Wczytuję dane...

Mydła i płyny do dezynfekcji rąk

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Jaki powinien być skuteczny płyn do dezynfekcji rąk? 

Środek do dezynfekcji rąk to obecnie konieczność w wielu przestrzeniach publicznych oraz placówkach – nie tylko w szpitalach i toaletach. Warto także posiadać kilka z nich w domu oraz ich podręczne wersje, by móc mieć je zawsze przy sobie. To jedyny skuteczny sposób na pozbycie się zanieczyszczeń oraz szkodliwych bakterii i wirusów. 

Warto wybierać płyny do dezynfekcji rąk z odpowiednim składem, ponieważ to właśnie on w największym stopniu decyduje o skuteczności danego produktu. Dobry płyn dezynfekujący do rąk został wykonany na bazie alkoholu, a jego stężenie wynosi minimum 60%. Korzystając z tego typu środku, mamy gwarancję całkowitego pozbycia się z naszych dłoni wszelkich bakterii, a tym samym zapobiegamy ich rozprzestrzenianiu się. 

Środek do dezynfekcji rąk – jaką pojemność wybrać? 

Środek dezynfekujący do rąk dostępny jest w naszym sklepie internetowym w kilku pojemnościach. Dobierz jego wielkość, biorąc pod uwagę miejsce, w którym zostanie wykorzystany. Do użytku domowego wystarczy płyn do dezynfekcji rąk z pompką 250 ml, który bez trudu można przenosić ze sobą w torebce lub plecaku i używać wszędzie tam, gdzie zajdzie na to potrzeba. Produkt jest niezwykle skuteczny – jest w stanie pozbyć się bakterii w zaledwie 60 sekund oraz posiada przedłużone działanie bakteriobójcze aż do 3 godzin. Mimo silnego działania nawilża i pielęgnuje dłonie – zawiera glicerynę, która wpływa dobroczynnie na wysuszoną skórę. 

W miejscach, gdzie płyn do dezynfekcji rąk z dozownikiem będzie wykorzystywany masowo, można zastosować większą wersję o wielkości 500 ml bądź 1 litra. To między innymi szpitale, restauracje, szkoły oraz sklepy. Mimo wyższej ceny, jego zakup jest opłacalny, toteż warto zaopatrzyć się w kilka sztuk. 

Warto zauważyć, że płyn do dezynfekcji rąk może służyć do czyszczenia obiektów znajdujących się w przestrzeni publicznej. Wykorzystaj go, aby przetrzeć blaty, klamki oraz inne miejsca, które w największym stopniu mają styczność z dłońmi. Dzięki temu przyczynisz się do znacznie mniejszego rozprzestrzeniania się zarazków. 

Płyn dezynfekujący do rąk – jak go używać?

Aby w skuteczny sposób wykorzystać oferowany przez nas płyn lub mydło do dezynfekcji rąk, warto kierować się kilkoma istotnymi zasadami. Nawet najsilniejszy płyn nie zadziała poprawnie, jeśli nie zostanie zaaplikowany w odpowiedni sposób. 

Po pierwsze, środki do dezynfekcji rąk należy nakładać na suchą skórę. W innym wypadku, znajdująca się na dłoniach woda rozcieńcza je, przez co będą nieskuteczne w zwalczaniu zarazków. Pamiętaj również, by wcierać płyn w ręce przez ponad 30 sekund, nie zapominając o dokładnym przemyciu każdego z palców oraz przestrzeni pomiędzy nimi. Nie warto także oszczędzać produktu – nałóż go dwukrotnie w ilości nawet 3 ml. 

Zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty płynów do dezynfekcji rąk. To wysokiej jakości produkty, które obecnie są niezbędne zarówno w miejscach publicznych, jak i w każdym domu. Warto zaopatrzyć się w wersję o mniejszej pojemności, by mieć ją zawsze przy sobie.

Zobacz także mydła w płynie, mydła w pianie i chemię czyszczącą