Wczytuję dane...

Worki na śmieci

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Worki na śmieci należą do najpotrzebniejszych i zarazem najbardziej niedocenianych spośród wszystkich środków czystości. Wybór rodzaju worków ma duży wpływ na wygodę i komfort sprzątania, pozbywania się odpadków i utrzymania porządku w mieszkaniu, domu albo firmie. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór worków cechujących się różną pojemnością i rodzajem materiału wykorzystanego do ich produkcji.

Jak wybrać odpowiedni worek na śmieci?

Wybór worków na śmieci powinien być podyktowany naszymi potrzebami. Wiele zależy od tego, ile śmieci wytwarzamy, gdzie je składujemy i tym, jak duży jest kosz na śmieci. Można wskazać dwa najważniejsze parametry worków – rozmiar i rodzaj materiału użytego do produkcji. Rozmiar worków dobiera się według następującego wzoru: pojemność worka = pojemność pojemnika na odpadki + 10% pojemności pojemnika Można także wyróżnić dwa rodzaje materiału, z którego produkuje się worki: polietylen HDPE i LDPE.

  • Materiał worków typu HDPE łatwo rozpoznać po charakterystycznym szeleście. Są one cienkie i dobrze sprawdzają się w małych koszach, na przykład biurowych. Cechuje je duża wytrzymałość, ale w przypadku wystąpienia rozdarcia ulegają łatwemu rozerwaniu, dlatego sprawdzają się do składowania lekkich odpadów papierowych albo plastikowych.
  • Worki LDPE są grubsze i bardziej rozciągliwe. Dzięki elastyczności lepiej znoszą napięcie i są odporniejsze na rozerwanie. Sprawdzają się przy odpadach ciężkich, mokrych albo o ostrych krawędziach. Zazwyczaj wykorzystuje się je w śmietnikach o dużej pojemności.

Rodzaje worków na śmieci.

Krzyżowanie parametrów, takich jak rozmiar czy materiał, pozwala uzyskać szereg typów worków na odpadki, spośród których każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt. W ofercie naszego sklepu znajdziecie zarówno worki HDPE, jak i worki LDPE, dostępne w kilku różnych rozmiarach. Sprzedajemy worki o następujących pojemnościach:

  • worki na śmieci 35l,
  • worki na śmieci 60l,
  • worki na śmieci 120l.

Ponadto, worki są dostępne w różnych kolorach, co ułatwia segregację odpadków.

Zobacz także: