Wczytuję dane...
Jak wybrać suszarkę do rąk

1. Czym kierować się przy zakupie suszarki do rąk ?Alternatywnym produktem dla pojemników na ręczniki papierowe są suszarki do rąk. Często klienci decydują się na taki zakup ze względów ekonomicznych czy też higienicznych. Jednakże należy wyjaśnić, że mówiąc tutaj o korzyściach finansowych chodzi nam raczej o eksploatację suszarki niżeli jej zakup, gdyż cena zakupu z reguły jest dużo wyższa niż podajników na ręczniki. Natomiast w dłuższej perspektywie koszty eksploatacyjne są zdecydowanie niższe. 

Poniżej prezentuję zestawienie kosztów eksploatacji suszarek na przykładzie produktów firmy Warmtec 

Porównanie kosztów eksploatacji suszarek do rąk

Może to być jeden z wyznaczników, który zadecyduje o wyborze konkretnego modelu, aczkolwiek istotnym czynnikiem dla większości klientów będzie zapewne cena zakupu elektrycznej suszarki do rąk. Mimo, iż powyższa tabela nie podaje cen konkretnego modelu to pod tym linkiem znajdą Państwo kompletną ofertę. Łatwo można zauważyć, że ceny zakupu poszczególnym modeli rosną wraz ze spadkiem ich kosztów eksploatacji. Mówiąc wprost, im droższy model tym koszty eksploatacji powinny być niższe.

Zatem koszty eksploatacji i cena zakupu są pierwszymi czynnikami, które decydują o wyborze konkretnego modelu. 

Innym istotnym czynnikiem jest rodzaj obudowy, mamy tutaj do wyboru dwa rodzaje:

  • obudowa z tworzywa ABS - różne wersje kolorystyczne
  • obudowa stalowa - powierzchnia błyszcząca lub matowa
Łatwo można się domyśleć, że suszarki w obudowie stalowej będą droższe, a najtańsze modele zaczynają się od ok. 400 zł brutto, gdy w przypadku suszarek w obudowie plastikowej najniższa cena to ok.150 zł brutto.
Z punktu widzenia technicznego zależy klientom przede wszystkim na wysokiej niezawodności, a także na szybkim czasie suszenia, które często wiąża z mocą suszarki. Można założyć, że w przypadku modeli do 600 zł brutto zasada im większa moc tym suszarka do rąk szybciej osuszy nasze dłonie. Jednakże powyżej tej ceny sprawa nie jest już taka oczywista, gdyż w powyższej tabeli można zauważyć, że od modelu AirBlader czas suszenia jest coraz krótszy, ale także moc znamionowa maleje. Wyjątkiem jest suszarka JetFlow, ale to już zupełni inny rodzaj suszarek.Dlaczego zatem tak się dzieje?Otóż w droższych modelach często stosowane są nowoczesne silniki, coraz częściej bezszczotkowe, wyposażone w grzałkę, a dodatkowo strumień wydmuchiwanego powietrza kierowany jest do niewielkiej dyszy, która nadaję prędkości suszonemu powietrzu, co znacznie skraca czas suszenia i jednocześnie koszty eksploatacji.Co z temperaturą powietrza? W tańszych modelach nie występują grzałki stąd temperatury wydmuchiwanego powietrza będą niższe, a czas suszenia dłuższy, ale w końcu coś musi stać za niską ceną. Natomiast temperatura nie zawsze jest elementem wymiernym świadczącym o szybkości suszenia dłoni w przypadku droższych modeli jak np. suszarki do rąk InnoFLow, której temperatura powietrza wynosi ok. 40 st. C, ale dzięki szybkości nawiewu ok.288 km/h jest ona w stanie wysuszyć dłonie w niespełna 12 sekund.Na co jeszcze zwrócić uwagę?Jest jeszcze wiele czynników, które jednak są sprawą indywidualną każdego kupującego, jak chociażby kolor, wymiary, sposób uruchamiania. Przy zakupie warto jeszcze zwrócić uwagę na okres gwarancji i sposób przeprowadzenia reklamacji. Standardem dzisiaj są:
  • 2 lata gwarancji
  • reklamacja "door-to-door"