Wczytuję dane...

Dozowniki do mydła - jakie wybrać? Poradnik

Baner Sanjo.pl

Dozowniki do mydła to higieniczne rozwiązanie do każdej łazienki oraz toalety publicznej. Zwykłe mydło w kostce jest niehigieniczne, ponieważ gromadzą się na nim bakterie, które dla organizmu człowieka mogą być bardzo niebezpieczne. Mechanizmy w postaci dozowników do mydła zapewniają nie tylko większą higienę, ale także wyjątkowy komfort użytkowania. Przede wszystkim zmniejszają ryzyko rozwoju drobnoustrojów i tym samym podnoszą poziom higieny.

Dozowniki do mydła to niezbędne wyposażenie obiektów gastronomicznych, szkół, szpitali i gabinetu lekarskiego. Szczególnie cenne są bezdotykowe dozowniki do mydła, które pozwalają umyć ręce bez konieczności bezpośredniego kontaktu z powierzchnią pojemnika, co oznacza, że pozostaje ona zawsze czysta, wolna od bakterii i zabrudzeń.

Takie dozowniki działają w oparciu o czujnik ruchu. Wyczuwają, kiedy człowiek podstawia pod nie ręce i wówczas aplikują mydło w płynie lub specjalną piankę do mycia rąk. Jest to o wiele bardziej wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które dzisiaj cieszy się coraz większą popularnością. Dozowniki do mydła mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego ABS, z czego pojemniki metalowe są bardziej eleganckie, trwałe i odporne na uszkodzenie mechaniczne.

Krótka historia i opis jak działa dozownik do mydła

Podajnik do mydła jest dziś jednym z podstawowych akcesoriów higienicznych, zwłaszcza w miejscach o dużej użyteczności publicznej. Mało osób wie jednak, że to wygodne i higieniczne urządzenie zostało wynalezione około 100 lat po odkryciu mydła w płynie. Pierwsze dozowniki pojawiły się na rynku w 1980 roku, kiedy to niejaka firma Minnetonka Corporation opracowała mydło w płynie pod nazwą “soft soap”. 

Nowoczesne dozowniki w niczym nie przypominają pierwotnych, nieco topornych urządzeń, jakie pamiętają jeszcze nasi dziadkowie, choć i to nie wszyscy, bo za czasów PRL takich luksusów w naszym kraju ciężko było uświadczyć. Nowoczesne dozowniki do mydła są bardzo poręczne i dość filigranowe.Ich obsługa jest również bardzo prosta.

Można nawet powiedzieć, że z dnia na dzień coraz prostsza. Istnieją modele, które nadal obsługuje się przy pomocy dźwigni lub specjalnego przycisku, aczkolwiek coraz częściej ich miejsce zastępują urządzenia automatyczne, na podczerwień. Takich dozowników nie trzeba nawet dotykać. Wystarczy zbliżyć do nich dłonie, aby uzyskać porcję mydła niezbędną do umycia dłoni. 

Rodzaje dozowników do mydła

Dozowniki mydła plastikowe    

Współczesna oferta dozowników jest bardzo bogata i zróżnicowana. Wyróżnia się dozowniki tradycyjne (manualne), które obsługuje się przy pomocy przycisku oraz dozowniki łokciowe, które nie wymagają użycia dłoni. Wystarczy nacisnąć łokciem wygodnie umiejscowiony przycisk i gotowe. Wyróżnia się także dozowniki automatyczne, z fotokomórką lub na czujnik ruchu.

Tego typu urządzenia są bardzo higieniczne i stanowią nowoczesne podejście do utrzymania higieny w bardzo uczęszczanych toaletach i łazienkach zlokalizowanych w miejscach publicznych. Dzięki sensorowi ruchu, utrzymanie najwyższego stopnia higieny rąk i komfortu obsługi jest jeszcze prostsze. Coraz bardziej popularne są dozowniki z funkcją piany. Uważa się bowiem, że mydło w pianie jest znacznie bardziej efektywne niż tradycyjne środki myjące.

Jego wykorzystanie nie wymaga też zużycia dużej ilości wody.

Na współczesnym rynku środków higienicznych mamy niemalże nieograniczony wybór materiałów, z jakich wytworzone są urządzenia na mydło. Czołowi producenci wciąż prześcigają się w najnowszych kreacjach i propozycjach designerskich, aby dostosować się do zmieniających się gustów i oczekiwań coraz to bardziej wymagających klientów.

Obecnie dostępne dozowniki do mydła mogą być wykonane z aluminium, szkła, mosiądzu, a nawet z ceramiki. Najbardziej popularne są dozowniki metalowe i plastikowe. Modele plastikowe zazwyczaj należą do najtańszych. Nieco droższe dozowniki metalowe są z kolei bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia.

Polecane dozowniki do mydła w naszym sklepie

Dozowniki mydła metaloweNajbardziej wymagającym klientom polecamy dozowniki mydła automatyczne. Dlaczego? Bo nowoczesne urządzenia na podczerwień lub ze specjalnym czujnikiem ruchu to jeszcze lepsze i wygodniejsze podejście do utrzymania higieny w bardzo uczęszczanych toaletach i łazienkach, zlokalizowanych w miejscach publicznych, instytucjach i urzędach. Dzięki sensorowi ruchu, utrzymanie najwyższego stopnia higieny rąk i komfortu obsługi jest jeszcze prostsze. 

Bezdotykowe dozowniki pozwalają na umycie rąk bez konieczności bezpośredniego kontaktu z powierzchnią pojemnika. Oznacza to, że chcąc umyć dłonie, nie musimy nawet dotykać urządzenia dozującego mydło, co z kolei przekłada się na jeszcze wyższą higienę i brak ryzyka zakażenia się bakteriami. Dodatkową zaletą automatycznych dozowników do mydła jest łatwy montaż i demontaż.

Warto również wspomnieć o tym, że oferowane przez nas automatyczne dozowniki są intuicyjne w obsłudze. Z ich użytkowaniem poradzą sobie nawet najmniejsze dzieci. Na uwagę zasługują produkty od znanych i sprawdzonych producentów. Polecamy zarówno lubianą markę FANECO, jak również takie marki jak: BISK, MERIDA, DYSON. W naszym sklepie dobre ceny idą zawsze w parze z najlepszą jakością! Oferujemy też częste promocje, dlatego warto do nas zaglądać regularnie.

Miejsce wykorzystania - to ma znaczenie!

Dozowniki mydła automatyczneDozowniki są niezwykle przydatnym elementem wyposażenia wnętrz w obiektach użyteczności publicznej takich jak: szkoły, szpitale, gabinety lekarskie, zaplecza kuchenne lub pomieszczenia socjalne w zakładach przemysłowych. Montowane na ścianie lub w blacie, są wygodne w codziennym użytkowaniu. W dużej mierze pozwalają też ograniczyć koszty i ewentualne szkody. 

W toalecie znajdującej się w miejscu, w którym każdego dnia "przewija się" kilkaset osób, warto zamontować mechanizm, który pozwoli do minimum ograniczyć styczność użytkowników z powierzchnią dozowników. W przestrzeniach publicznych najlepiej sprawdzą się modele wzbogacone o fotokomórki, które działają w sposób bezdotykowy. W przypadku produktów kupowanych na użytek domowy – nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów w celu zachowania aż tak wysokich standardów czystości.

Polecane dozowniki mydła do przedszkoli i szkół

Wygodnym rozwiązaniem do toalet znajdujących się w szkołach czy przedszkolach są automatyczne dozowniki do mydła. Są one bardzo proste i intuicyjne w obsłudze, a mydło znajdujące się w ich środku nie jest w żaden sposób narażone na korelację z niebezpiecznymi bakteriami. Nie ma potrzeby dotykania dozownika, dlatego nie trzeba się bać, że w tym momencie na ręce przedostaną się niebezpieczne zarazki. Automatyczne dozowniki mogą być uzupełniane mydłem w płynie lub mydłem w pianie.Dozowniki mydła w Pianie

Dozowniki mydła w pianie zdobywają coraz większą popularność dzięki kilkukrotnie większej wydajności z litra, braku wycieków i największej estetyce. Dlatego, jeśli zależy nam na oszczędności, lepiej wybrać mydło w pianie, którego używa się w mniejszych ilościach i które nie wymaga zużywania dużych ilości wody.

A co z materiałem, z którego są wykonane dozowniki?

Oczywiście najlepsze są modele wykonane ze stali nierdzewnej, które nie odkształcają się i nie uszkadzają. Niestety, kosztują one więcej niż ich plastikowe odpowiedniki. Tworzywo sztuczne wysokiej jakości to w dalszym ciągu najbardziej uniwersalny wybór, odpowiedni do większości toalet i przystępny cenowo. Dozowniki z tworzywa ABS z powodzeniem sprawdzą się w szkołach i przedszkolach.

Gabinety i łazienki w galeriach handlowych

Dozowniki mydła łokcioweW obiektach służby zdrowia, obiektach gastronomicznych czy punktach produkcyjnych, najlepszym wyborem będą dozowniki z przyciskiem łokciowym. Tego typu urządzenia zapewniają wysoki poziom higieny dzięki pobieraniu płynu poprzez naciśnięcie tzw. łokciownika. W centrach handlowych świetnie sprawdzą się modele na podczerwień i czujnik ruchu.

Aby pobrać dozę preparatu, wystarczy umieścić dłoń w polu działania czujnika ruchu. Dozowniki bezdotykowe działają zwykle na baterie typu paluszki, dlatego obok dolewania mydła należy pamiętać także o wymianie baterii.

Automatyczne dozowniki zapewniają wysoki poziom higieny dzięki bezdotykowemu pobieraniu płynu. Dostępne są modele wykonane z tworzywa ABS oraz ze stali nierdzewnej.