słusznym wyborem okazują się ręczniki składane ZZ, a ich pojemność wynosi przeważnie 500 lub 600 listków w zależności od podajnika. Natomiast podajniki na ręczniki w roli najlpiej sprawdzają się w kuchni np. w gastronomii, gdzie używa się ich duże ilości są one po prostu bardziej ekonomiczne.III. Cena, a jakość?Cena dla wielu może być głównym czynnikiem decydującym o wyborze pojemnika na ręczniki. O ile o rodzaju stosowanych ręczników papierowych decyduje głównie miejsce jego przeznaczenia to o wyborze materiału z jakiego podajniki zostały wykonane już niekoniecznie. 
Mająć ograniczony budżet i chcąc zakupić w miarę przyzwoity pojemnik ręczników jednorazowych najlepszy rozwiązaniem będą produkty wykonane z ABS-u, których ceny zaczynąją się od 45 zł netto za sztukę, godnym polecenia produktem będzie ten KLIKNIJ