Wczytuję dane...

Baterie prysznicowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Bateria prysznicowa to jeden z najważniejszych elementów armatury łazienkowej, chociaż jej znaczenie bywa niesłusznie niedoceniane. Na ogół więcej uwagi przykłada się do wyboru odpowiedniej kabiny prysznicowej, jednak nawet z najlepszej i najdroższej kabiny nie da się wygodnie korzystać bez baterii. Bateria do prysznica daje kontrolę nad strumieniem wody, a tym samym ma bezpośredni wpływ na komfort użytkowania kabiny prysznicowej. Udostępniane przez nas baterie łazienkowe cechują się nowoczesnym designem i wysoką jakością wykonania. Przed zakupem zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi wyboru najlepszej baterii do łazienki.

Rodzaje baterii prysznicowych.

Dostępne na rynku baterie prysznicowe dzielą się na kilka rodzajów, a w obrębie każdego rodzaju znajdziemy szereg produktów o różnych parametrach. Najważniejszy jest podział stworzony według sposobu montażu baterii – to na niego w pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę podczas zakupów.

  • Bateria prysznicowa naścienna, nazywana także baterią natynkową, jest montowana bezpośrednio do rury. Baterie natynkowe tracą dzisiaj popularność na rzecz baterii podtynkowych, jednak mają one szereg zalet. Są przede wszystkim tańsze i o wiele łatwiejsze w montażu. Z drugiej strony, cechuje je zazwyczaj niezbyt nowoczesny wygląd. Ponadto wymagają instalacji w miejscu, do którego doprowadzono rury, co ogranicza możliwości umiejscowienia zarówno baterii, jak i całej kabiny.
  • Podtynkowe baterie prysznicowe do kabiny nie wymagają umiejscowienia bezpośrednio przy rurze. Problem podłączenia wody rozwiązuje się za pomocą wykucia w ścianie specjalnych bruzd. Jedyne widoczne na zewnątrz elementy baterii podtynkowej to dźwignia, maskownica i wylewka. Baterie podtynkowe zajmują mniej miejsca, są dyskretniejsze i bardziej estetyczne. Cechuje je duża funkcjonalność i łatwość obsługi. Do wad tego rozwiązania zalicza się wyższy koszt baterii, a także trudniejszy montaż i dostępność do aparatu sterującego, co utrudnia serwisowanie.

Inne ważne elementy baterii do kabiny prysznicowej.

Wybór sposobu montażu baterii jest uzależniony w dużej mierze od tego, w jaki sposób skonstruowana jest sama łazienka. Gdy już zdecydujecie się Państwo na typ montażu, wówczas można przystąpić do wyboru określonego modelu, w zależności od różnych kryteriów. Przy zakupach warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego wykonana jest bateria. Można przyjąć zasadę, wedle której bateria jest tym lepsza, im jest cięższa. Ciężar przekłada się na solidność wykonania. Ponadto, ciężkie baterie z grubymi ściankami wolno się nagrzewają, co zwiększa wygodę ich stosowania w czasie kąpieli. Do innych elementów, które mają znaczenie dla jakości produktu i komfortu użytkowania należą: rodzaj głowicy, ilość uchwytów, wykończenie korpusu, wydajność przepływu i termostat. Dostępne są także baterie z dodatkami; one także mogą mieć znaczenie na przydatność określonego produktu.

Zobacz także