Wczytuję dane...

Baterie umywalkowe

Umywalka jest jedną z najintensywniej użytkowanych części łazienki, co sprawia, że baterie umywalkowe są najmocniej eksploatowanym elementem armatury łazienkowej. Wybór odpowiedniej baterii ma bezpośrednie przełożenie na wygodę korzystania z umywalki i całej łazienki. Oferujemy różnorodne baterie do umywalki, cechujące się wysoką jakością wykonania, intuicyjną obsługą i dużą trwałością.

Jak wybrać baterie do umywalki?

Wybór dostępnych typów baterii umywalkowych jest na tyle duży, że może powodować pewną konsternację. Przy zakupie warto kierować się nie tylko ceną, ale także funkcjonalnością i rodzajem baterii; to umożliwi znalezienie najlepszej baterii do łazienki. Typy baterii umywalkowych można wyróżniać z uwagi na różne kryteria. Jednym z możliwych podziałów jest podział ze względu na sposób obsługi. W jego ramach znajdują się, między innymi:

  • Baterie dwuuchwytowe to klasyczne baterie z dwoma osobnymi kurkami, przeznaczonymi do ciepłej i zimnej wody.
  • Baterie jednouchwytowe nie posiadają dwóch osobnych kurków, lecz jedną dźwignię, którą można operować w dwóch płaszczyznach. Płaszczyzna pozioma umożliwia sterowanie temperaturą wody, a płaszczyzna pionowa daje kontrolę nad intensywnością strumienia.
  • Baterie bezdotykowe, sterowane za pomocą fotokomórki.

Drugi podział baterii umywalkowych to podział ze względu na sposób montażu:

  • Baterie wolnostojące montuje się bezpośrednio na misie umywalkowej, a wodę doprowadza się z rur za pośrednictwem specjalnych wężyków.
  • Baterie ścienne natynkowe. Ten wariant wymaga montażu bezpośrednio do instalacji wodnej. Daje więcej miejsca wokół misy umywalki i atrakcyjnie się prezentuje, ale odbywa się to kosztem uwzględnienia montażu ściennego natynkowego już na etapie planowania łazienki.
  • Baterie ścienne podtynkowe ukrywają wszystkie elementy w ścianie, a na zewnątrz pozostawiają tylko element służący do sterowania – dźwignię, pokrętło itp. Chociaż jest to rozwiązanie jeszcze bardziej problematyczne w montażu niż baterie natynkowe, to montaż ścienny podtynkowy prezentuje się bardzo estetycznie i minimalistycznie.

O czym jeszcze warto pamiętać przy wyborze baterii umywalkowej?

Gdy już określimy interesujący nas rodzaj baterii łazienkowej, warto dobrać określony produkt w taki sposób, aby jak najlepiej spełniał powierzone mu zadanie. Dostępne w naszym sklepie baterie umywalkowe mają długie okresy gwarancji (wynoszące do kilkudziesięciu miesięcy) i cechują się solidnym wykonaniem. W przypadku armatury łazienkowej dobrze jest się kierować regułą, wedle której im bateria jest cięższa, tym jest lepsza. Ciężkie baterie z litego mosiądzu lub innego metalu są solidne i trwałe, odporne na uszkodzenia i wysoką temperaturę. Wolno się nagrzewają, dzięki czemu ich obsługa jest wygodna i bezpieczna. Podczas zakupów trzeba także zwracać uwagę na kraj pochodzenia armatury. Armatura produkowana w Chinach powstaje w warunkach niższych standardów wytwórczych i produkcyjnych, co sprawia, że pomimo atrakcyjnych cen nie zawsze spełnia oczekiwania. Elementy wyposażenia łazienki należą do tych przedmiotów, na których raczej nie należy oszczędzać – jest to sprzęt, który w założeniu winien służyć przez długie lata.

Zobacz także 

Niestety nie znaleziono produktu!

1. Sprawdź poprawność zapytania i spróbuj ponownie.
2. Ogranicz szukane słowa do jednego lub dwóch.
3. Podaj ogólną nazwę produktu, którego szukasz. Później będziesz mógł ograniczyć wyniki wyszukiwania korzystając z zaawansowanych filtrów.