Wczytuję dane...

Deski sedesowe, deski do wc

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Deska toaletowa jest niezbędnym elementem każdej łazienki. Wybór desek na rynku jest bardzo szeroki i odzwierciedla nie tylko zróżnicowanie sedesów, ale też preferencje ich użytkowników. Nasz sklep oferuje różne rodzaje desek, dostosowanych do potrzeb nawet najbardziej wymagających osób. Oferujemy deski sedesowe plastikowe i utwardzane, drewniane i wolnoopadające, w różnych cenach i kształtach. Przed zakupem warto zapoznać się z podstawowymi wiadomościami na temat desek do WC, aby wybrać taką, która będzie możliwie jak najlepsza.

Rodzaje desek na sedes

Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na trzy główne parametry desek – wymiary, materiał i kształt.

  • Wymiar deski jest uzależniony od sedesu, do którego chcemy ją zamontować. Przed zakupem trzeba więc zmierzyć muszlę klozetową: jej długość i szerokość, a także szerokość otworów służących do zamocowania deski. Większość dostępnych w sprzedaży desek posiada regulowane mocowania, co sprawia, że pasują do różnych sedesów.
  • Typowym materiałem używanym do produkcji najtańszych desek jest biały plastik. W naszym sklepie znajdziecie deski wytwarzane ze zwykłego miękkiego plastiku, jak też z plastiku utwardzanego, cechującego się znacznie większą wytrzymałością. Osoby ceniące sobie wytrzymałość mogą też zdecydować się na zakup desek wykonanych z materiału innego niż plastik. Oferujemy deski sporządzone z płyty MDF, z drewna albo z ceramiki.
  • Kształt deski sedesowej powinien odpowiadać kształtowi krawędzi muszli. Na stronach poszczególnych produktów możecie znaleźć adnotację odnośnie do marek muszli klozetowych, do których pasuje dana deska.

Deski WC wolnoopadające

Osobną kategorią desek, którym warto poświęcić więcej uwagi, są deski sedesowe wolnoopadające. Funkcja wolnego opadania jest interesującym udogodnieniem, które warto rozważyć przy wyborze deski. Deska klozetowa wolnoopadające jest zaopatrzona w specjalne zawiasy, które stawiają pewien opór. Z tego powodu deska nie opada na muszlę swobodnie i z głośnym trzaskiem, lecz powoli i gładko. Deski wolnoopadające są polecane z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze, wolno się zużywają. Dzieje się tak dlatego, że deska opada zawsze powoli, z niedużą siłą. Deski klozetowa wolnoopadające są też dobrym rozwiązaniem przy wyborze ciężkiego materiały, takiego jak drewno, który opada z dużą siłą i powoduje tym samym znaczy hałas. Po drugie, deski wolnoopadające zmniejszają ryzyko przytrzaśnięcia sobie palców. Ta cecha desek wolnoopadających ma zastosowanie zwłaszcza w domach, w których znajdują się małe dzieci.

Zobacz nasze dywaniki łazienkowe, szczotki do WC i dozowniki mydła