Wczytuję dane...

Dywaniki i chodniki łazienkowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Dywaniki łazienkowe pełnią szereg znaczących funkcji i trudno jest wyobrazić sobie wygodną łazienkę bez tego niewielkiego elementu wyposażenia. Do najważniejszych zadań stawianych dywanikom należą ochrona stóp przed poślizgiem po wyjściu z wanny albo spod prysznica, a także ozdabianie wnętrza. Dywany łazienkowe łączą więc w sobie cechy przedmiotu wyłącznie funkcjonalnego z cechami ozdoby. Wybór odpowiedniego dywaniku nie jest więc prostym zadaniem. W naszym sklepie znajdziecie Państwo dywaniki o różnych kształtach i rozmiarach, które z powodzeniem zabezpieczą przed poślizgnięciem się na płytkach, jak też wzbogacą estetykę pomieszczenia. Różnorodne wzory i wysoka jakość wykonania sprawiają, że na pewno każdy zdoła znaleźć dla siebie idealny dywanik.

Jak wybrać dywanik pod względem użyteczności?

Przy wyborze dywanika warto pamiętać, że pełni on dwie funkcje: estetyczną i użytkową. Przy wyborze dywanika musimy więc uwzględnić zarówno jego walory estetyczne, jak i wykonanie, które ma wpływ na trwałość i użyteczność produktu. Dywanik przede wszystkim ma za zadanie zagwarantować solidne oparcie dla mokrych stóp i odizolować je od zimnego, twardego podłoża. Pod tym względem największe znaczenie ma materiał, z którego wykonano dywanik. Najlepsze dywaniki do łazienki to te, które wykonano z materiału dobrze chłonącego wodę. Najczęściej wytwarza się je z bawełny, akrylu albo frotte. Istotnym elementem jest spód dywanika. Zaleca się korzystanie z dywaników wyposażonych w powłokę antypoślizgową. Znaczenie użytkowe ma także rozmiar dywanika. Małe chodniki łazienkowe szybciej schną i są łatwiejsze w konserwacji. Z kolei duże chodniczki do łazienki lepiej zabezpieczają stopy w kontakcie z płytkami.

Jak wybrać dywanik pod względem estetyki łazienki?

Przy zakupie dywanika można też kierować się względami estetycznymi i brać pod uwagę rozmiar, kształt oraz wzór. Rozmiar dywanika jest uzależniony od tego, do czego zamierzamy go przeznaczyć. Małe dywaniki są stosowane wtedy, gdy ich głównym zadaniem jest zabezpieczanie przed poślizgnięciem się. Umieszcza się je wówczas przy wannie lub przy kabinie prysznicowej. Większe dywaniki kładzie się na środku łazienki, dzięki czemu zabezpieczają większą część podłogi i w znaczący sposób wpływają na wygląd całego pomieszczenia. Ogólnie jednak rozmiar dywanika powinien być dostosowany do rozmiaru pomieszczenia. Mały dywanik źle wygląda w bardzo dużej łazience i odwrotnie. Podstawowe kształty dywaników to kwadraty, prostokąty, koła i elipsy. Przyjmuje się, że kwadratowe dywaniki dobrze prezentują się w małych łazienkach, a prostokątne są odpowiednie do łazienek podłużnych. Okrągłe dywaniki mają korzystny wpływ na proporcje pomieszczenia i najczęściej wykorzystuje się je do pomieszczeń kwadratowych. Najczęściej spotykane wymiary dywaników prostokątnych to 60x40cm, 60x90cm i 75x45 cm. Wybór wzoru jest najczęściej podyktowany ogólną wizją pomieszczenia i jego dekoracji, a także osobistymi upodobaniami. W sprzedaży dostępne są dywaniki jednolite, pokryte geometrycznymi albo abstrakcyjnymi wzorami. W naszym sklepie znajdziecie Państwo dywaniki łazienkowe w popularnych, często spotykanych kolorach (niebieskie, zielone, szare, różowe i czarne) i przyozdobione geometrycznymi atrakcyjnymi wzorami.

Zobacz także kategorię stojaki łazienkowe na papier i ręczniki, lustra hotelowe i szklane półki do łazienki