Wczytuję dane...

Baterie łazienkowe bezdotykowe na fotokomórkę

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Baterie łazienkowe z fotokomórką spotykamy najczęściej w galeriach handlowych, biurach, kinach i wszędzie, gdzie mamy do czynienia z często użytkowanymi łazienkami. Baterie łazienkowe na fotokomórkę posiadają szereg cech, które sprawiają, że idealnie nadają się do publicznych łazienek. Fotokomórka znacząco zmniejsza zużycie wody, ponieważ uruchamia baterię tylko na czas potrzebny do umycia rąk. Armatura tego rodzaju jest też korzystna z punktu widzenia osoby korzystającej z łazienki – kurek baterii łazienkowej to miejsce, na którym potrafią zbierać się znaczne ilości brudu i zarazków. Baterie umywalkowe na fotokomórkę obsługuje się bezdotykowo, co usuwa konieczność wejścia w kontakt z powierzchnią dotykaną przez różne osoby.

Jak działają baterie bezdotykowe?

Dostępne w naszym sklepie baterie łazienkowe na fotokomórkę cechują się wysoką jakością wykonania. Baterie wyposażono w czujniki optoelektryczne, które otwierają przepływ wody w momencie wykrycia dłoni pod kranem i utrzymują przepływ tak długo, jak jest to konieczne. Po upływie około dwóch sekund od zabrania dłoni spod baterii czujnik automatycznie odcina dopływ wody. Baterie bezdotykowe likwidują potrzebę kontaktu dłoni z armaturą, dzięki czemu zapewniają higieniczne warunki. Sprzedawane przez nas baterie można podłączyć do wody ciepłej, zimnej albo zmieszanej. Ponadto, producent udziela na nie dwuletniej gwarancji.

Baterie bezdotykowe w łazienkach domowych.

Baterie bezdotykowe montuje się na ogół w łazienkach publicznych, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby instalować w je w domowych łazienkach. Chociaż ceny takich baterii są wyższe od cen klasycznych baterii, to baterie bezdotykowe na fotokomórkę posiadają szereg zalet, które sprawiają, że warto rozważyć ich zakup do domu. Oto niektóre z nich:

  • Baterie na fotokomórkę są wygodne. Zautomatyzowany mechanizm uruchamiania i wyłączania baterii sprawia, że korzystanie z łazienki jest dzięki nim o wiele wygodniejsze.
  • Fotokomórka umożliwia większą kontrolę nad zużyciem wody, ponieważ dozuje jej tylko tyle, ile jej rzeczywiście potrzeba. Spadek zużycia wody jest zauważalny i na tyle duży, że koszt zakupu baterii szybko się zwraca.

Biorąc pod uwagę komfort użytkowania i kwestie ekonomiczne, a także mała awaryjność tego typu urządzeń, można domniemywać, że popularność armatury bezdotykowej będzie w przyszłości rosła.

Zobacz także