Wczytuję dane...

Mydło w płynie, pianie czy w kostce — które wybrać?

Mydło dostępne jest w różnych formach — w płynie, pianie lub w kostce. Każde z nich ma swoje właściwości i zastosowanie, dlatego przed wyborem warto zapoznać się z ich różnicami. Poznaj wady i zalety każdego z rodzajów mydła. Mydło w płynie czy w pianie, a może w kostce — dowiedz się, który rodzaj wybrać.

Mydło w płynie, pianie lub kostce — od czego zależy wybór?

Mydło w kostce czy w płynie — które sprawdzi się najlepiej? Mydło w płynie jest najczęściej wybieraną formą, ponieważ jest łatwe w użyciu i bardzo wydajne. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą szybko oczyścić skórę, ponieważ mydło w płynie łatwiej rozprowadza się po ciele niż inne formy. Najczęściej stosowane w dozownikach znajdujących się w toaletach publicznych. 

Mydło w pianie to kolejna popularna forma, która jest często wykorzystywana do pielęgnacji delikatnych okolic — przykładowo skóry twarzy. Jest ono delikatniejsze niż mydło w płynie i zwykle zawiera mniej składników chemicznych. Mydło w pianie jest również łatwe w użyciu i pozwala na dokładniejsze oczyszczenie skóry twarzy bądź rąk. 

Mydło w kostce to forma odpowiednia dla osób, które chcą ekonomicznie korzystać z produktu. Jest również dobre dla skóry, ponieważ najczęściej zawiera naturalne składniki, takie jak olejki eteryczne czy masło shea. Ze względów higienicznych, przeznaczone jest do użytku przez tylko jedną osobę. 

mydło w płynie

Mydło w płynie i pianie — zalety i wady

  • Mydło w płynie — zalety i wady

Mydło w płynie wybierane jest zazwyczaj ze względu na swoją wydajność oraz dobrą dostępność. Forma mydła w płynie umożliwia precyzyjne dozowanie, dzięki czemu nie tracimy dużej ilości produktu. Szybkie w użyciu i możliwe do zastosowania zarówno w łazienkach prywatnych, jak i toaletach publicznych. Jedną z wad mydła w płynie są ślady, które pozostają na umywalce po jego wycieknięciu. Osad jest często trudny do usunięcia, a sam proces czyszczenia pozostaje czasochłonny. 

  • Mydło w piance — zalety i wady 

Często spotykane w toaletach publicznych, jego zakup powodowany jest zwykle bardzo niską ceną. Proces spieniania mydła rozpoczyna się w momencie, gdy dozownik aplikuje mydło. Do spieniania nie wykorzystuje się wody, co przekłada się na większe oszczędności — zauważalne szczególnie w toaletach publicznych. Występuje w wielu odmianach, także antybakteryjnej lub antyalergicznej. Dostępne w dziesiątkach wersji zapachowych. Jedną z wad tego rodzaju mydła jest konieczność zakupu droższego dozownika. 

Mydło w kostce — zalety i wady

Mydło w płynie i w kostce jest bardzo wydajne i może służyć przez długi czas. W przeciwieństwie do płynnego mydła, jeden kawałek mydła w kostce może wystarczyć na kilka miesięcy użytkowania. 

Mydło w kostce jest bardziej naturalne niż wiele innych rodzajów mydeł i jest mniej drażniące dla skóry. Mydła kostce zawiera składniki, takie jak masło kakaowe, mleczko czy olejki roślinne, które pomagają nawilżać i odżywiać skórę.

Mydło w płynie czy w kostce? Wersja w kostce przypadnie do gustu w szczególności osobom, które dbają o ekologiczne rozwiązania. Do jego użytkowania nie należy wykorzystywać plastikowych dozowników. Wielu producentów decyduje się, aby wytwarzane przez siebie mydło zapakować w papierowe opakowanie. 

Niestety brak użycia dozownika na mydło ma swoje wady. Jedną z nich jest mniejsza higieniczność — bakterie będące poprzednio na zanieczyszczonych dłoniach mogą pozostawać na powierzchni mydła. 

Które mydło wybrać — w płynie, pianie czy w kostce?

Jakie mydło wybrać — w płynie, pianie czy kostce? Jeśli szukasz mydła do użytku domowego, warto zdecydować się na mydła w kostce lub płynie razem z dozownikiem. To najbardziej ekonomiczna opcja. Z kolei dla osób dysponujących mniejszym budżetem, a chcącym kupić mydło w większych ilościach, rekomendowana jest wersja piankowa lub płynna. 

Skorzystaj z oferty sklepu Sanjo.pl i kup mydło w pojemności nawet 5 litrów. Duże opakowania zalecane są do biur, hoteli i toalet publicznych. Mydła wykonane są ze składników niepodrażniających naskórka i sprawdzających się do każdego typu skóry. Charakteryzuje je świeży, kwiatowy zapach. Pozostawiają dłonie w pełni czyste i odświeżone.