Dostawa gratis od 399,99 PLN
Możliwość zwrotu towaru do 30 dni
Gwarantujemy satysfakcję z zakupu
podstawowe informacje
Model: AP200
Kod producenta: AP200
Gwarancja: 24 miesiące
Realizacja zamówienia: 2 dni
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Warmtec®

Oczyszczacz powietrza AP200W marki Warmtec do 60m2 - 7 etapów oczyszczania z funkcją jonizacji 

Urządzenie do oczyszczania powietrza w warunkach domowych. Skutecznie usuwa z powietrza kurz, pyłki roślin, drobnoustroje, smog, szkodliwe związki chemiczne. Maksymalna powierzchnia oczyszczania do 60 m2.

Za skutecze oczyszczanie odpowiada 7 etapowy proces filtracji powietrza na który składają się:

  • Filtr wstępny czyli mikroporowata gąbka, która ma za zadanie zatrzymać na swojej powierzchni większe cząstki zanieczyszczeń tj. kurz, sierść, włosy

  • Filtr HEPA a dokładniej filtr H13. Filtr tej klasy zatrzymuje co najmniej 99,97% cząstek o wielkości 0,3 µm, oraz do 95% cząstek w rozmiarach od 0,1 µm do 0,3 µm. Zatrzymują również komórki pierwotniaków, grzybów, bakterii, roztoczy, pyłków etc.

  • Filtr węgla aktywowanego charakteryzuje się dużą powierzchnią adsorpcyjną wynikającą z mikroporowatej struktury. Na jego powierzchni zatrzymuje się większość organicznych jak i nieorganicznych związków chemicznych. Skutecznie absorbuje dymy, zapachy, oraz metale ciężkie.

  • Sito molekularne podobnie jak filtr węgla aktywnego materiał użyty do tego filtra posiada dużą ilość porów ( o innej wielkości niż węgiel aktywny) – dzięki czemu oczyszcza powietrze z cząstek o innej wielkości niż filtr węglowy).

  • Lampa UV – światło ultrafioletowe niszczy struktury DNA bakterii i wirusów, które nie zatrzymały się na filtrze HEPA.

  • Filtr fotokatalityczny zastosowany w oczyszczaczach Warmtec składa się z gąbki na której powierzchni zastał trwale naniesiony dwutlenek tytanu (TiO2). Z powodzeniem katalizuje on zanieczyszczenia powietrza. Dwutlenek tytanu jest nietoksyczny i trwały.

  • Jonizator jest urządzeniem generującym jony ujemne (aniony), które przyciągają dodatnie cząsteczki znajdujące się w powietrzu (np. kurz, pyłki, alergeny), tworząc cząsteczki na tyle duże, że nie są one w stanie utrzymać się w powietrzu. Co każdą sekundę urządzenie emituje do pomieszczenia 10 milionów cząstek jonów ujemnych (anionów), które polepszają strukturę powietrza.

Oczyszczacz powietrza AP200 posiada intuicyjny panel sterujący za pomocą którego możemy sterować trybami pracy oraz prędkością nadmuchu. Oczyszczaczem można również sterować zdalnie za pomocą dołączonego pilota.

Urządzenie posiada 3 prędkości nadmuchu oraz pracę w trybie automatycznym, wówczas oczyszczasz samoczynnie na podstawie analizy jakości powietrza dobiera właściwy tryb pracy i prędkośc nadmuchu. Ponadto posiada funkcję "Sleep", która pozwala na pracę urządzenia w trakcie snu w trybie oszczędnościowym.

Funkcje oczyszczacza:

  • Tryb ręczny - pozwala na ustawienie prędkości wentylatora jak również włączenie lampy UV i jonizacji
  • Tryb automatyczny - urządzenie na podstawie analizy jakości powietrza dobiera prędkość pracy wentylatora
  • Tryb sleep - praca wentylatora jest zminimalizowana, aby poziom hałasu był jak najniższy, jednocześnie podświetlenie panelu sterującego jest wyłączone

Dane techniczne: 

Model AP200W
zasilanie ~230V/50Hz
zużycie energii 0,9 - 39,7 W
powierzchnia oczyszczania 30 - 60 m²
rodzaj czujnika TVOC
ilość etapów poprawy jakości powietrza 7
filtr wstępny tak
filtr HEPA tak
filtr węgla aktywowanego tak
filtr fotokatalityczny tak
lampa UV tak
jonizator tak
nawilżanie powietrza nie
wydajność 225 m³/h
wydajność jonizatora 10 mln/cm³
usuwanie pm 2,5 99,9%
usuwanie formaldehydu 96,2%
usuwanie drobnoustrojów 97,6%
regulacja pracy wentylatora 3-stopniowa
min. poziom głośności (w trybie uśpienia) 30 dB
max. poziom głośności: 61 dB
wymiary (szer. x wys. x gł.) 34,8 / 55,6 / 19 cm
pilot w zestawie tak
waga 6,2 kg
gwarancja 24 miesiące