Wczytuję dane...

Dozowniki do mydła w płynie

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Dozowniki do mydła

Dozownik do mydła jest dziś jednym z podstawowych akcesoriów łazienkowych. To nieodłączny element wyposażenia każdej łazienki w obiekcie użyteczności publicznej oraz wszelkich innych miejscach, z których korzysta większa liczba osób w ciągu dnia.

W przeciwieństwie do zwykłego mydła w kostce, dozownik mydła zapewnia dużą higienę oraz wysoki komfort użytkowania. Tradycyjne mydło w formie kostki jest dedykowane wyłącznie do użytku domowego. Dodatkowo dozowniki do mydła zmniejszają ryzyko rozwoju drobnoustrojów i bakterii, przez co są zdecydowanie bezpieczniejsze.

Zatem dozowniki na mydło są nowoczesnym rozwiązaniem nie tylko w toaletach publicznych, ale także w miejscu pracy, w szpitalach, laboratoriach, gabinetach kosmetycznych i wielu innych miejscach użyteczności publicznej. Mycie rąk jest jedną z czynności, którą wykonujemy wiele razy w ciągu dnia, ma ona na celu zachowanie higieny osobistej. Dbając o czystość rąk powinniśmy dbać o jak największą czystość i higienę elementów, które biorą udział w procesie.

Ja dobrać odpowiedni dozownik do mydła?

Dozowniki na mydło wbrew pozorom mogą się bardzo różnić. Przed podjęciem decyzji powinniśmy rozpatrzyć kilka kluczowych czynników, które będą sprawiały, czy dozownik do mydła w danym miejscu się sprawdzi.

Pojemność dozownika do mydła

Pojemniki na mydło w płynie dostępne są w różnych pojemnościach zależnych od ich przeznaczenia. Domowe dozowniki łazienkowe z reguły mają maksymalną objętość do 300 ml ze względu na to, że korzysta z nich niewielka liczba osób.

Natomiast te wykorzystywane w toaletach publicznych mają od 500 ml do 1 litra pojemności. Przy podejmowaniu decyzji o pojemności powinniśmy wziąć pod uwagę natężenie ruchu w danej toalecie w ciągu dnia. Jeśli jest to miejsce szczególnie często uczęszczane, powinien być on nie tylko większy, ale można zamontować również większą ilości dozowników.

Najczęściej montuje się jeden dozownik do mydła na jedną lub dwie umywalki. Ilość mydła jaką możemy maksymalnie dolać do dozownika w połączeniu z natężeniem korzystania decyduje o tym, jak często powinny być one uzupełniane.

Sposób uzupełniania mydła w dozownikach

Ważnym aspektem jest to czy poszukujemy dozownika do mydła, który będzie uzupełniany poprzez dolewanie mydła, czy poprzez jednorazowe wkłady.

Wkłady stosuje się tam, gdzie przepisy nie pozwalają na korzystanie z mydła dolewanego, ale też wtedy, kiedy konkretny środek, którego chcemy użyć jest dostępny jedynie w formie jednorazowego wkładu.

Jest to najbardziej higieniczna forma uzupełniania mydła, jednak droższa od wielokrotnie uzupełnianych dyspenserów i generuje większą ilość odpadów. Tam, gdzie nie zachodzi taka konieczność, najczęściej korzysta się z dozowników na mydło dolewane.

Dozowniki do mydła - rodzaje

Dozowniki do mydła możemy podzielić na trzy podstawowe rodzaje pod względem dozowania mydła tj. przyciskowe, łokciowe i automatyczne. Przyciskowe są najbardziej popularnym modelem montowanym w toaletach publicznych.

Cechuje je niska cena, łatwość użytkowania, niezawodność, stosowane są tam, gdzie nie ma wysokich wymagań sanitarnych. W miejscach, w których te wymagania są wyższe i dozowniki na mydło muszą spełniać określone kryteria wykorzystuje się często dozowniki łokciowe.

Powszechne są w placówkach opieki medycznej, laboratoriach, gabinetach kosmetycznych. Są praktyczne w miejscach, gdzie często korzysta się z mydła np. dezynfekującego, ale wymagania higieny nie pozwalają na korzystanie z dotykania przycisku do dozowania mydła.

Poza mydłem często są uzupełniane płynem dezynfekującym. Pojemniki z automatycznym dozowaniem piany lub mydła są najbardziej higieniczną opcją. Dozują one płyn lub mydło bez konieczności dotykania przycisku pojemnika, dzieje się to automatycznie dzięki czujnikowi. Jednak takie model wiąże się z dodatkowym kosztem uzupełniania.

Automatyczne dozowniki do mydła takie jak dozowniki do mydła w płynie lub dozownik mydła w pianie spotyka się tam, gdzie szczególnie dba się o komfort użytkownika, w miejscach, które spełniają najwyższe standardy.

Rodzaj mydła

Najbardziej popularne jest mydło w płynie. Jego dostępność i różnorodność jest zdecydowanie większa niż mydeł w pianie. Ten rodzaj jest zdecydowanie tańszy, chociaż mniej wydajny. Ze względu na jego popularność znajdziemy więcej modeli dyspenserów do mydła, które będą dedykowane mydle w płynie.

Z kolei mydło w pianie staje się coraz bardziej powszechne ze względu na wiele zalet. Jako, że to piana stanowi środek myjący, jest ono efektywniejsze od wersji płynnej. Piana tworzy się w skutek działania systemu spieniającego znajdującego się w dozowniku na mydło. Dodatkowo przy jego spłukiwaniu zużywa się mniej wody.

Jednak jego oferta na rynku jest mniejsza, cena wyższa, droższe są też dozowniki mydła takie jak dozownik mydła w pianie i w płynie które muszą być wyposażone w dodatkowy mechanizm. Podsumowując, mimo większych kosztów przy zakupie mydła w pianie, takie urządzenia są bardziej efektywne, wygodniejsze i pozwalają ograniczyć zużycie wody.

Materiał wykonania dozowników i ich design

Współczesne dozowniki mydła takie jak dozownik mydła w pianie i dozowniki mydła w płynie wykonywane są z tworzyw sztucznych lub stali nierdzewnej. Podajniki do mydła wykonane z plastiku mają wiele zalet, są łatwe w utrzymaniu czystości, nie widać na nich śladów palców, dodatkowo jest to materiał, który nie koroduje. Wykonane z trwałego tworzywa ABS są bardzo wytrzymałe i mogą służyć przez wiele lat.

Dozowniki mydła w płynie z tworzyw sztucznych dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i kształtach, które można z łatwością dopasować do charakteru wnętrza. Podajnik mydła ze stali nierdzewnej dostępne są w opcji matowej lub błyszczącej i w najróżniejszych formach. Są to produkty bardzo wytrzymałe i eleganckie, szczególnie pasujące do nowoczesnych toalet.

Matowe wykończenie będzie praktyczniejsze tam, gdzie korzysta się z dozownika często. Połysk niestety sprawia, że szybko widoczne są na nim ślady użytkowania. Niezależnie od wybranego ostatecznie modelu możesz mieć pewność, że dozowniki do mydła w płynie dostępne w naszej ofercie spełniają wysokie wymagania użytkowników, są wykonane z dokładnością z najwyższej jakości materiałów. Mimo czysto praktycznej funkcji ich design jest nowoczesny, elegancki i wyjątkowy.

Zobacz także nasze dozowniki mydła plastikowe, dozowniki mydła automatyczne, suszarki do rąk, pojemniki na papier, wyposażenie toalet publicznych.