Wczytuję dane...
Dostawa gratis od 500,00 PLN
Darmowy zwrot towaru
Gwarantujemy satysfakcję z zakupu
podstawowe informacje
Model: OP-005
Kod producenta: OP-005
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 2 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!

Oczyszczacz powietrza OP-005 do 60m2 - 6 etapów oczyszczania z funkcją jonizacji 

Urządzenie do oczyszczania powietrza w warunkach domowych. Skutecznie usuwa z powietrza kurz, pyłki roślin, drobnoustroje, smog, szkodliwe związki chemiczne. Maksymalna powierzchnia oczyszczania do 60 m2.

Za skutecze oczyszczanie odpowiada 7 etapowy proces filtracji powietrza na który składają się:

 • Filtr wstępny czyli mikroporowata gąbka, która ma za zadanie zatrzymać na swojej powierzchni większe cząstki zanieczyszczeń tj. kurz, sierść, włosy

 • Filtr HEPA a dokładniej filtr H13. Filtr tej klasy zatrzymuje co najmniej 99,97% cząstek o wielkości 0,3 µm, oraz do 95% cząstek w rozmiarach od 0,1 µm do 0,3 µm. Zatrzymują również komórki pierwotniaków, grzybów, bakterii, roztoczy, pyłków etc.

 • Filtr węgla aktywowanego charakteryzuje się dużą powierzchnią adsorpcyjną wynikającą z mikroporowatej struktury. Na jego powierzchni zatrzymuje się większość organicznych jak i nieorganicznych związków chemicznych. Skutecznie absorbuje dymy, zapachy, oraz metale ciężkie.

 • Sito molekularne podobnie jak filtr węgla aktywnego materiał użyty do tego filtra posiada dużą ilość porów ( o innej wielkości niż węgiel aktywny) – dzięki czemu oczyszcza powietrze z cząstek o innej wielkości niż filtr węglowy).

 • Filtr fotokatalityczny Usuwa zanieczyszczenia powietrza wykorzystując zjawisko katalizacji - zasada działania podobna do katalizatora w samochodzie.

 • Jonizator jest urządzeniem generującym jony ujemne (aniony), które przyciągają dodatnie cząsteczki znajdujące się w powietrzu (np. kurz, pyłki, alergeny), tworząc cząsteczki na tyle duże, że nie są one w stanie utrzymać się w powietrzu. Co każdą sekundę urządzenie emituje do pomieszczenia 10 milionów cząstek jonów ujemnych (anionów), które polepszają strukturę powietrza.

Oczyszczacz powietrza OP-005 posiada intuicyjny panel sterujący za pomocą którego możemy sterować trybami pracy oraz prędkością nadmuchu. Oczyszczaczem można również sterować zdalnie za pomocą dołączonego pilota.

Urządzenie posiada 3 prędkości nadmuchu oraz pracę w trybie automatycznym, wówczas oczyszczasz samoczynnie na podstawie analizy jakości powietrza dobiera właściwy tryb pracy i prędkośc nadmuchu. Ponadto posiada funkcję "Sleep", która pozwala na pracę urządzenia w trakcie snu w trybie oszczędnościowym.

Funkcje oczyszczacza:

 • Tryb ręczny - pozwala na ustawienie prędkości wentylatora jak również włączenie lampy UV i jonizacji
 • Tryb automatyczny - urządzenie na podstawie analizy jakości powietrza dobiera prędkość pracy wentylatora
 • Tryb sleep - praca wentylatora jest zminimalizowana, aby poziom hałasu był jak najniższy, jednocześnie podświetlenie panelu sterującego jest wyłączone

System monitorowania zanieczyszczenia powietrza


System ten działa w 3-stopniowej skali:

 • Niebieski - powietrze oczyszczone, jakość dobra

 • Fioletowy - stężenie pyłów zawieszonych znacznie podwyższone (Niebezpieczeństwo dla zdrowia, przebywanie może doprowadzić

do chorób)

 • Czerwony - Bardzo wysokie stężenie pyłów zawieszonych powyżej 150μg/m3 (Skrajne niebezpieczeństwo dla zdrowia, stałe przebywanie

w takich warunkach przez dłuższy czas może doprowadzić do wielu chorób)

Dane techniczne: 

Model OP-005
zasilanie ~230V/50Hz
zużycie energii do 39,7 W
powierzchnia oczyszczania  do 60 m²
rodzaj czujnika TVOC
ilość etapów poprawy jakości powietrza 6
filtr wstępny tak
filtr HEPA tak
filtr węgla aktywowanego tak
filtr fotokatalityczny tak
jonizator tak
gwarancja 24 miesiące
pilot w zestawie tak
wydajność 225 m³/h
wydajność jonizatora 10 mln/cm³
usuwanie pm 2,5 99,9%
usuwanie formaldehydu 96,2%
usuwanie drobnoustrojów 97,6%
regulacja pracy wentylatora 3-stopniowa
min. poziom głośności (w trybie uśpienia) 30 dB
max. poziom głośności: 61 dB
wymiary (szer. x wys. x gł.) 34,8 / 55,6 / 19 cm

Klienci, którzy kupili ten produkt wybrali również...