Wczytuję dane...

Jak czyścić szczotkę do toalety?

Utrzymaj najwyższy poziom higieny w toalecie i doczyść swoją szczotkę do toalety za pomocą skutecznych sposobów. Ze względu na sposób użycia szczotki jest ona w szczególności narażona na osiadanie się wielu drobnoustrojów. Skorzystaj z domowych sposobów na usunięcie bakterii lub sięgnij po silne płyny do dezynfekcji. 

Szczotka do toalety — jak o nią dbać?

Jak wyczyścić szczotkę do wc, by usunąć z niej jak najwięcej drobnoustrojów? Pamiętaj, aby oprócz samej końcówki szczotki wyczyścić uchwyt. Na nim również zbiera się duża ilość wirusów, które przenoszą się na dłonie po każdym skorzystaniu z toalety. Najprostszym sposobem pozbycia się brudu z uchwytu szczotki do toalety jest przetarcie jej płynem do dezynfekcji. Nie zapomnij o jej trudno dostępnych miejscach oraz żłobieniach, ponieważ w nich gromadzi się największa ilość bakterii. 

Szczotka do wc czyszczenie może odbyć się przy pomocy proszków dezynfekujących dostępnych w supermarketach lub sody oczyszczonej — równie bardzo dobrze dostępnej. To najtańsze sposoby, umożliwiające pozbycie się niemalże 100% osiadłych drobnoustrojów. 

Pamiętaj także, aby często wymieniać zużyte szczotki do toalety. Podczas ich zakupu wybieraj wersje z tworzywa sztucznego ABS oraz stali nierdzewnej. Dlaczego będą najlepszym wyborem? Nie rysują się i nie pękają, a ponadto cechuje je świetny stosunek ceny do jakości. 

Szczotka WC Bisk 01016 ze stali nierdzewnej

Jak wyczyścić szczotkę do WC?

Jeśli zależy Ci na utrzymaniu najwyższego poziomu higieny w swojej toalecie, sprawdź jak dbać o szczotkę toaletową. Usuń z niej bakterie, korzystając z sody oczyszczonej lub środka czyszczącego. 

Co należy przygotować do czyszczenia szczotki do WC? Nie zapomnij o gumowych rękawiczkach, wiadrze lub wysokim pojemniku i ręcznikach papierowych

Do wiaderka nalej gorącą wodę do wysokości umożliwiającej pełne zanurzenie szczotki. Następnie nasyp do niej kilka dużych łyżek sody oczyszczonej i wymieszaj. W wodzie z sodą umieść szczotkę. Jeśli pozwala na to wielkość wiaderka z rozpuszczoną sodą, włóż do niego także pojemnik do przechowywania szczotki toaletowej. Odczekaj około godziny. W trakcie oczyszczania możesz ręcznie doczyścić trudno dostępne elementy na uchwycie szczotki i pojemnika. 

Po upływie czasu wyjmij szczotkę i pojemnik, a następnie wylej wodę z wiaderka. Pamiętaj o założeniu gumowych rękawic! Osusz je ręcznikiem papierowym i odstaw do pełnego wyschnięcia. Nie zapomnij przetrzeć wnętrze wiaderka płynem do dezynfekcji. 

Pamiętaj - możesz obmyć szczotkę po każdym skorzystaniu z toalety. Wystarczy, że po spłukaniu wody podłożysz szczotkę pod wypływający strumień. Spłukane zostaną między innymi resztki papieru toaletowego. 

Co wlać do pojemnika na szczotkę do WC?

Aby zachować czystość w łazience, należy zdezynfekować inne akcesoria niż jedynie szczotka do WC. Czyszczenie powinno objąć także pojemnik do przechowywania szczotki. Wykorzystaj płyn dezynfekcyjny i przemyj nim powierzchnię pojemnika. Następnie nalej jego odrobinę do pojemnika, aby bakterie mogły zostać usunięte z włosia szczotki. Pamiętaj o uzupełnianiu płynu. Jeśli nie zamierzasz korzystać z płynu antybakteryjnego, do we wnętrzu umieść płyn do mycia naczyń. 

Jak często wymieniać szczotkę do WC?

Regularne czyszczenie szczotki do wc usuwa z niej wszelkie bakterie, jednak po kilku miesiącach użytkowania nie będzie ona zdatna do użytku. Szczotkę do toalety wymieniaj raz na pół roku — nie zaszkodzi także, jeśli zdecydujesz się na częstszą wymianę. 

Pół roku to optymalny czas na wymianę szczotki, ponieważ po kilku dodatkowych miesiącach użytkowania włosie będzie widocznie zniszczone. Zniszczona szczotka może nie spełniać dobrze swojej funkcji. Najwyższej jakości szczotki do toalet składają się z włosia silikonowego, które wykazuje większą trwałość niż włosie z innych tworzyw sztucznych. Co więcej, sam silikon znacznie łatwiej utrzymać w czystości. 

Kup szczotki do toalety w różnych kolorach w sklepie Sanjo.pl. Wykonane z ABS, umieszczone w stabilnych pojemnikach. Klasyczne wzornictwo sprawdza się w każdej toalecie. 

Przeczytaj także: