Wczytuję dane...

Mydło w płynie czy pianie - jakie wybrać?

Wiele razy dziennie myjemy nasze ręce w celu zapobiegania rozprzestrzenieniu się zarazków i bakterii, które są przyczyną wielu chorób. Zwilżone mydło i jego pozostałości po spienianiu pozostawione na mydelniczkach jest skupiskiem zarazków. Dzięki producentom środków chemicznych na rynku istnieją bardziej higieniczne formy mydła. Ludzie nie muszą poświęcać czasu na czyszczenie pozostałości mydła w kostce po jego wielokrotnym użyciu z umywalki. Nowością istniejącą na rynku jest mydło w pianie, które używa się przy użyciu specjalnych dozowników.

Mydło w płynie – zalety i wady

Główną zaletą mydła w płynie w przeciwieństwie od tradycyjnego jest niskie ryzyko kontaktu z zarazkami podczas jego użycia. Dzięki temu, że mydło znajduje się w odpowiednim dozowniku, każdorazowo otrzymujemy go tyle, ile potrzebujemy. Do zalet stosowania mydła w płynie można zaliczyć jego wydajność oraz estetyczny wygląd. Stosuje się go nie tylko w domach ale także w miejscach publicznych m.in. w galeriach handlowych. Producenci w kategorii mydeł starają się przyciągnąć uwagę konsumentów opakowaniem, zapachem oraz jego kolorem. Niestety stosowanie mydła w płynie wiąże się z większym zapotrzebowaniem na wodę. Jest ona niezbędna do otrzymania piany, a później jej spłukania. Stosowanie mydła w płynie posiada też słabe strony. Głównie, nieodpowiednio zakupiony preparat o rzadkiej konsystencji, może sprawić, że z dozownika będzie ciekło na czystą powierzchnię. Należy brać również pod uwagę konieczność częstszego uzupełniania mydła w dozownikach.

Mydło w pianie – zalety i wady

Mydło w piance to innowacyjny produkt, istniejący na rynku od niedawna. Taka forma mydła również jest sprzedawane w postaci płynnej, jednak wyróżnia się składem oraz konsystencją. Poprzez odpowiednie działanie mechanizmu dozownika płyn staje się pianą. Dzięki systemowi napowietrzającemu, nie potrzebujemy wody aby spienić mydło. Ogromną zaletą jest mniejsze zużycie wody oraz wydajność mydła. Mydło w pianie także nie pozostawia brudu na umywalce. Na rynku istnieje wiele wariantów mydła w pianie różniących się od siebie zapachem, a także mydło antybakteryjne lub anty alergiczne. Decydując się na ten produkt warto rozważyć zakup dozownika do mydła w pianie.

Niestety, mydło w pianie posiada też słabe strony. Podczas badań odkryto, że mydło w pianie gorzej usuwa bakterie z rąk w porównaniu do innych form mydła. Stosowanie mydła w pianie jest bardziej wydajne ale za to jego koszt zakupu jest wyższy od pozostałych.