Wczytuję dane...

Ekologiczne środki czystości - które wybrać?

Ekologiczne środki czystości – bezpieczeństwo dla Ciebie i środowiska

Ekologiczne środki czystości zyskują z roku na rok coraz większą popularność. Nic dziwnego – są równie skuteczne co klasyczne środki chemiczne i jednocześnie są o wiele bezpieczniejsze dla środowiska i człowieka. Poza dostępnymi na rynku przyjaznymi dla środowiska środkami domowymi, w ofercie sklepu Sanjo.pl dostępna jest także ekologiczna chemia profesjonalna, z której możesz korzystać w swojej firmie. W tym wpisie podpowiadamy na co zwrócić uwagę przy wyborze ekologicznych środków czystości oraz jakie polskie ekologiczne środki czystości są najlepsze.

Ekologiczne środki czystości – czym są? 

Chemia ekologiczna oparta jest na naturalnych składnikach – w porównaniu do klasycznych środków czystości nie będzie zawierała sztucznych barwników, aromatów oraz silnie czyszczących substancji chemicznych. Klasyczna chemia profesjonalna ze względu na dużą zawartość szkodliwych substancji, może powodować różnego rodzaju alergie skórne, podrażnienia a także może wpływać na ogólne samopoczucie. Ekologiczne środki czystości będą bezpieczniejsze w użyciu i mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego. Obecnie na rynku jest dostępnych coraz więcej rodzajów ekologicznych środków czystości – w ofercie znajdziemy ekologiczne mydło w płynie, mydło w pianie, środki do łazienki, kuchni a także płyny do mycia podłóg czy szyb oraz – niezwykle popularne w ostatnim czasie – płyny do dezynfekcji rąk.

Ekologiczne środki czystości – czym kierować się przy wyborze?

Podczas wyboru ekologicznych środków czystości warto zwrócić uwagę przede wszystkim na ich skład. Nie powinien on zawierać sztucznych barwników i aromatów a także silnie czyszczących substancji chemicznych. Istotna jest także ich wydajność oraz właściwości czyszczące – warto upewnić się, że wybieramy produkty najwyższej jakości. Warto także zwrócić uwagę na to, czy środki czystości, które wybieramy, posiadają certyfikaty potwierdzające ich przyjazność środowisku i bezpieczeństwo, takie jak: ECOCERT, Ecolabel, ICEA, BDIH, Astma Allergi. Przy wyborze środków ekologicznych wybieraj te produkty, które są wegańskie i nietestowane na zwierzętach – poznasz je po oznaczeniach Vegan i Cruelty free. Warto zwrócić także uwagę na samo opakowanie – najlepiej jeśli będzie nadawało się do recyklingu. Żeby uniknąć dużej ilości produkowanych śmieci, wybieraj produkty w większych opakowaniach. Produkty w opakowaniach o większej pojemności doskonale sprawdzą się także w Twoim biurze lub w szkołach.

Wyposażenie łazienek, łazienek publicznych

Polskie ekologiczne środki czystości – gdzie kupić?

Ekologiczne środki czystości są coraz bardziej popularne. Obecnie znajdziemy je w większości sklepów oferujących różnego rodzaju produkty do sprzątania. Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajdziesz w korzystnej cenie ekologiczne środki czystości – sklep Sanjo.pl przychodzi z pomocą! W naszej ofercie znajdziesz polskie ekologiczne środki czystości w atrakcyjnych cenach. Chemia profesjonalna, mydło w płynie, mydło w pianie, płyny do dezynfekcji rąk i wiele innych – wszystkie te produkty znajdziesz na naszej stronie internetowej. Nie czekaj i już dziś wybierz produkty, które spełnią wszystkie Twoje potrzeby.

Ekologiczne środki czystości - ranking

Poniżej przygotowaliśmy nasze propozycje najlepszych ekologicznych środków czystości. Jeśli jeszcze nie wiesz jakie ekologiczne środki czystości wybrać, skorzystaj z naszych sugestii:

To delikatne mydło w pianie do dozowników mydła w płynie doskonale nadaje się do mycia zarówno rąk jak i ciała. Nie osusza ani nie niszczy skóry, dzięki neutralnemu pH. Posiada Świadectwo Jakości Zdrowotnej. 

Ten produkt zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów. Posiada doskonałe właściwości myjące a dzięki zawartości dużej ilości substancji wzbogacających pielęgnuje skórę bez jej wysuszenia. 

Ten produkt przeznaczony jest do dezynfekcji rąk. Skutecznie usuwa bakterie i wirusy, jednocześnie nie powoduje wysuszenia dłoni.

Ekologiczne środki czystości – najlepsze rozwiązania w atrakcyjnych cenach

Chemia profesjonalna również może być ekologiczna – zapoznaj się z ofertą na stronie Sanjo.pl i wybierz polskie ekologiczne środki czystości, które pozwolą Ci cieszyć się najwyższą jakością i bezpieczeństwem. Skontaktuj się z nami – odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wybierzemy najlepszą ofertę w atrakcyjnej cenie.