Wczytuję dane...

Ściągaczka do wody – jak wybrać najlepszą?

Ściągaczki do wody to niepozorne, niewielkie domowe akcesoria, które są niezwykle pomocne podczas mycia i pielęgnacji wielu typów powierzchni. Przede wszystkim doskonale sprawdzą się w przypadku powierzchni szklanych, jednak coraz większą popularność zyskuje także ściągaczka do wody podłogowa. Korzystanie ze ściągaczki do wody może w znacznym stopniu pomóc nam w utrzymaniu czystości w naszym domu. 

Ściągaczka do wody – jakie ma zastosowanie?

Jak sama nazwa wskazuje — ściągaczka do wody służy do usuwania wody z gładkich powierzchni. Dlatego ma tak szerokie zastosowanie. Możemy wykorzystać ją na kilku etapach dbania o czystość w domu i nie tylko.

Ściągaczki do wody najczęściej używane są w przypadku mycia okien. Pozwalają one w szybki sposób pozbyć się nadmiaru wody lub detergentów bez powstawania nieestetycznych zacieków i smug

Ściągaczka do wody okaże się niezbędna szczególnie w łazienkach. Po każdym prysznicu należy ściągnąć całą wodę ze ścianek, aby utrzymać łazienkę w czystości. Pozostawienie mokrego szkła sprawia, że jego powierzchnia matowieje i pokrywa się osadami, które potem trudno zmyć. Ściągaczka do wody do kabiny prysznicowej to jedyne narzędzie, które zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych osadów na szkle. Jeśli będziemy używać jej regularnie, kamień i tłuste osady z mydła nie będą problemem.

Ściągaczka do wody do podłogi ułatwi nam także sprzątanie pomieszczeń, w których podłogi wykonane są z ceramiki. Po dokładnym umyciu należy jedynie usunąć z nich wilgoć. Taka ściągaczka do wody przyda się także do ściągnięcia deszczówki z tarasu lub schodów zewnętrznych.

Ściągaczka do wody mała może przydać się nam nie tylko w domu – doskonale sprawdzi się podczas usuwania wilgoci z szyb samochodu. Zatem ściągaczka do wody do samochodu pomaga nie tyle utrzymać auto w czystości, ile zapewnia nam odpowiedni poziom bezpieczeństwa.

Rodzaje ściągaczek do wody

Na rynku możemy znaleźć co najmniej kilka typów ściągaczek. Jaka ściągaczka do wody będzie odpowiednia do naszych potrzeb? Poniżej prezentujemy najczęściej występujące rodzaje tego typu akcesoriów.

  • Plastikowa ściągaczka do wody

Jego to niewielki i bardzo poręczny dodatek, który możemy z powodzeniem nazwać uniwersalnym. Sprawdzi się zarówno w łazience, jak i podczas mycia okien. Może być wykorzystywana również jako ściągaczka do wody do samochodu.

  • Metalowa ściągaczka do wody

Tego typu ściągaczki najczęściej wyposażone są w uchwyt montowany do ściany. Jest to niezwykle eleganckie rozwiązanie, które doskonale wpisze się w nawet najbardziej stylowe aranżacje i spełni dwie funkcje: praktyczną i dekoracyjną.

  • Ściągaczka do wody do podłogi

Ściągaczka do wody podłogowa będzie wyróżniała się na tle innych ściągaczek swoim rozmiarem. Jest ona zdecydowanie większa, dzięki czemu możemy w łatwy sposób usunąć wilgoć z dużych powierzchni. Zwykle wyposażona jest w teleskopowy uchwyt, dzięki temu możemy wygodnie usuwać wodę z podłogi lub miejsc położonych wysoko.

  • Ściągaczka do wody z gąbką

Tego typu ściągaczki mają wiele funkcji. Doskonale sprawdzą się podczas sprzątania, ponieważ poza gumowym paskiem do ściągania wody, posiadaj jeszcze dodatkowy pasek z gąbki, który może posłużyć jako myjka. Tego typu ściągaczka doskonale sprawdzi się do mycia kabiny prysznicowej lub okien, ponieważ pozwala na równomierne rozprowadzenie środka myjącego na całej powierzchni.

ściągaczki do wody

Ściągaczka do wody – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

To, jaka ściągaczka do wody będzie najlepsza, w pełni zależy od jej docelowego przeznaczenia. Podczas jej wyboru powinniśmy jednak zwrócić uwagę na kilka czynników, które ułatwią ten wybór i sprawią, że będziemy mogli w pełni cieszyć się jej funkcjonalnością. Podczas jej wyboru przede wszystkim warto zwrócić uwagę na rozmiar – zbyt mała lub zbyt duża ściągaczka może utrudniać usuwanie nadmiaru wody. Warto zwrócić uwagę także na materiał jej wykonania – gumowa końcówka powinna być równa, aby dokładnie przylegała do powierzchni szyby. Powinniśmy także zastanowić się nad rodzajem uchwytu – powinien on być wygodny i dostosowany do swojego przeznaczenia.

Jaką ściągaczkę do wody wybrać?

Ściągaczki do wody to niepozorne akcesoria do sprzątania, jednak błędem jest wybór najtańszych modeli. Bardzo szybko okażą się nieskuteczne. Końcówka powinna być idealnie równa, aby dokładnie przylegała do powierzchni szyby. Warto zatem zdecydować się na ściągaczkę do szyb wysokiej jakości spośród produktów topowych marek. Wówczas zyskamy pewność, że wybrana przez nas ściągaczka będzie sprawnie funkcjonowała przez długi czas.

Jeśli szukasz ściągaczek do wody, odwiedź naszą stronę internetową i wybierz sprawdzone produkty w atrakcyjnych cenach.

Przeczytaj także: